Fotó: Kristó Róbert
Két kilométernyi mezei utat aszfaltoztak le – a felújításra kerülő öt kilométer hosszú útszakaszból – az elmúlt hónapokban Csíkszentkirály határában. A munkálatok az ütemterv szerint haladnak, novemberre várható a befejezés.
2014. szeptember 04., 18:562014. szeptember 04., 18:56
2014. szeptember 04., 19:102014. szeptember 04., 19:10
Mint korábban beszámoltunk róla, uniós pénzekből újít fel öt kilométernyi mezei utat idén Csíkszentkirály önkormányzata, mivel sikeresen pályázott a mezőgazdasági infrastruktúra építésére és korszerűsítésére vonatkozó kiírásra. Az ötmillió lej értékű beruházás magába foglalja a meglévő mezei utak szerkezeti megerősítését, aszfaltszőnyeggel való leterítését, az átereszek és esővíz-elvezető árkok kialakítását is – számolt be Bőjte József, Csíkszentkirály alpolgármestere.
Még két hónapot dolgozhatnak
Mivel hat hónap a kivitelezésre szánt idő, ezért a május első felében elkezdett munkálatokat november első heteiben kell befejezzék a szakemberek. Az elmúlt hónapokban folyamatosan dolgoztak a mezei út megerősítésén, a pár héttel korábbi folyamatos esőzések sem okoztak komolyabb fennakadásokat – tudtuk meg az illetékestől. A munka az ütemterv szerint halad, így valószínűnek tartja, hogy időben pontot tehetnek a beruházás végére. A folyamatos alapozási munkálatok mellett már két kilométeren az aszfaltszőnyeget is leterítették: öt méter széles útfelületet alakítottak ki 4 méter aszfalttal, oldalanként 50-50 centiméter szegéllyel – részletezte Bőjte.
Kárfelmérés a munka befejezte után
Az aszfaltozás révén az eddigi három méter széles út helyett öt méterest használhatnak majd a gazdálkodók, így lesznek olyan területek, ahol a helybéliek termőterületeire is kerül aszfalt. Az önkormányzat ezzel kapcsolatban úgy egyezett meg a helyiekkel, hogy a munkálatok befejezte után felmérik, kinek mekkora mértékben érintett a területe, és azt követően tisztázzák a kártérítés mikéntjét is.
Aszfaltozott mezei út és sáros utcák
„A kialakítás alatt lévő mezei út a község csíkszeredai bejáratától távolabb eső Bakakert nevű dűlőben kezdődik, azt köti össze a Csíkszentkirály, Csíkszentimre, Csíkszentgyörgy határánál levő Csonkoddal. A belterületbe eső útszakasz kimarad, mivel a pályázat egyik feltétele volt, hogy csak külterületen lehet útfelújításokat eszközölni” – ismertette még korábban az elöljáró. Tisztában vannak azzal is, hogy fontosabb lett volna a község rosszabb állapotban lévő utcáinak aszfaltozása, viszont mivel arra nem volt pályázati lehetőség, ezért éltek a másik, szintén hasznos lehetőséggel.
Évadzáró táncházat szervez az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány több másik egyesülettel a táncház világnapján, május 9-én Csíkszeredában.
Hatodik alkalommal szervezték meg a Táncvilágnap Csíkszereda rendezvénysorozatot, a színház előtti téren tartott záróeseményt fotókon mutatjuk.
A május 4-i és 18-i államelnök-választás miatt a csíkszeredai lakosságnyilvántartó közszolgálat és a városházi pénztár a választási hétvégéken is fogadja az érvényes személyi igazolvánnyal nem rendelkező, szavazójoggal rendelkező ügyfeleket.
A nyár folyamán kezdődhet el a csíkcsicsói sportcsarnok építése. Az előkészületek egyelőre a kiviteli terv véglegesítésénél tartanak, ezután következhet az építkezési engedély és a szükséges szakhatósági jóváhagyások beszerzése.
Országszerte beszámoltak arról a tragikus szépvízi esetről, amikor a medve elől menekülve egy fiatal Iași megyei lány elvesztette egyensúlyát, a magasból a szépvízi víztározóba zuhant és életét vesztette.
Medvétől ijedhetett meg az a 18 éves, Iași megyei lány, aki pénteken lelte halálát a szépvízi víztározóban – jelezte a Székelyhon érdeklődésére a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.
Benedek Pál, egykori székely határőr verses naplóját mutatják be Csíkszeredában kedden 18 órától a Lázár-ház eskütermében.
Sikeres volt a csíkszentgyörgyiek Guinness-rekordkísérletének főpróbája, megsütötték szombaton az ország leghosszabb, 21 méteres kürtőskalácsát.
A Szépvízi víztározóba fulladt egy személy, erről érkezett a riasztás a hatóságokhoz pénteken délután. A tűzoltók kiérkezésekor a személyt már kiemelték a tóból, és a mentősök újraélesztési műveleteket végeztek rajta, ám az életét nem tudták megmenteni.
Továbbra is a csíkszeredai városháza északi szárnyában marad a katonai központ mivel nem talált megfelelő ingatlant számukra Hargita Megye Tanácsa. A városi önkormányzat újabb két évre volt kénytelen meghosszabbítani a bérleti szerződést.
szóljon hozzá!