
Nemcsak az árak, de a vendégek igényei is magasak
Fotó: Freepik
A november még véget sem ért, de már pörögnek a szilveszteri szálláshirdetések: vannak, akik ezer eurót, mások „csupán” pár ezer lejt kérnek el egy kulcsosházért éjszakánként. A szilveszteri szezonra szóló ajánlatok között mi is körülnéztünk.
2024. november 21., 20:562024. november 21., 20:56
Iparkodni kell, ha szilveszterre keres szállást az ember, főként, ha kulcsosházban töltené az ünnepet, ugyanis napról napra szűkül a választék. Akik biztosra mentek, azok már szeptemberben, legkésőbb októberben foglaltak, de november végéhez közeledve még sikerült kiadó házakra bukkanni.
Adottságaitól függ, mennyit kérnek el egy ház bérléséért: számít az elhelyezkedés, a kialakítás, a felszereltség is. Hogy számokat említsünk, ajánlatot kértünk néhány székelyföldi szállásadótól legalább két éjszakára, legkevesebb tízfős társaság részére. Mint kiderült,
Cserébe viszonylag tágas belteret, fürdőzési lehetőséget, jó kilátást, vagy a közelben elérhető rekreációs lehetőséget kínálnak.
Jobb, ha iparkodnak, akik szilveszterre keresnek szállást
Fotó: Farkas Orsolya
Vannak azonban ennél pénztárcabarátabb ajánlatok:
Ezek közül a legtöbbet nem csak kettő, de három-négy éjszakára adják ezért az árért, és ebbe beleszámítják az extra szolgáltatásokat, például a fűthető dézsát. Ami biztos: ennél olcsóbban csak akkor úszhatjuk meg a szilvesztert, ha otthon maradunk.
Ha ünnepekről van szó, általában mindenhol drágább áron kínálják a szállást. Brassópojánán például egyetlen hotelszoba kerül annyiba, mint amennyiért egy kulcsosházat kínálnak a székelyföldi megyékben a szilveszteri időtartamra. Az általunk megkérdezett szállásadók szerint viszont így is
Sokan részesítik előnyben a játszótérrel, medencével, pezsgőfürdővel, szaunával is felszerelt ingatlanokat, de elvárás a vendégek részéről a tágas terasz és a grillező is.
Egyre többen keresnek továbbá kisállatbarát-házakat, de télen számításba veszi a vendég azt is, hol található a legközelebbi sí- vagy szánkópálya.
– magyarázta a megkérdezettek egyike.
Hozzátette: a tűzifa egyre drágább, ezért ha az árakon rágódunk, ezzel is számolni kell, valamint azzal az értékes idővel, amit ünneplés helyett a vendégek fogadásával, minél jobb kiszolgálásával töltenek a szállásadók.
Szálláskeresőkkel is beszélgettünk az igényekről és arról, mennyit hajlandók költeni.
– vélekedett egy 30 év körüli megkérdezettünk, aki a családra való tekintettel már évek óta választ inkább kulcsosházat. Az idei árakat tekintve mégis úgy érzi, megterhelő szilveszterkor kiadni fejenként 600-700 lejt akkor, ha a házhoz nem társul plusz szolgáltatás: nincs fürdődézsa, szauna, nincs a közelben sípálya, vagy más sportolási lehetőség.
A fürdődézsa manapság nem extra, hanem alapvető szolgáltatássá vált
Fotó: Freepik
Egy 25 év alatti fiatal elmondása szerint legtöbb 400 lejt szánna szállásra, de azt is szűkösen, egyetemistaként ugyanis nehéz előteremteni a pénzt. Cserébe viszont nincsenek nagy elvárásai, számára nem fontos, hogy külön bejáratú hálószobák legyenek, és az sem zavarja, ha tíz személyre egyetlen fürdőszoba jut.
„Erre még rájön az utazási költség, az élelmiszer, az innivaló. Vannak, akik külön számítják a dézsát, arra is befizetünk, és gyakran sízni is elmegyünk három-négy nap alatt. Ez már elég nagy költés” – vélekedett egyikük.
Nicușor Dan államelnök vezeti a román küldöttséget az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) 81. közgyűlésének szeptemberben, New Yorkban szervezendő munkálatain – közölte pénteken az államelnöki hivatal.
A rendkívüli hőség miatt a Bihar megyei hatóságok korlátozzák pénteken a megyei utakon a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát.
Mihaela Ardelean szerint a rendőrsi erők az éjszaka folyamán szerzett információk nyomán két nagyszabású razziát szerveztek pénteken, és elfogták a szökevényt Nagybánya közelében, egy elhagyatott telken.
Két szerzetes tett fogadalmat csütörtök este a csíksomlyói kegytemplomban az államalapítás ünnepén, emellett a csíksomlyói kegytemplom felszentelésének 150. évfordulójáról is megemlékeztek.
A román belpolitika is terítékre kerül a most zajló Kolozsvári Magyar Napok közéleti beszélgetései során.
Lőtt sebbel, holtan találtak meg pénteken egy 44 éves katonai tűzoltót a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) egyik, a Prahova megyei Mizilben levő egységében.
A pénteken az ország mintegy felét sújtó kánikula szombaton visszahúzódik, és csak Mehedinți, Dolj, Olt, Teleorman, Botoșani és Iași megyében lesz narancssárga hőségrisztás.
Kivonul Romániából az egyik legnagyobb európai nyomdaipari vállalat, az Euro-Druckservice (EDS) – írja a profit.ro gazdasági hírportál a vállalat közleménye alapján.
Újszerű rendezvénnyel örvendezteti meg a sepsiszentgyörgyieket a Kónya Ádám Művelődési ház: bort és kultúrát próbál összebarátkoztatni a kétnapos Háromszéki borestek rendezvény keretén belül.
A közel 15 éve kezdődött hagyományt idén ősszel is folytatja a sepsiszentgyörgyi önkormányzat: köszönteni fogja az arany- vagy gyémántlakodalmukat ünneplő sepsiszentgyörgyi párokat.
2 hozzászólás