Hirdetés
Hirdetés

Egyelőre csak a kultúrház felújításának befejezésére vehet fel hitelt Gyergyószentmiklós

•  Fotó: Gergely Imre

Fotó: Gergely Imre

Egy korábbi tanácsülésen arról döntött a gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselő-testület, hogy 19 millió lej kincstári hitelt vesz fel a folyamatban levő nagyobb beruházások önrészeinek biztosításához, most pedig újra napirendre került a téma. Mint kiderült, jelenleg csak hárommillió lej hitelt kaphat a város.

Gergely Imre

2024. június 27., 21:272024. június 27., 21:27

2024. június 27., 21:422024. június 27., 21:42

Egy perc néma csend előzte meg a tanácsülést, a jelenlevők a néhány napja elhunyt korábbi önkormányzati képviselő, Kari Attila emléke előtt hajtottak fejet.

A napirendi pontok elfogadását hosszú vita előzte meg.

Hirdetés

A testület nem járult hozzá ahhoz, hogy napirendre kerüljön a kórházi járóbeteg-rendelő beépített tetőterének átadásáról szóló tervezet.

Ezt már többször beterjesztette a polgármester, de a kórház korábban is és most is jelezte, hogy jelenlegi formájában nem kívánja átvenni az elkészült beruházást.

korábban írtuk

Gyergyószentmiklósi kórházfelújítás: lift nélkül nem teljes az öröm
Gyergyószentmiklósi kórházfelújítás: lift nélkül nem teljes az öröm

Öt évvel ezelőtt elkezdett fejlesztéseket kénytelenek újragondolni a gyergyószentmiklósi kórháznál, mivel sok tekintetben változtak az elvárások. Jelenlegi formájában az intézmény nem szeretné átvenni az új épületrészt. A megoldáshoz párbeszéd kellene.

Az ügy részleteit Benedek Csaba ismertette újból, és kiderült: semmilyen változás nem történt azóta, hogy ezt legutóbb tárgyalták.

Csergő Tibor polgármester válaszában kifejtette, hogy ezügyben többször leveleztek a finanszírozó hatósággal, annak pedig az az álláspontja, hogy

a beépített tetőteret csakis a pályázatban leírt célnak megfelelően lehet hasznosítani.

Át kell venni azt, és működtetni az eredeti cél szerint – szögezte le Csergő.

Málnási Huba viszont rámutatott, hogy amikor egy hónappal ezelőtt egyeztettek erről az érintett felek részvételével, akkor arra a döntésre jutottak, hogy megnézik, milyen lehetőségek jöhetnek még szóba, utána újra összeülnek megbeszélni ezeket, és csak azután döntenek. Ilyen gyűlésre azonban nem került sor. A testület végül nem vette napirendre a témát.

Egy másik fontos téma a hitelfelvétel kérdése volt. Korábban arról döntöttek, hogy 19 millió lej kincstári hitelt vesz fel a városháza a folyamatban levő nagyobb beruházások önrészeinek biztosításához. Azonban ebből

jelen pillanatban csak hárommillió lej kölcsönt kaphat a város, amit a kultúrház felújításának befejezésére fordíthatnak.

Amint Csergő elmondta, az igénylés benyújtásakor nem tudták, hogy csak azokra az uniós finanszírozású projektekre kaphatnak hitelt, amelyek nincsenek újraütemezve.

A mobilitási terv, a tömbházfelújítások azonban újraütemeződtek, az új finanszírozási szerződések megkötése előtt így nem lehet kincstári hitelt felvenni ezek folytatására.

Kulcsár László ekkor fejmosásban részesítette a polgármestert amiatt, hogy nem hallgatott a testületre, melynek tagjai időben figyelmeztették arra, hogy a munkálatok nem haladnak megfelelően, és nem figyelt arra, hogy a beruházások időben be legyenek fejezve.

Erős Levente arra kérdezett rá, igaz-e az, amit a városban beszélnek, hogy a polgármester a pénzhiány miatt leállította egyes beruházások folytatását. Csergő Tibor válaszában azt mondta, hogy

egyelőre egyetlen beruházás sincs leállítva, azok jelenleg is zajlanak.

Hozzátette azonban, hogy ezeket felfüggeszthetik, ha szükséges lesz.

A tanácsülés végén a Virág negyedi kerékpárutak aszfaltozását sürgette Vadász Szatmári István, amire az volt a válasz, hogy a kivitelező várja, hogy úgy haladjanak a munkálatok, hogy egyszerre nagyobb területen tudja az aszfaltot elteríteni.

Erős Levente szavaiból az derült ki, hogy nem tartja elfogadhatónak a Bucsin negyedi lakók szempontjából, hogy a felújított főútra csak balra kanyarodhatnak ki a frissen kihelyezett irányítótáblák szerint, míg a szükséges útfestések hiánya miatt az út átadásáig ez nem lenne indokolt. Olyan kompromisszum körvonalazódik, hogy a táblákat le fogják takarni.

