Fotó: Rédai Botond
Több csíki település is részesül abból az összegből, amelyet a Hargita megyei önkormányzat osztott le, és amely a hozzáadottérték-adó, illetve a jövedelemadó visszaosztásából származik.
2012. november 05., 16:092012. november 05., 16:09
2012. november 05., 18:482012. november 05., 18:48
A Hargita megyei önkormányzati képviselő-testület legutóbbi ülésének egyetlen napirendi pontja a költségvetés-kiegészítés volt, a hozzáadottérték-adó, illetve a jövedelemadó visszaosztásából származó összegek településeknek történő leosztása. Mivel jobban teljesített a gazdaság Hargita megyében, mint ahogyan azt előzetesen számították, összesen 860 ezer lejt tudnak kiutalni az önkormányzatoknak. Több csíki település is részesül ebből az összegből.
Így Csicsóban a napközi otthon és az orvosi rendelő javítására 15 ezer lejt, Csíkkozmáson a Sószék fürdőn a villany bevezetésére 30 ezer lejt, Csíkdánfalván a Harvíz Rt. által végzett munkalatok társfinanszírozására 10 ezer lejt, míg a Petőfi Sándor iskola ajtó- és ablakcseréire 5 ezer lejt fordítanak. Csíkszépvízen a szentmiklósi iskola javítására 25 ezer lej, Csíkmadarason a Madarasi Hargita villanyhálózatának tervezésére 8 ezer lej, Kászonaltízen a jakabfalvi kultúrotthon javításának befejezésére 25 ezer lej jut. Csíkszentkirályon a művelődési ház központi fűtésének elkészítésére 10 ezer, a Borsáros fürdőhöz szükséges berendezések beszerzésére 20 ezer lejt fordítanak.
Csíkszentdomokoson a művelődési ház tetőzetének javítására 22 ezer, Csíkszentmártonban szintén tetőjavításra, ezúttal az iskolai bentlakás esetében, 23 ezer lejt ad a megyei önkormányzat. Csíkszentsimonban az óvoda javításához szükséges 15 ezer lej, Csíkszentimrén pedig az általános iskola kazánjának cseréjéhez 10 ezer lej. Madéfalván a napközi építését támogatják 10 ezer lejjel, Csíkszenttamáson pedig az óvoda napközivé alakítását 15 ezer lejjel. Az újtusnádi kultúrház bővítésére és javítására ezúttal 15 ezer lejt utalnak ki.
Mégsem mentek rongálás nélkül haza a bukaresti Dinamo focidrukkerei a hétfői csíkszeredai mérkőzés után, ugyanis székely zászlókat téptek le Mikóújfaluban és autókban is kárt tettek.
Több mint tízezer dugvány díszíti a csíkszeredai városháza előtti virágvázát, miután az utóbbi hetekben a városi kertészet a szerkezetét felújította és beborította növényekkel.
A Csíki Székely Múzeumban nyílt kiállítás a Csíkszeredai Sörgyár történetéről. A tárlat nemcsak a sörgyártás ipartörténetét mutatja be, hanem egy közösség emlékezését és kitartását is ünnepli – ötven év képekben, emberekben, történetekben.
A Márton Áron Tehetséggondozó Központ a 10. tanévére készül, amely várhatóan az utolsó lesz jelenlegi helyén, mivel a Székelyföld Labdarúgó Akadémia bővülő tevékenysége miatt a MÁTK rendelkezésére álló terek csökkentek – olvasható a közleményükben.
Elkezdődött a fakivágás Hargita Megye Tanácsának székhelye körül Csíkszeredában, hétfőn délelőtt.
Tereprendezés, telekkönyvek összevonása, a szükséges áramellátás biztosítása – javában zajlanak az előkészületek Csíkszentsimonban és a Gyimesközéplokhoz tartozó Hidegségen a sátortetős műjégpályák építésére, amelyek várhatóan idén elkészülnek.
A háromnapos eseménysorozaton néptáncosok, gazdálkodók, helyi lakosok és városi látogatók találkoznak, hogy együtt elevenítsék fel a régi idők kaszáló hangulatát.
Helikopterrel jött Székelyföldre pénteken Ion Țiriac, Románia legismertebb sport- és üzletembere, aki jégpályákat nézett meg, valamint az utánpótlás-jégkorongról is tárgyalt. Úgy tudjuk, hogy Zsögödben Lénárd András üzletemberrel is találkozott.
Fakivágásra készülnek Csíkszeredában, Hargita Megye Tanácsának székhelye körül, az érintett szakaszon útlezárásra kell számítani július 14-én, hétfőn.
Tizenöt éve indult útjára a Kaszáló Kaláka, amely idén is háromnapos eseménysorozattal várja a kézi kaszálás, a népi hagyományok, a közösségi lét és az értékőrző szórakozás iránt érdeklődőket Csíkszentkirályra.
szóljon hozzá!