
Önkéntesek kísérik reggelente iskolába az elemistákat Sepsiszentgyörgyön és Székelyudvarhelyen. Csíkszeredában csak alapos kidolgozás után lehet ilyen program
Fotó: Vargyasi Levente
Korodi Attila dicséri a sepsiszentgyörgyiek és a székelyudvarhelyiek lépését, de Csíkszereda esetében bonyolultabbnak tartja bevezetni a Lábbusz programot, amelynek során az önkéntesek gyalogosan kísérik reggelente iskolába a kisdiákokat. A polgármester szerint megfelelő előkészítésre, elemzésre van szükség ahhoz, hogy ez működjön.
2021. október 06., 09:002021. október 06., 09:00
2021. október 06., 09:452021. október 06., 09:45
Sepsiszentgyörgy indította útjára idén tavasszal, Székelyudvarhely pedig most ugyancsak bevezette a Lábbusz programot, amelynek lényege, hogy

Rendkívül népszerű a sepsiszentgyörgyi önkormányzat Lábbusz nevű programja, ennek mintájára Székelyudvarhelyen is meghonosítanák az önkéntes programot, amellyel gyalogosan kísérik a kisiskolásokat a tanintézetekhez.
Amellett, hogy a kisdiákok így mozgási lehetőséghez, közösségi élményhez jutnak, a reggeli autós csúcsforgalom is csökken, ha többen jutnak el biztonságosan, gyalog a tanintézetekhez. A Sepsiszentgyörgyön alkalmazott minta szerint több helyszínen, lábbusz-megállókban várják a gyerekeket az önkéntesek, a programban résztvevő iskolások pedig névre szóló pontgyűjtő füzeteket kapnak, amelybe minden járat után matricát ragaszthatnak, ezek kigyűjtéséért nyeremény jár majd.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Csíkszereda utcáit is „fojtogatja” a reggeli csúcsforgalom, a Sepsiszentgyörgyön nagyon népszerű program valószínűleg lazíthatna ezen. Kérdésünkre, hogy van-e létjogosultsága a lábbusznak a városban, és miképp lehetne bevezetni, Korodi Attila polgármester elmondta, hogy

Az új tanév kezdete után egy héttel, szeptember 20-tól újraindul Sepsiszentgyörgy önkormányzatának Lábbusz nevű programja.
„Ebből kifolyólag egy kicsit ez összetettebb. Azt mondhatnánk gyorsan, hogy jó ez a trend, és gyorsan megcsináljuk, de azt szeretnénk, hogy egy alapos elemzés során nézzük meg, miképp tudnánk csökkenteni az iskolák környékén az autós forgalmat, akár azzal is, hogy gyorsan lehessen elhagyni azt az övezetet, másrészt ilyen programokat indítva, arra ösztönözve a gyermekeket, hogy minél többen jöjjenek gyalog vagy akár buszokkal.
– érvelt a csíkszeredai városvezető, aki szerint a tél elég lesz arra, hogy ezt jól kigondolják.

Közel hatvan gyerek kapcsolódott be a sepsiszentgyörgyi önkormányzat Lábbusz programjába. Hétfőn reggel az előre meghatározott és kijelölt gyűjtőpontokról felnőtt önkéntesek kíséretében gyalog mentek iskolába.
Korodi a marosvásárhelyi példát is jónak nevezte, ahol ideiglenes megállókat jelölnek ki az iskolák mellett a városi tömegközlekedést kiszolgáló buszok számára. Csíkszereda kevés városi busszal rendelkezik, amelyek elavultak, ezért, noha újabb három gépjárművet állítottak forgalomba lízingszerződés alapján, a városvezető azt mondta, visszafogott ezen a téren.
A romániaiak több mint fele biztos abban, hogy a biztonságról vagy háborúról szóló hírekben meg tudja különböztetni a valós információkat a hamisaktól – derül ki az Informat.ro és az INSCOP Research csütörtökön ismertetett felméréséből.
Módosította a Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara a vezető vállalkozások díjazási rendszerét, abból a meggondolásból, hogy egyes mutatók alapján sok cég eddig kizáródott a versenyből.
Összehangolt félretájékoztatási kampány zajlik a Facebookon az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatban – állapította meg csütörtökön Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának beiktatását – jelentette ki csütörtökön Ilie Bolojan.
Elfogtak a hatóságok egy nemzetközi körözés alatt álló ukrán állampolgárt a Calafat-Vidin híd díjfizető állomásának közelében, aki több mint 300 ezer eurót rejtett el egy kisbuszban.
Medve ólálkodott Marosszentgyörgyön, Hargita megyében pedig néhány órán belül több Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak.
Eugen Tomac csütörtökön kijelentette, hogy folytatni kell a Bolojan-kormány „jó kezdeményezéseit”, ugyanakkor sokkal világosabban kell kijelölni Románia közpolitikai prioritásait.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök közölte, hogy csütörtök folyamán eljuttatja a pártokhoz a parlament elé terjesztendő kormányprogramot, és újabb konzultációt kezdeményez velük.
Őrizetbe vett két férfit a rendőrség, miután egy 68 éves férfi otthonából pénzt és telefont, az udvarról pedig egy személyautót tulajdonítottak el – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
szóljon hozzá!