Felújította A csodaforrás című mesejátékot a Csíki Játékszín, mivel a 2004–2005-ös évadban játszott produkció a visszajelzések alapján nagy népszerűségnek örvendett, ezért ebben az idényben is műsorra tűzték.
2012. május 08., 15:312012. május 08., 15:31
2012. május 08., 15:462012. május 08., 15:46
A társulat dramaturgja, Budaházi Attila által írt és rendezett történetben Ma Da elindul a csodaforráshoz, hogy beteg édesanyjának gyógyító vizet hozzon. Útközben barátokat szerez, akik segítik, sőt, ha kell, vele együtt vállalják a veszélyeket is. Matsubo istennő azonban csak úgy adja oda a csodaforrást őrző szörnyeket megbénító varázsköteleket, ha azt visszajuttatják neki. Vajon sikerül-e?
A csodaforrást ezen a héten játssza a társulat, szerdán 10.30-tól a Móka bérletesek 12.30-tól a Nagy Imre (sárga színű) bérletesek láthatják. Csütörtökön 12.30-tól a Micimackó bérleteseket 14.30-tól pedig a Nyilas Misi bérleteseket várják. Pénteken pedig 11 órától a Hamupipőke, illetve 14.30-tól a Kis herceg bérleteseknek játsszák az előadást.
Szereplők: Ma Da: Horváth Gyula Antal; Anya: Fekete Bernadetta; Phoenix-lány: Kiskamoni-Szalay Lilla; Matsubo istennő: Lőrincz András Ernő; Madáranya/ Vénember: Domokos Erika; Madárfiú/ Tűzaranykakas: Bende Sándor; Víz Tigrise: Veress Albert; Tűz Sárkánya: Bilibók Attila; Maszk: Benő Kinga. Díszlet-jelmezterzevő: Szakács Ágnes, koreográfus: Liviu Matei, írta és rendezte: Budaházi Attila.
Közös táncban csúcsosodott ki az Ezer Székely Leány Napja szombaton a csíksomlyói nyeregben. A rendezvényre a nagy hőség ellenére is sokan kilátogattak, ki gyalog, ki lovas szekérrel, ki népviseletben, ki anélkül.
Az elmúlt harminc év szakmai munkásságát ismerte el Csíkszereda önkormányzata András Mihálynak, a Hargita Székely Néptáncszínház vezetőjének. A Pro Urbe díjat szombaton adták át a csíksomlyói nyeregben.
Folyamatban van a szerkezetépítés a csíkszentkirályi tanuszodánál, amelynek alapozását tavaly ősszel kezdte el a kivitelező. A munkával jól haladnak, így tarthatónak tűnik a határidő, amelynek értelmében idén el kell készülnie a létesítménynek.
Elkezdődött szombaton reggel az Ezer Székely Leány Napja a találkozó első állomása a csíkszeredai Szabadság téren zajlott, ahol szép számban gyűltek össze a székely népviseletbe öltözött leányok és legények.
Szombaton ismét székelyruhás fiatalok serege népesíti be Csíkszerda főterét, illetve a somlyói nyerget. Az Ezer Székely Leány Napját először 1931. június 7-én tartották meg ugyanitt – nézzük, miként vezették fel, értékelték a korabeli sajtóban.
Az Ezer Székely Leány Napjának biztonságos megszervezése érdekében szombaton reggel útlezárásra lehet számítani két csíkszeredai utcában.
Noha hét éve megvásárolta a csíkdánfalvi önkormányzat a volt kerámiagyártó műhelyeket, illetve az egykori szövödét, ezek azóta is használatlanul, bezárva állnak, mert felújításuk érdekében nem sikerült pályázati támogatást szerezni.
Johann Sebastian Bach zeneszerző életműve köré épül az idei Csíkszeredai Régizene Fesztivál: július 5–13. között 17 koncert, 250 fellépő és templomi terekben megszólaló mesterművek várják a közönséget – a h-moll mise lesz az egyik fénypont.
Teljesen átalakul Csíkszereda legnagyobb általános iskolájának udvara, a munkálatok egy részét iskolakezdésig szeretnék elvégezni. Több sportpálya, futópálya készül, de szabadtéri tanórák megtartására alkalmas tereket is kialakítanak.
Családokat, népviseletbe öltözötteket és „civileket” is várnak szombaton, az Ezer Székely Leány Napján Csíkszeredába és Csíksomlyóra. Az egész napot felölelő program alatt a néptánc, a népviselet, a népi hagyományok lesznek főszerepben.
szóljon hozzá!