
Fotó: Sepsiszentgyörgy önkormányzata
Az új tanév kezdete után egy héttel, szeptember 20-tól újraindul Sepsiszentgyörgy önkormányzatának Lábbusz nevű programja.
2021. szeptember 15., 21:432021. szeptember 15., 21:43
A program révén arra biztatják a sepsiszentgyörgyi oktatási intézményekbe járó tanulókat, hogy reggel gyalog sétáljanak az iskoláig. A májusban indított program nagy sikernek örvendett az elmúlt tanév végén, közösségi élményt nyújtott a gyerekeknek, az egészséges életmód kialakítása mellett hozzájárult a szociális készségek fejlesztéséhez is.
A gyerekek előre meghatározott útvonalakon haladnak, az indulás minden reggel meghatározott időpontban történik a sárga színnel kijelölt helyszínekről, úgynevezett gyűjtőpontokról. Az idei tanév első hetén, szeptember 20–24. között a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház alkalmazottai lesznek a „buszvezetők”: orvosok, egészségügyi asszisztensek és ápolók a kórház több részlegéről is.
A gyűjtőpontok, az útvonalak, valamint az indulások időpontjai nem változtak, viszont az 1918. December 1. utcában zajló munkálatok miatt az 1-es számú útvonal – az Állomás lakótelep és a Mihai Viteazul Főgimnázium között – a jelzőlámpáktól az Olt utcán át halad, majd innen ismét az 1918. December 1. utca és a Nicolae Bălcescu utca kereszteződéséhez tér vissza.
Fotó: Sepsiszentgyörgy önkormányzata
A programmal, a járatokkal és gyűjtőpontokkal kapcsolatos további hasznos információk Sepsiszentgyörgy polgármesteri hivatalának honlapján érhetők el. Azok a felnőttek, akik szívesen elkísérnék reggelente a Lábbusz programban résztvevő gyerekeket, a szervezőknél jelentkezhetnek a 0744830819-es telefonszámon, vagy a kincso.szekely@sepsi.ro emailcímen – adja hírül a sepsiszentgyörgyi városvezetés.
Dragoș Pîslaru beruházásokért és európai projektekért felelős ügyvivő miniszter szombaton kijelentette, hogy megvan a terve a helyreállítási terv (PNRR) teljes vissza nem térítendő keretének lehívására.
Másodfokú (narancssárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 8 megye, és elsőfokú riasztást 22 megye folyóinak vízgyűjtő területére.
A Richter-skála szerint 3,5-as erősségű földrengés történt szombaton 8 óra 53 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) rövid távú célja egy olyan kormányzati konstrukció kialakítása, amelyben felelősséget vállal, középtávon pedig 2028-ra politikai alternatívát akar felépíteni.
Minisztereihez hasonlóan Orbán Viktor volt kormányfő is eladományozza a neki járó végkielégítést.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökével, Ilie Bolojannal tárgyalt szombaton Temesváron a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga jelzésű riasztást adott ki felhőszakadás miatt öt megyére, és sárga jelzésű riasztást felhőszakadás, jégeső és viharos szél miatt 19 megyére, valamint Bukarestre.
Több településen is medvék jelenléte miatt riasztotta a lakosságot a Hargita megyei katasztrófavédelem az elmúlt napokban. A párzási időszakban a vadállatok gyakrabban tűnnek fel a települések közelében, és napközben is aktívabbak a megszokottnál.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök egyeztetést ígért a pénzügyminisztérium képviselőivel az e-Factura rendszer kiterjesztéséről, megvizsgálják, feltétlenül szükséges-e bevezetni az intézkedést a kisvállalkozást működtető magánszemélyek esetében is.
A Bucsecs-hegység magashegyi túraútvonalai még zárva maradnak ebben az időszakban, figyelembe véve, hogy az Omu-csúcson a hóréteg vastagsága meghaladja a másfél métert, és a hétvégén ismét havazás várható.
szóljon hozzá!