
Kedvező ítélet esetén a háromból két évre megkaphatják az elmaradt üdülési jegyek ellenértékét az első perből kimaradt kórházi alkalmazottak is
Fotó: Barabás Ákos
Két ügycsomó esetében már a Sanitas szakszervezet javára döntött a Marosvásárhelyi Táblabíróság, az utolsó ügycsomó esetében pedig csütörtökön hozza meg a döntést abban a perben, amit a székelyudvarhelyi kórház alkalmazottai egy részének az elmaradt üdülési jegyeiért indított az érdekvédelmi tömörülés.
2023. május 25., 13:422023. május 25., 13:42
A székelyudvarhelyi kórház dolgozói a 2018-2020-as időszakban nem kaptak üdülési jegyeket, noha a törvény szerint járt volna nekik, ezért a Sanitas szakszervezet 2021 végén bírósághoz fordult, és
Így az alkalmazottak zöme – több mint 800-an – visszamenőleg megkapják a 2018–2020-as időszakra, azaz három évre az üdülési jegyek ellenértékét öt évre felosztott részletekben.
Mintegy 130 alkalmazott azonban kimaradt a perből – ők korábban nem írták alá a per megindításához szükséges felhatalmazást –, így újabb aláírásgyűjtést szervezett a Sanitas, és
Az alapfokon meghozott ítéletben a javukra döntött a Hargita Megyei Törvényszék, ám azt megfellebbezte a kórház, így a Marosvásárhelyi Táblabíróságon folytatódott az ügy. Három ügycsomóra osztva tárgyalta a táblabíróság a szakszervezet beadványát, és kettő esetében már meghozta a Sanitas javára döntött.
Nyulas Emma, a szakszervezet Hargita megyei vezetője bízik benne, hogy a harmadik ítélet sem különbözik majd az előző kettőtől, így a második perben az alkalmazottak javára dönt a bíróság. A döntés megszületése után
Ők azonban már csak a 2019-es és 2020-as esztendőkre kaphatnak pénzt – szintén öt évre felosztot részletekben – ugyanis a vonatkozó törvény értelmében csak három évre visszamenőleg lehet pert indítani ilyen ügyekben.
Célegyenesbe fordultak az előkészületek Tusnádfürdőn, a kedden kezdődő 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor területén már szinte minden a helyére került.
Legalább tíz komolyan vehető államfőjelöltre érkezett javaslat, de a döntést végül a Tisza Párt frakciójának és az Országgyűlésnek kell meghoznia – közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn Facebook-oldalán.
Elérte a 30 százalékot a munkálatok készültségi szintje a Nagyszeben–Pitești autópálya (A1) Bojca 1. alagútjánál – közölte hétfőn a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Vizsgáznak kedden országszerte a pedagógusok a címzetes tanári állásokért, Székelyföldön mintegy 2300 jelentkezővel. A határozatlan idejű állásokért több helyen erős a túljelentkezés, különösen az óvodapedagógusi, tanítói és testnevelői posztoknál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) 206 bírságot szabott ki összesen több mint egymillió lej értékben és 161 figyelmeztetést adott a román tengerparti üdülőhelyeken július 13. és 19. között végzett ellenőrzések során.
Az ország nagy részéhez hasonlóan Hargita megyében is figyelmeztető sztrájkot tartottak hétfőn a kórházakban. Az általános sztrájk kirobbantása attól függ, hogy a héten kapnak-e kormányígéreteket követeléseikre – mondta a Sanitas megyei vezetője.
Az ingyenes ivartalanítási programnak köszönhetően eddig már több mint 60 kutyát és macskát ivartalanítottak Marosvásárhelyen.
Andy Burnham, Manchester volt polgármestere az Egyesült Királyság új miniszterelnöke, miután III. Károly király hétfőn megbízta az új brit kormány megalakításával.
Változékony időjárásra kell készülni a következő két hétben Erdélyben: a hét eleji kellemes nyári időt átmeneti lehűlés váltja fel, majd a hétvégétől ismét melegedés kezdődik. Közben szinte minden nap számítani lehet záporokra és zivatarokra.
Andrew Tate és testvére, Tristan Tate hétfőn várhatóan egy floridai bíróság elé állnak, miközben a brit rendőrség kiadatásukat kéri egy szexuális bűncselekményekkel kapcsolatos nyomozás keretében – jelentette a dpa.
szóljon hozzá!