Elindult a javaslattevés Az év praxisa a Kárpát-medencében pályázat keretében: jövő év márciusáig lehet erre az elismerésre javasolni a kiemelkedő munkát végző háziorvosokat és munkatársaikat.
2014. november 13., 16:072014. november 13., 16:07
2014. november 13., 16:232014. november 13., 16:23
A magyarországi Országos Alapellátási Intézet idén ötödik alkalommal hirdette meg Az év praxisa a Kárpát-medencében pályázatát, amelynek keretében 10-10, magyarországi és határon túli orvos és nővér veheti át az azonos elnevezésű díjat. Amint arra a csíkszeredai önkormányzat is rámutatott közleményben, a pályázat célja, hogy „a lelkiismeretes, szakmailag elhivatott háziorvosokra és nővérekre, a példaértékű orvos-beteg kapcsolatokra és a háziorvosok tiszteletreméltó, áldozatkész munkájára irányítsák a nyilvánosság figyelmét\".
15-20 mondatos történeteket várnak
A pályázat keretében 2015. március 10-ig lehet háziorvosokat és háziorvosi rendszerben dolgozó gyermekgyógyászokat javasolni a díjra. Javaslatot tehetnek páciensek, önkormányzatok, civil szervezetek, kórházi osztályok, szakorvosok, tisztiorvosi szolgálatok, az ajánlásokat pedig legkevesebb 15-20 mondatban kell megfogalmazni és a www.azevpraxisa.hu oldalra felölteni. Meg kell adni ugyanakkor a javasolt orvos, nővér elérhetőségét, és alá is kell írni a történeteket. Ezek elolvasása után a zsűri tíz-tíz történetet választ ki, amelyeket az internetes portálon az olvasók rangsorolhatnak. A szavazás márciusban lesz, a legmagasabb pontszámot elérő orvos és nővér pedig elnyeri Az év praxisa a Kárpát-medencében díjat.
Csíkból is voltak már díjazottak
A pályázat honlapján szereplő adatok szerint tavaly több mint kétszáz pályázó javasolta kedvenc orvosát, a legtöbb szavazatot pedig Magyarország határain kívülről kapták. Csíkból is több orvost javasoltak az előző években a pályázaton, idén Gyimesközéplokról Bakcsy Gabriella, Csíkszentimréről Kristó Ibolya és Simon Szabó Rozália, Csíkpálfalváról Tövissi Melinda, Gyimesbükkről Deáky Pupp Mária orvosok kerültek be az első tízbe.
Tisztázzuk a legelején: a Sepsi OSK kiesése után a román sportsajtónak úgy kellett a titokzatos, egyetlen porcikájában sem román FK Csíkszereda a Superligába, mint egy falat kenyér. De mi, romániai magyarok hol vagyunk ebben a sokismeretlenes egyenletben?
Baleset következtében föld alá szorult deréktól lefelé egy férfi, miközben árkot ásott Csíkszentkirályon.
Továbbra is lesz Csíkszeredában Helyi és hagyományos termékek kiállítása és vásárára, csak más helyszínen: a megyeháza oszlopcsarnoka helyett ezentúl a Szabadság téren és a Promenádon várják a vásárlókat.
A tavalyi megtorpanás után folytatódik a Madéfalvát, Csíkcsicsót és Csíkrákost kiszolgálni hivatott gázhálózat kiépítése, amely idén befejeződik, és következhet az engedélyeztetés. Azt szeretnék, ha jövőben már lehetne használni a földgázt.
Pappá szenteli Gergely József diakónust Kovács Gergely gyulafehérvári érsek július 19-én, szombaton délelőtt 11 órától a csíkszentmártoni plébániatemplomban.
Biciklist sodort el egy autós Csíkszereda központjában szerdán délelőtt, az illető megsérült.
Egy csillagszóró és karácsonyfa – mindössze ennyi kellett, hogy a Kászonújfaluban élő Beáta és Hunor otthona rövid idő alatt leégjen. A tűz után csak kevés dolog maradt ép, köztük az oromkereszt, ami segítőiknek hála nemsokára új házukat védelmezheti.
Mégsem mentek rongálás nélkül haza a bukaresti Dinamo focidrukkerei a hétfői csíkszeredai mérkőzés után, ugyanis székely zászlókat téptek le Mikóújfaluban és autókban is kárt tettek.
Több mint tízezer dugvány díszíti a csíkszeredai városháza előtti virágvázát, miután az utóbbi hetekben a városi kertészet a szerkezetét felújította és beborította növényekkel.
A Csíki Székely Múzeumban nyílt kiállítás a Csíkszeredai Sörgyár történetéről. A tárlat nemcsak a sörgyártás ipartörténetét mutatja be, hanem egy közösség emlékezését és kitartását is ünnepli – ötven év képekben, emberekben, történetekben.
szóljon hozzá!