Kérdezték még a polgármestert arról is, hogy milyen fejlemények vannak a helyi rendőrök ki nem fizetett túlórái kapcsán, amit még hónapokkal ezelőtt nehezményeztek. Kiderült:

a szakszervezet pert indított a várossal szemben, hogy pénzükhöz jussanak.

Csergő Tibor elmondta, ő azt tanácsolta a helyi rendőrségnek, hogy a terheltségük csökkentése érdekében éjféltől kora reggelig ne teljesítsenek szolgálatot. Ha valaki a rendőrség segítségére szorulna, vagy bűncselekményt tapasztal, az hívja a 112-őt – hangzott el a javaslat.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. december 04., csütörtök

Próbálják rekonsturálni a Bucsecs-hegységben eltűnt turista útvonalát, továbbra is keresik őt a hegyimentők

A majdnem két héttel ezelőtt a Bucsecs-hegységben eltűnt fiatal brit turista keresése folytatódik, bár az utóbbi napokban mostohák voltak az időjárási körülmények – jelentette be csütörtökön a Brassó megyei Salvamont.

Próbálják rekonsturálni a Bucsecs-hegységben eltűnt turista útvonalát, továbbra is keresik őt a hegyimentők
Hirdetés
2025. december 04., csütörtök

Még várni kell a zöldenergia széles körű térhódítására, de ebben van a jövő

A hidrogén és a biogáz fontos szerepet játszanak a zöldenergiára való átállásban, de a széles körű alkalmazáshoz – különösen a tömegközlekedésben és a háztartásokban – még időre és további technológiai fejlesztésekre van szükség.

Még várni kell a zöldenergia széles körű térhódítására, de ebben van a jövő
2025. december 04., csütörtök

Ügyvédnő a vádlottak padján: letartóztatták a börtönökbe drogot csempésző hálózat tagjait

Letartóztatták a börtönökbe drogot csempésző hálózat kilenc tagját – köztük azt az ügyvédnőt is, akinek a segítségével a bűntényt elkövették.

Ügyvédnő a vádlottak padján: letartóztatták a börtönökbe drogot csempésző hálózat tagjait
2025. december 04., csütörtök

Ausztria támogatja Románia OECD-csatlakozását

Ausztria támogatja Románia csatlakozását a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD) – jelentette ki csütörtökön Christian Stocker osztrák kancellár, hozzátéve, hogy Románia olyan partner országa számára, amelyre számítani lehet.

Ausztria támogatja Románia OECD-csatlakozását
Ausztria támogatja Románia OECD-csatlakozását
2025. december 04., csütörtök

Ausztria támogatja Románia OECD-csatlakozását

Hirdetés
2025. december 04., csütörtök

Játéknak hittek egy Moldovában lezuhant orosz drónt és szétszerelték

Játéknak vélte és hazavitte a lezuhant orosz drónt egy helyi férfi a moldovai Pepeni határából, majd szét is szerelte – a rendőrség szerint a szerkezet katonai megtévesztésre szolgált, robbanóanyagot nem tartalmazott.

Játéknak hittek egy Moldovában lezuhant orosz drónt és szétszerelték
2025. december 04., csütörtök

Belügyi cáfolat a totális közúti megfigyelésről

Cáfolta csütörtökön a belügyminisztérium a közúti forgalomra és a nyilvános helyekre kiterjedő megfigyelőrendszer működésbe hozásáról szóló információkat.

Belügyi cáfolat a totális közúti megfigyelésről
Hirdetés
2025. december 04., csütörtök

Amikor az élet duplán adja vissza: pont egy rendőrautóval ütközött ittasan

Őrizetbe vettek egy harmincéves sofőrt, aki ittasan vezetett, amikor összeütközött egy küldetésben lévő rendőrautóval Târgu Neamț városában csütörtökön.

Amikor az élet duplán adja vissza: pont egy rendőrautóval ütközött ittasan
2025. december 04., csütörtök

Látványosan csökkent tavalyhoz képest az óránkénti munkaerőköltség a tanügyben

A múlt év azonos időszakához viszonyítva 2025 harmadik negyedévében az óránkénti munkaerőköltségek a legtöbb ágazatban emelkedtek. Csökkenést csak a tanügyben (4,39 százalék) és a közigazgatásban (1,23 százalék) jegyeztek.

Látványosan csökkent tavalyhoz képest az óránkénti munkaerőköltség a tanügyben
2025. december 04., csütörtök

Rossz hír Mikulásra: hatszáznál több dolgozót bocsátanak el

Hatszáznál több romániai dolgozóját bocsátja el a német autóipari vállalat, az Aumovio – írja az MTI a Profit.ro után.

Rossz hír Mikulásra: hatszáznál több dolgozót bocsátanak el
Hirdetés