
Közepes és magas árak. Hol a kicsi?
Fotó: Farkas Orsolya
Utolsó pillanatban is akadtak kiadó kulcsosházak szilveszterre azoknak, akik úgy döntöttek, mégsem otthon töltenék a szilvesztert, a kérdés már csak az, hogy mennyi pénzt szánnak rá.
2024. december 31., 13:232024. december 31., 13:23
A kiadó panziókat, kulcsosházakat felsorakoztató oldalak és Facebook-csoportok a szilveszter előtti napokban is igen aktívak, még mindig akadnak szabad szálláshelyek Székelyföldön, azonban azzal számolni kell, hogy nem kerül kevésbe az óév elbúcsúztatása, ha kimozdulunk otthonról.
A véghajrában is több ezer lejért kínálják az egyébként igényes, szép, tágas vendégházakat, mint ahogyan tették már hónapokkal szilveszter előtt is. Az ár függ a ház felszereltségétől, elhelyezkedésétől és persze a ráadás szolgáltatásoktól, mint különböző kikapcsolódási lehetőségek, programok, de a dézsafürdő, szauna, pezsgőfürdő és más extra is plusz költségbe kerül.
Székelyföldön számos kikapcsolódást ígérő szálláshely található, átlagosan négy-ötezer lej körüli áron kínálják, amelyek nagyjából tíz-húsz főre kialakítottak. Természetesen van ennél drágább is, és persze akadnak olcsóbbak is.
Néhány ajánlatot végignézve nagy a skála: lehet 200, de akár 700 lej is egy személyre osztva a szállás, ebben az esetben figyelembe kell vennünk az eltöltött éjszakák számát is.
Egy kisgyerekes anya elmondása szerint náluk prioritást élvez a kényelem, a biztonság és hogy minden család külön szobában jól elférjen.
„Fontos számunkra, hogy a gyerekek is jól érezzék magukat, legyen egy hely, ahol játszhatnak, de a felnőtteknek se kelljen percenként figyelni őket,
– mondta. Hozzátette azt is, ők olyan helyet kerestek, ahol napközben kint is lehetnek a jó levegőn a gyerekek, akár az udvaron, de rendszerint olyan szálláshelyet keresnek, ami viszonylag közel esik sípályákhoz vagy más kirándulóhelyekhez, hiszen
A kényelem nemcsak a családok számára fontos, és a dézsafürdő is sok esetben jelent előnyt – tudtuk meg egy másik megkérdezettől. „Nekünk még nincsenek gyerekeink, és nagyjából tízfős társasággal megyünk elbúcsúztatni az óévet. Az évek során több helyet is kipróbáltunk, nekünk nem probléma, ha csak egy fürdőszoba van, de ragaszkodunk a minimális kényelemhez, például legyen több szoba és mindenkinek kényelmes ágya. Emellett
– tudtuk meg. Mint mondta, idén 2000 lej körül találtak házat, igaz, legalább egy órát kell utazniuk, de ez nem zavarja őket.

A november még véget sem ért, de már pörögnek a szilveszteri szálláshirdetések: vannak, akik ezer eurót, mások „csupán” pár ezer lejt kérnek el egy kulcsosházért éjszakánként. A szilveszteri szezonra szóló ajánlatok között mi is körülnéztünk.
„A szállás személyenként 200 lejbe fog kerülni, emellé még ennivalóval is számolunk, és ami még többe kerül, az az innivaló, és nem a mennyiség, inkább a minőség miatt.
– mondta.
„Nekünk nincsenek nagy igényeink, a barátokkal megyünk három éjszakára egy hargitafürdői házba” – ezt már egy fiatal felnőttől tudtuk meg. Elmondása szerint ők rendszerint azzal kezdik a keresgélést hónapokkal év vége előtt, hogy szólnak a tulajdonosnak, fiatalokból álló csapatjuk keres szállást.
Mint mondja, idén szerencsések voltak, és a három éjszakára 5000 lejért kaptak szálláshelyet, a tulajdonos ráadásul nem szabta meg a személyek számát sem, így nagyjából húsz ember is elfér. Emellett még négy napra kell enni- és innivalót is vásárolniuk.
Aki mégis városon marad, számos helyen kínálnak programot szilveszter estéjére, ide kattintva tájékozódhat.
Komoly mennyiségű, jogellenesen tartott pirotechnikai eszköz került rendőrségi kézre december 31-én Borszéken és Gyergyóhollón a borszéki rendőrök ellenőrzési akciója során.
Nicușor Dan elnök szerint 2026-ban az államnak hatékonyabbá, igazságosabbá kell válnia és közelebb kell kerülnie a polgárokhoz, miután a 2025-ös esztendő „a megpróbáltatások, a szorongások és a jogos kérdések éve” volt.
November 12-én érkezik a magyarországi mozikba a Hogyan tudnék élni nélküled? című zenés romantikus vígjáték második része – közölte a Nemzeti Filmintézet (NFI) szerdán az MTI-vel.
A jövőben hivatalos polgárőrséget hoz létre a kászonaltízi önkormányzat, ugyanis az elmúlt időszakban történt kászonjakabfalvi gyújtogatások után belátták: szükség van a járőrőrözésekre. Addig is önkéntes alapon már elkezdték a tevékenységet.
Eddig csaknem 150 tonna pirotechnikai eszközt koboztak el a hatóságok a Tűzijáték elnevezésű országos akció során.
A Közúti Infrastruktúrát Kezelő Országos Társaság (CNAIR) 2026-ban 250 kilométer új autópálya és gyorsforgalmi út forgalomba helyezését tervezi – közölte szerdán a Facebook-oldalán Cristian Pistol.
Az igazi havazás még várat magára Gyergyó térségének nagy részén, emiatt a korábbi évekhez képest valamivel kevesebb vendég érkezik Gyergyószékre szilveszterezni. A sípályákon a hóágyúzás segítségével ezekben a napokban indul az élet.
Téli útviszonyok jellemzik Hargita megye egyes térségeit december 31-én. Székelyudvarhely és Székelykeresztúr környékén jelenleg havazik, míg a Csíki- és a Gyergyói-medencében egyelőre elmaradt a hóesés.
Az év végi és újévi szabadnapok biztonsága érdekében fokozott rendőri jelenlét lesz tapasztalható a Kovászna megyében. A hatóságok arra kérik a lakosságot, hogy felelősségteljes magatartással járuljanak hozzá a közrend és a közbiztonság fenntartásához.
Erdővidék központjában is jóváhagyták a 2026-os helyi adók és illetékek emelését. A baróti tanács idei utolsó ülésén azonban nemcsak a kényszerű terhekről volt szó, hanem azokról a pozitív változásokról is, amelyeket a 2025-ös esztendő hozott.
szóljon hozzá!