Az adventi szeretetmorzsa sikerén felbuzdulva tizenkét, szociális-karitatív munkával foglalkozó civil szervezet összefogásával kedden délután újabb szeretetvendégséget tartottak a csíkszeredai Szabadság téren.
2013. március 26., 18:242013. március 26., 18:24
2013. március 26., 21:562013. március 26., 21:56
A nagyböjti szeretetmorzsa egy tucat olyan civil szervezet összefogásával valósult meg, amelyek tevékenységüket a keresztény lelkiség alapjaira helyezik. Egy pohár forró teával, kaláccsal, képeslappal és egy pár kedves szóval ajándékozták meg a járókelőket és a térre kilátogatókat. Az esemény jó alkalom volt arra, hogy néhány percet elidőzzünk egymással a nagyböjti testi-lelki készülődés idején.
„Az adventi szeretetmorzsán felbátorodva szerveztük meg nagyböjtben is, azzal az elsődleges céllal, hogy az emberek megálljanak néhány pillanatra, találkozzanak valakivel, és beszélgessenek el egy kicsit az ünnepek előtti rohanásban” – fogalmazott Bács Béla János a Szent Tamás Alapítvány részéről, aki az érdeklődök számát hat-hétszázra becsülte. A szeretetvendégség rendezői azt is kiemelték, hogy akciójukkal nemcsak a rászorulóknak, hanem mindenkinek szerettek volna pár örömteli pillanatot szerezni.
A Családi Elhelyező Központok Szövetsége jóvoltából a találkozást szebbé tették az általuk foglalkoztatott fiatalok zenei műsora.
A nagyböjti Szeretetmorzsába a következő civil szervezetek kapcsolódtak be: a Szent Tamás Alapítvány, a Gyulafehérvári Caritas, a Családi Elhelyező Központok Szövetsége, a Csibész Alapítvány, a Csíkszeredai Egyesület a Nagycsaládokért, a Csíki Anyák Egyesülete, a Romániai Magyar Cserkészszövetség Csík körzete, a Néri Szent Fülöp Egyesület, a Csíki Apák, Anyák és Apróságok Krisztusi Közössége, a Fokoláre mozgalom – Csíkszereda, a Márton Áron Katolikus Férfiak Szövetsége és a Szent György Lovagrend.
Tizenöt éve indult útjára a Kaszáló Kaláka, amely idén is háromnapos eseménysorozattal várja a kézi kaszálás, a népi hagyományok, a közösségi lét és az értékőrző szórakozás iránt érdeklődőket Csíkszentkirályra.
Az utolsó csomagokat is elpakolta kedden a Városi Művelődési Házból a Hargita Székely Néptáncszínház, ezzel befejeződött az együttes költözése. Csíkszeredában több intézmény is ideiglenes helyszínen folytatja a középületek felújítási munkálatai miatt.
Közös táncban csúcsosodott ki az Ezer Székely Leány Napja szombaton a csíksomlyói nyeregben. A rendezvényre a nagy hőség ellenére is sokan kilátogattak, ki gyalog, ki lovas szekérrel, ki népviseletben, ki anélkül.
Az elmúlt harminc év szakmai munkásságát ismerte el Csíkszereda önkormányzata András Mihálynak, a Hargita Székely Néptáncszínház vezetőjének. A Pro Urbe díjat szombaton adták át a csíksomlyói nyeregben.
Folyamatban van a szerkezetépítés a csíkszentkirályi tanuszodánál, amelynek alapozását tavaly ősszel kezdte el a kivitelező. A munkával jól haladnak, így tarthatónak tűnik a határidő, amelynek értelmében idén el kell készülnie a létesítménynek.
Elkezdődött szombaton reggel az Ezer Székely Leány Napja a találkozó első állomása a csíkszeredai Szabadság téren zajlott, ahol szép számban gyűltek össze a székely népviseletbe öltözött leányok és legények.
Szombaton ismét székelyruhás fiatalok serege népesíti be Csíkszerda főterét, illetve a somlyói nyerget. Az Ezer Székely Leány Napját először 1931. június 7-én tartották meg ugyanitt – nézzük, miként vezették fel, értékelték a korabeli sajtóban.
Az Ezer Székely Leány Napjának biztonságos megszervezése érdekében szombaton reggel útlezárásra lehet számítani két csíkszeredai utcában.
Noha hét éve megvásárolta a csíkdánfalvi önkormányzat a volt kerámiagyártó műhelyeket, illetve az egykori szövödét, ezek azóta is használatlanul, bezárva állnak, mert felújításuk érdekében nem sikerült pályázati támogatást szerezni.
Johann Sebastian Bach zeneszerző életműve köré épül az idei Csíkszeredai Régizene Fesztivál: július 5–13. között 17 koncert, 250 fellépő és templomi terekben megszólaló mesterművek várják a közönséget – a h-moll mise lesz az egyik fénypont.
szóljon hozzá!