Hirdetés
Hirdetés

Nem marad el az utcabál és a tűzijáték a székelyföldi városokban

•  Fotó: Sepsiszentgyörgyi Önkormányzat/Facebook

Fotó: Sepsiszentgyörgyi Önkormányzat/Facebook

Minden székelyföldi városban közösségi szilvesztert szervez az önkormányzat, azaz koncerteken szórakozhatnak, tűzijátéknak is örvendezhetnek azok, akik az újév éjszakáján kint (is) szeretnének ünnepelni. Itt a székelyföldi kínálat.

Székelyhon

2024. december 31., 10:582024. december 31., 10:58

2024. december 31., 11:192024. december 31., 11:19

Székelyudvarhelyen december 31-én este 11-kor Orosz Gyuri stand-up humoristával hangolhatnak egy jókedvű újévkezdetre. A hazai éjfél előtt visszaszámlálás, majd tűzijáték következik, a következő, magyar éjfélig a Friday Rehab együttes koncertezik. Ismét visszaszámlálás lesz – de ezúttal tűzijáték nélkül – majd végképp megérkezhetnek az új évbe az udvarhelyiek.

Csíkszeredában óévbúcsúztató szabadtéri szilveszterezésre várják a városlakókat és vendégeiket a Szabadság térre, hogy slágerekkel köszöntsék 2025-öt. Mint a városháza tájékoztatásából kiderül a lemezjátszóknál 21 és 01 óra között Bloom Rezidens DJ-k pörgetik a korongokat. 23 óráig a korcsolyapálya is nyitva áll a jeges sportok szerelmesei előtt. A szabadtéri szilvesztert tűzijátékkal koronázzák.

Hirdetés

Idén is lesz utcai szilveszterezés Marosvásárhelyen, ami forgalomkorlátozással kezdődik: december 31-én, kedden délután 3 órától, január 2-án reggelig a Rózsák és a Győzelem tér, valamint a Művész, Bartók Béla, Városháza és Tusnád utcák le lesznek zárva. Az év utolsó napján Marosvásárhelyen a Győzelem téren 20.30-kor kezdődik a szabadtéri buli, elsőként a Iarmarock DP lép fel. 21.30 órától a 4S Street popzenekar, 23 órától az Akcent&Band koncertezik. Éjfélkor tűzijáték lesz, majd a szabadtéri mulatság az Enescu utcában folytatódik, ahol DJ Andrei Chelbezan biztosítja a talpalávalót.

Sepsiszentgyörgyön este 11 órakor a négy évtizedes múlttal és 11 albummal rendelkező Krypton zenekarral várhatják a hazai szilvesztert a szentgyörgyiek, amikor is tűzijátékkal ünnepelhetnek – először, de nem utoljára. 12 óra után a Hooligans zenekarral hamar telhet az idő a következő évfordulóig, azaz a magyar időszámítás szerinti éjfélig, amikor újból színesre festik az eget a tűzijátékok rakétái. Utána is folytatódik a Hooligans koncert.

Kézdivásárhelyen a városi önkormányzat és a Kézdivásárhelyi Kis- és Középvállalkozók Szövetsége összefogva szervezték meg a programot kínáljon azok számára, akik nem tudják még, hogyan búcsúztatják az óévet.

Az utcabál 23:15-kor kezdődik Kaly Roland és Kapriccio koncertjével, amelyet éjfélkor tűzijáték követ. Itt nem ér véget a közös mulatság, hiszen színpadra lép a Transylvanium is. Ezután, helyi idő szerint 1 órakor ismét tűzijátékkal készülnek, a magyar újévet is megünnepelve. Utána a Transylvanium folytatja koncertjét, biztosítva a talpalávalót.

Barabás Antal, a Kézdivásárhelyi Kis- és Középvállalkozók Szövetségének elnöke elmondta, mindenképp fontosnak tartották, hogy helyi tehetségeket vonultassanak fel a szabadtéri színpadon. Kaly Roland érdeklődésünkre közölte, hogy a saját dalaikon kívül sokak által ismert slágerekkel is készülnek, hogy minél nagyobb bulit tudjanak csapni.

