Elindult a javaslattevés Az év praxisa a Kárpát-medencében pályázat keretében: jövő év márciusáig lehet erre az elismerésre javasolni a kiemelkedő munkát végző háziorvosokat és munkatársaikat.
2014. november 13., 16:072014. november 13., 16:07
2014. november 13., 16:232014. november 13., 16:23
A magyarországi Országos Alapellátási Intézet idén ötödik alkalommal hirdette meg Az év praxisa a Kárpát-medencében pályázatát, amelynek keretében 10-10, magyarországi és határon túli orvos és nővér veheti át az azonos elnevezésű díjat. Amint arra a csíkszeredai önkormányzat is rámutatott közleményben, a pályázat célja, hogy „a lelkiismeretes, szakmailag elhivatott háziorvosokra és nővérekre, a példaértékű orvos-beteg kapcsolatokra és a háziorvosok tiszteletreméltó, áldozatkész munkájára irányítsák a nyilvánosság figyelmét\".
15-20 mondatos történeteket várnak
A pályázat keretében 2015. március 10-ig lehet háziorvosokat és háziorvosi rendszerben dolgozó gyermekgyógyászokat javasolni a díjra. Javaslatot tehetnek páciensek, önkormányzatok, civil szervezetek, kórházi osztályok, szakorvosok, tisztiorvosi szolgálatok, az ajánlásokat pedig legkevesebb 15-20 mondatban kell megfogalmazni és a www.azevpraxisa.hu oldalra felölteni. Meg kell adni ugyanakkor a javasolt orvos, nővér elérhetőségét, és alá is kell írni a történeteket. Ezek elolvasása után a zsűri tíz-tíz történetet választ ki, amelyeket az internetes portálon az olvasók rangsorolhatnak. A szavazás márciusban lesz, a legmagasabb pontszámot elérő orvos és nővér pedig elnyeri Az év praxisa a Kárpát-medencében díjat.
Csíkból is voltak már díjazottak
A pályázat honlapján szereplő adatok szerint tavaly több mint kétszáz pályázó javasolta kedvenc orvosát, a legtöbb szavazatot pedig Magyarország határain kívülről kapták. Csíkból is több orvost javasoltak az előző években a pályázaton, idén Gyimesközéplokról Bakcsy Gabriella, Csíkszentimréről Kristó Ibolya és Simon Szabó Rozália, Csíkpálfalváról Tövissi Melinda, Gyimesbükkről Deáky Pupp Mária orvosok kerültek be az első tízbe.
Sikeres volt a csíkszentgyörgyiek Guinness-rekordkísérletének főpróbája, megsütötték szombaton az ország leghosszabb, 21 méteres kürtőskalácsát.
A Szépvízi víztározóba fulladt egy személy, erről érkezett a riasztás a hatóságokhoz pénteken délután. A tűzoltók kiérkezésekor a személyt már kiemelték a tóból, és a mentősök újraélesztési műveleteket végeztek rajta, ám az életét nem tudták megmenteni.
Továbbra is a csíkszeredai városháza északi szárnyában marad a katonai központ mivel nem talált megfelelő ingatlant számukra Hargita Megye Tanácsa. A városi önkormányzat újabb két évre volt kénytelen meghosszabbítani a bérleti szerződést.
Örökös szentségimádási napot tartanak a csíktaplocai templomban pénteken. Ennek zárásaként, 17 órától gyémántmisét mutat be Boros Károly nyugalmazott plébános, egykori felcsíki főesperes, aki 28 éven át szolgált Csíktaplocán.
Egyperces néma csenddel adóznak Ferenc pápa emléke előtt, de nem halasztják el 21 méter hosszú kürtőskalács megsütésének kísérletét a csíkszentgyörgyiek szombaton.
Az agrártudományi szakok több száz egyetemi hallgatója érkezett Csíkszeredába a 37. Országos Tudományos Diákkonferencia Agrárszekciójának rendezvényére, amelynek első alkalommal ad otthont a Sapientia EMTE Csíkszeredai Kara április 24–25. között.
Tízéves lett a Csíkszeredai Könyvvásár – egy évtized alatt pedig hagyománnyá, közösségi ünneppé érett, ahol a könyvek, a szerzők és az olvasók találkoznak. És íme néhány idei meghívott: Tompa Andrea, Bodor Ádám, Kulka János, Márton László.
Miklós István (Indián) Föld-napi festménykiállítását nyitják meg április 24-én, csütörtökön 18 órától a szépvízi Kultúrbisztró fölötti galériában. A Tájak, házak, emberek című tárlat május 10-ig lesz látogatható.
Egy tolató autó alá került egy idős férfi szerdán kora délután Csíkszeredában.
A Mathias Corvinus Collegium (MCC) Az agyunk egy ősember - irracionális döntéseink világa mindennapi példákon keresztül címmel szervez nyílt előadást Csíkszeredában.
szóljon hozzá!