
Már az első napon sok utasa volt a székelyudvarhelyi Lábbusz „járatainak”
Fotó: Erdély Bálint Előd
Rendkívül népszerű a sepsiszentgyörgyi önkormányzat Lábbusz nevű programja, ennek mintájára Székelyudvarhelyen is meghonosítanák az önkéntes programot, amellyel gyalogosan kísérik a kisiskolásokat a tanintézetekhez. Cél, hogy minden iskolanapon mozgási lehetőséget, közösségi élményt nyújtsanak az elemi osztályosoknak.
2021. október 04., 14:322021. október 04., 14:32
Fotó: Erdély Bálint Előd
A kisiskolásokat öt székelyudvarhelyi helyszínen várták tegnap reggel: 7 óra 15 perckor: a Lidl-parkolóban, a sportcsarnoknál, a Kuvar és II. Rákóczi Ferenc utcák kereszteződésénél, a csereháti buszmegállóban és a Tábor-negyedi Horizont üzlet előtti téren kialakított lábbusz-megállókban. Innen 7.30-kor indultak a menetoszlopok.
Zörgő Noémitől, a Székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatal sajtószóvivőjétől megtudtuk, hogy
A „buszsofőrök” ezen a héten a Székelyudvarhelyi Városi Művelődési Ház alkalmazottai lesznek, őket helyi rendőrök segítik, valamint első nap csatlakozott a kis csapatokhoz a város polgármestere, alpolgármestere, a városmenedzser és a jegyző is – közölte a sajtószóvivő.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A tervek szerint egyelőre a fenti gyülekezési és indulási időpontok maradnak, az önkéntes lábbusz-vezetők pedig hetente váltják majd egymást. Így
– mondta el Zörgő Noémi. Hozzátette: az első időszakban a városközpont környéki iskolákat foglalják bele a programba, hiszen az iskolavárosban sok, egymástól távol eső tanintézmény van, így az útvonalak kialakítását és az indulási időpontokat az igények függvényében idővel tudják majd kialakítani. Biztató azonban – tette hozzá –, hogy már az első napon voltak zetelaki, bögözi lábbusz-utasok is.
Fotó: Erdély Bálint Előd
– jelezte a szóvivő, utalva a program forgalomcsökkentő hatására is, hiszen,
Fotó: Erdély Bálint Előd
A Lábbusz-megállókat a program arculati elemeivel ellátott roll-up molinó jelzi, a „sofőrökön” pedig matricázott láthatósági mellény van.
Ugyanakkor önkéntes lábbusz-sofőrök jelentkezését várják: intézmények, civil szervezetek, vállalkozások, szülők is csatlakozhatnak, bárki, akinek tetszik a program, és ideje is van heti turnusban vállalni valamelyik reggeli járat vezetését.
A toborzás online történik, egy jelentkezési lapot kell kitölteni a Székelyudvarhelyi Városi Művelődési Ház, vagy a városháza internetes felületein, de a csatlakozási szándékot személyesen is lehet jelezni az említett intézmények valamelyikénél.
A meteorológusok előrejelzése szerint csütörtök reggelig hideg időre, csapadékra, jegesedésre és heves szélre lehet számítani országszerte.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közölt adatai szerint a villamos energia, a kávé és kakaó ára, valamint a vasúti szállítás díja nőtt a legnagyobb mértékben az elmúlt egy évben.
Páva, aranyfácán, törpe kacsa és még sok kisállat lesz megtekinthető a csíkszentkirályi sportcsarnokban február 20-22. között. A kiállítást a Csikszeredai HOBBY Kisállattenyésztők Egyesülete szervezi.
Klasszikus szerzők után idén egy kortárs alkotó kerül a Nemzetközi Felolvasómaraton középpontjába: Lackfi János műveiből válogathatnak a közös felolvasás résztvevői március 10-én, kedden.
A tavaly decemberi 9,69 százalékról idén januárban 9,62 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ahogy az várható volt az előrejelzések szerint, ismét téliesre fordult térségünkben is az időjárás, vasárnap este az esőzés havazásba váltott át, és friss hóréteg rakódott le.
Az idei országos költségvetés elfogadásáig még egyedi jóváhagyást sem kaphatnak az egészségügyi és szociális intézmények a megüresedett állások betöltésére. A személyzethiány mindeközben fokozódhat a megszorító intézkedések miatt.
Gázszivárgás miatt lezárták és lepecsételték a fő gázcsapot vasárnap késő este Marosvásárhelyen egy 44 lakrészes tömbházban.
szóljon hozzá!