Több mint tíz éve végzett útfelújítások miatt indult bűnügyi eljárás
Fotó: Pál Árpád
A vizsgálat idején a vádhatóság által gyakorolt nyomásgyakorlásról beszélt az egyik tanú a Borboly Csaba és tizenkét másik személy ellen 2013-ban indult büntetőper hétfői tárgyalásán, ahol a megidézett négy személy közül kettő nem jelent meg.
2021. november 22., 20:322021. november 22., 20:32
A Maros Megyei Törvényszéken folyamatban levő bírósági eljárás hétfői tárgyalásán ezúttal csak két tanút hallgattak meg, két másik személy ugyanis nem jelent meg – egyikük betegségre hivatkozott, a másik számára pedig nem volt megfelelően továbbítva az idézés.
– mondta el kérdésünkre Sergiu Bogdan, Borboly Csaba ügyvédje.
A bíróság által meghallgatott két tanú a vádhatóság által kifogásolt útfelújítások idején, 2010-ben a Hargita megyei tanács alkalmazottja volt. Egyikük, aki akkor a közbeszerzésekért felelt, arról számolt be, hogy első kihallgatásuk során, amikor szembesítették őket a lehallgatási jegyzőkönyvekkel, az ügyészek arra hívták fel a figyelmüket, hogy vigyázzanak, mit tesznek, mert mindenki elkövetőként lesz érintett az ügyben.
Hozzátette,
Emiatt ő már akkor értesítette a Versenytanácsot, mert az átlagárnál és a nyertesnek hirdetett cég árajánlatánál 30 százalékkal magasabbat ajánlott a vállalkozás a munkálatok elvégzésére. A hiányzó két tanút a következő tárgyaláson, decemberben hallgatják meg.
Kifogásolt útfelújítások
Az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) 2013-ban vádolta meg a Hargita megyei önkormányzat elnökét, Borboly Csabát közérdek ellen elkövetett többrendbeli hivatali visszaéléssel, magánokirat-hamisításra való többrendbeli felbujtással, hamisított közokirat felhasználására való felbujtással, közokirat-hamisítással, illetve rágalmazó feljelentéssel. Vele együtt további tizenkét személyt küldtek a vádlottak padjára. A DNA szerint a vádlottak két megyei út – a Felsőboldogfalvától Erdővidékre vezető 131-es és a Csíkrákost Lóvésszel összekötő 124-es – egy-egy szakaszának felújítása során több mint 4,8 millió lejjel károsították meg Hargita megyét.
Maláriával diagnosztizáltak egy bukaresti férfit – közölte csütörtökön az egészségügyi minisztérium.
Az alpolgármesternek fontos feladatai vannak a kisebb községekben is, nem róluk kellene lemondani, hanem inkább a tanácsosok számát kellene csökkenteni – javasolja a Romániai Községek Országos Szövetsége, a kormány megszorító intézkedéseire reagálva.
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Egyfeszt összművészeti fesztivált idén július 31 és augusztus 3. között tartják Gyergyószentmiklóson. Mutatjuk a fellépőket.
A Saul fia című film főszereplője, Röhrig Géza költőként mutatkozik be július 16-án, szerdán 18 órától a marosvásárhelyi Kandaké kávézóban, a Bernády tér 3. szám alatt.
A romániai európai parlamenti (EP-) képviselők közül nyolcan szavazták meg csütörtökön az Ursula von der Leyen és az Európai Bizottság ellen benyújtott bizalmatlansági indítványt, ketten tartózkodtak, 12-en ellene szavaztak, 11-en pedig nem vettek részt.
Átadták a forgalomnak csütörtök délután az észak-erdélyi (A3-as) autópályát az 1-es országúttal Tordatúr közelében összekötő gyorsforgalmi utat.
Befogták az egyik bocsát annak az anyamedvének amelyet a napokban lőttek ki, miután az megölt egy motorost a Transzfogarason – közölte Facebook-oldalán a környezetvédelmi minisztérium.
Kenőpénz elfogadásán érték tetten az ügyészek csütörtökön a bukaresti Floreasca kórház egyik ortopéd szakorvosát – értesült az Agerpres ügyészségi forrásokból.
Július 13. és 27. között ünnepli 15. születésnapját a Csíki Jazz Fesztivál. Idén az emlékezés és a világzene jegyében zajló eseménysorozat világszínvonalú fellépőkkel, tehetségkutatóval, gyerekprogramokkal és közösségi örömzenéléssel várja a közönséget.
2 hozzászólás