Gyergyószentmiklóson este 11-kor Koszika & The HotShots lép színpadra, 23.45-kor köszöntőbeszédeket tartanak, majd éjfélkor tűzijáték lesz, után kisorsolják a tombolákat. A tombola sorsjegyeket ingyenesen osztogatják ki az utcai szilveszteri buli résztvevőinek, és számos izgalmas nyeremény vár a nyertesekre – tudtuk meg Fórika Krisztinától a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ vezetőjétől. Éjfél után egy félórával ismét Koszikáéké a színpad, a gyergyóiaké lesz a tér.

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 19., kedd

Már nem penészes falak közt tárolják a liszteszsákokat – javuló élelmiszer-biztonság

Tíz éve még gyakori probléma volt, hogy penészes falak közt, rossz raklapokon tárolták az alapanyagokat, de ma ez már nem jellemző – a szakhatóság vezetője szerint folyamatosan javulnak a körülmények a Hargita megyei élelmiszeripari egységekben.

Már nem penészes falak közt tárolják a liszteszsákokat – javuló élelmiszer-biztonság
Hirdetés
2026. május 19., kedd

Elmondták a véleményüket az emberek az adóhatóság szolgáltatásairól

Összesítette a pénzügyminisztérium az Országos Adóhatóság (ANAF) szolgáltatásaival és a Privát Virtuális Tér (SPV – Spațiu Privat Virtual) elnevezésű platformmal kapcsolatban az adófizetők részéről beérkezett visszajelzéseket.

Elmondták a véleményüket az emberek az adóhatóság szolgáltatásairól
2026. május 19., kedd

Ügyvivő külügyminiszter: a NATO keleti szárnyán, köztük Romániában történik a legtöbb drónincidens

A NATO keleti szárnyának országai közül Romániában történik a legtöbb drónincidens Ukrajna közelsége miatt – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján az ügyvivő külügyminiszter.

Ügyvivő külügyminiszter: a NATO keleti szárnyán, köztük Romániában történik a legtöbb drónincidens
2026. május 19., kedd

Szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás Gyergyószentmiklós több utcájában

Meghibásodás történt az ivóvízhálózaton, a javítási munkálatok ideje alatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás szerdán Gyergyószentmiklós több utcájában 8-16 óra között.

Szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás Gyergyószentmiklós több utcájában
Hirdetés
2026. május 19., kedd

Börtön is járhat a jövőben az egészségügyben dolgozók megfélelmlítéséért vagy a velük szembeni agresszióért

Kedvezően véleményezte kedden a szenátus jogi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely bírsággal vagy szabadságvesztéssel bünteti az egészségügyi dolgozókkal szembeni megfélemlítést vagy agressziót.

Börtön is járhat a jövőben az egészségügyben dolgozók megfélelmlítéséért vagy a velük szembeni agresszióért
2026. május 19., kedd

Elhunyt Scherer Péter színművész

64 éves korában elhunyt Scherer Péter, az egyik legismertebb magyar színművész – adta hírül Facebook-oldalán az általa is alapított Nézőművészeti Kft. színtársulat.

Elhunyt Scherer Péter színművész
Elhunyt Scherer Péter színművész
2026. május 19., kedd

Elhunyt Scherer Péter színművész

2026. május 19., kedd

Román vadászgép lőtt le egy ukrán drónt Észtország felett

Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.

Román vadászgép lőtt le egy ukrán drónt Észtország felett
Hirdetés
2026. május 19., kedd

Ők viszik idén a labarumot és a bazilikajelvényt a csíksomlyói nyeregbe

A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.

Ők viszik idén a labarumot és a bazilikajelvényt a csíksomlyói nyeregbe
2026. május 19., kedd

A legszebb hímzett asztalkendőket keresik

A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.

A legszebb hímzett asztalkendőket keresik
2026. május 19., kedd

Ekkor mondhatunk búcsút a kétszámjegyű inflációnak a jegybank szerint

A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.

Ekkor mondhatunk búcsút a kétszámjegyű inflációnak a jegybank szerint
Hirdetés