Fotó: Veres Nándor
Tizennégy bírságot szabott ki a csíkszeredai városháza a le nem takarított járdafelületek miatt. Ennek ellenére elégedettek a megyeszékhelyen lezajlott hóeltakarítás eredményével – állítja Lázár Péter, a polgármesteri hivatal városrendezési osztályának vezetője.
2015. január 19., 18:522015. január 19., 18:52
2015. január 20., 09:132015. január 20., 09:13
Csíkszereda néhány pontján, többek között a Lendület sétányon, a Márton Áron utcában, a Vákár Lajos Műjégpálya előtti részen, a központi parkban, a promenádon vannak olyan járda- és sétányszakaszok, ahol az odafagyott hó miatt nehézkessé vált a közlekedés a gyalogosok számára. A lábnyomok miatt göröngyös, ugyanakkor nagyon csúszós felületetek jöttek létre. Hasonló állapotok miatt a központi parkban a játszótér is nehezen megközelíthető.
„A zöldövezetek védelme érdekében nem használtunk sózást a központi parkban, csak félrenyomták a havat a sétányokról” – magyarázta Lázár Péter, a polgármesteri hivatal városrendezési osztályának vezetője. Hozzátette: bár voltak kisebb-nagyobb hiányosságok, összességében elégedettek a városban elvégzett hóeltakarítással. A munkálatokat folyamatosan ellenőrizték. A város közterületeit egyébként egyrészt az Eco-Csík Kft., másrészt a szociális segélyben részesülők takarították meg a hótól. A jogi személyiséggel rendelkező intézmények, a lakószövetségek és a magánházak esetében azok tulajdonosai, vezetői voltak felelősek a saját házuk táján a hóeltakarításért.
Veres Csabától, a polgármesteri hivatal város-ellenőrzési és kényszervégrehajtó irodájának vezetőjétől tudjuk, hogy a téli időszak két nagyobb havazásának alkalmával összesen 36 felszólítást küldtek ki, végül pedig hét-hét pénzbírságot róttak ki, ezekből három jogi személynek szólt. „Legtöbb esetben azért maradt el a hóeltakarítás, mert a tulajdonosok nem tartózkodtak otthon. Kevesebb az olyan eset, amikor rosszindulatú kötelességmegtagadásról beszélhetünk” – részletezte Veres. A hóeltakarítás elmaradásáért magánszemélyek esetében 70-180 lej, jogi személyek esetében pedig 120-540 lej közötti összeget róhatnak ki.
Nem emelkedett az elmúlt időszakban számottevően a végtagsérülésekkel kórházba kerülők száma – mondta érdeklődésünkre Demeter Ferenc, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház menedzsere. Kifejtette, kevéssel nőtt az esetek száma a múlt év azonos időszakához viszonyítva, általában könnyebb sérüléseket, zúzódásokat, ficamokat szenvedtek az emberek a takarítatlan járdák miatt.
Nagy mozgósítással zajlik a tűzoltás, a hivatásos és az önkéntes tűzoltók vállvetve dolgoznak a lángok megfékezésén.
A magyar kisebbségek sorsáról, a jövőbeli kihívásokról, választásokról szólt az idei Tusványos nemzetpolitikai kerekasztal-beszélgetése, amelyen a Kárpát-medencei magyar pártok vezetői, valamint a román és magyar kormány képviselői is részt vettek.
A tusványosi beszédén dolgozik Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke. A szombati előadásra regisztrálni kell – csütörtök éjfélig.
A pénteki FK Csíkszereda–Rapid szuperligás labdarúgó-mérkőzés miatt biztonsági okokból csütörtök este tíz órától lezárják a Lidl melletti közterületi parkolót Csíkszeredában – közölte Korodi Attila polgármester.
Tusványos második napján a nemzetpolitikai kérdések is napirendre kerültek. A fiatal közösségek, régi hagyományok című beszélgetésen sem volt ez másképp, ezúttal az ifjúsági szervezetek szerepét vizsgálták a témában. Az eseményt Turi Ádám moderálta.
Tartalmas nyári hét a hagyományok jegyében – 28. alkalommal szervezik meg a gyimesközéploki tánctábort. A helyi gyerekeknek ingyenes a belépés, a hangulata pedig pótolhatatlan.
Idegen nyelvi és alkotótáborban tanulhatnak a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság fiataljai július 21–27. között Csíksomlyón.
Tucatnyi kollégával leszünk jelen a 34. Tusványoson. Ahogy a rendezvény idei mottója (Ránk számíthatsz!) hirdeti, mi is úgy tervezzük, hogy olvasóink számíthassanak ránk. Igyekszünk kihozni a legtöbbet a rendezvényből.
A bizonytalan környezet új fogalmakat is a felszínre hozott – ezek közül az egyik legfontosabb a digitális fittség, amely a szakértők szerint egyre inkább meghatározza, ki tud talpon maradni a munkaerőpiacon.
Háromszéken született, Balánbányán kezdte pedagógusi pályafutását, most mégis arról a több mint harminc évről mesél, amelyet könyvtárosként élt meg. Kelemen Katalinnal, a Kájoni János Megyei Könyvtár egykori munkatársával beszélgettünk.
szóljon hozzá!