Hargita megyét sem kerülte el az országban napok óta nagy visszhangot keltő élelmiszerbotrány. Az állategészségügyi hatóság tájékoztatása szerint a különböző élelmiszerek bevizsgálásával kapcsolatos eredmények csak a napokban születnek meg. Annyi viszont bizonyos, Hargita megyei üzletekben is voltak olyan termékek, amelyeket ki kellett vonni a forgalomból.
2013. március 20., 13:442013. március 20., 13:44
2013. március 20., 18:492013. március 20., 18:49
„Küldtünk mi is bevizsgálásra különböző próbákat az erre szakosított laboratóriumokba. A bukaresti főhatóság, miután megkapja az eredményeket, nyilvánosságra hoz egy közleményt. Addig mi sem tudunk mondani semmit” – fogalmazott megkeresésünkre Ladó Zsolt. A Hargita Megyei Állat-egészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság vezetője annyit viszont elmondott, a megyében működő húsz tejautomata közül például egynek sem kellett felfüggeszteni a működését. Mint ismeretes, az utóbbi hetekben országos szinten több mint harminc ilyen automatát állítottak le, mert a bennük forgalmazott tejben az aflatoxin nevű mérgező anyagot azonosították a hatóságok.
Az igazgató kiemelte, többen is megkérdezték tőlük az elmúlt napokban, hogy az országos botrány kirobbanása kapcsán végeznek-e ellenőrzéseket a megyében. „Fel szeretném hívni a figyelmet, hogy a mi esetünkben a termelőknél, feldolgozó egységeknél egész éves állategészségügyi felügyelet van” – nyomatékosított az intézményvezető. Hozzátette, ez azt jelenti, hogy minden olyan élelmiszeripari terméket, ami közfogyasztásra kerül, szigorúan ellenőriznek. „Vannak természetesen bizonyos tematikus vizsgálatok, de nem úgy működik ez, hogy például jönnek az ünnepek, és akkor az állategészségügy nekifog dolgozni. Egész éves tevékenység zajlik nálunk, folyamatos ellenőrzések vannak” – jelentette ki az elöljáró.
Ladó annyit viszont elárult, hogy Hargita megyében is voltak olyan termékek, melyeket a fővárosi állategészségügyi főhatóság rendelete nyomán ki kellett vonni a forgalomból az elmúlt napokban. Mint azt az igazgató elmondta, „egy bizonyos romániai termelőcég egyik készítményében találtak valamit”. A főhatóság összeállított egy forgalmazói listát, melyen az szerepel, milyen üzletekbe jutott az adott termékből. „Ezen a listán szerepelnek olyan Hargita megyei értékesítők is, amelyekhez kerültek ezekből a termékekből. Főhatósági rendeletre ezeket kivontuk a forgalomból” – vázolta az intézményvezető, aki nem kívánt pontosítani, hogy tej- vagy hústermékekről van szó ebben az esetben. Mint mondta, ezzel kapcsolatban a fővárosi hatóság ad majd pontos tájékoztatást.
Mint arról a Krónika napilap is beszámolt, a laboratóriumi vizsgálatok igazolták, hogy lóhús volt abban a micshúsban, amelyet múlt héten találtak egy bukaresti Kaufland áruházban, és amely egy Prahova megyei feldolgozóban készült. A Prahova megyei élelmiszer-biztonsági hatóság közleménye szerint 30 ezer lejes bírságot róttak ki a ploieşti-i cégre, amely lóhússal helyettesítette a marhahúst, és a Prahova megyei állategészségügyi igazgatóság egyik alkalmazottja férjének tulajdonában van. A cég egyébként az ország 36 megyéjébe szállított összesen 1920 tálcányi micshúst a Kauflandnak.
Nagy Zoltán gyergyószentmiklósi polgármester szerint a részvételi arány kulcsfontosságú: a közvéleménykutatások szerint ha 60 százalék alatt marad, az Simionnak kedvez. Ha 60 százalék fölé kerül, az esélyt ad Nicușor Dannak.
Egy beteget szállító magánmentőautó ütközött egy furgonnal Gyergyóholló településen péntek délután. A mentőautó sofőrje és a mentőben szállított beteg is megsérült.
A Gyilkostó úton a Both-várától indulnak hétfőn a gépek: hozzálátnak a tavaly felásott útfelület helyreállításához, visszaaszfaltozásához. Mindeközben zajlik a kövezett utak, utcák javítása is, a fagyosszentek után pedig elkezdik virágok kiültetését.
A múzeum, a színház, a bábszínház, a hegyimentők, a labdarúgócsapat, a Godako, valamint gyergyói zenészek, művészek és sokan mások fognak össze a súlyos betegséggel küzdő, négyéves Molnár Ilonáért szombaton Gyergyószentmiklóson.
Átadták Borszék új sportbázisát, amely nemcsak a helyi sportélet fellendítését szolgálja, hanem a város életét meghatározó vendéglátás szempontjából is nagyon fontos beruházás. Újra számíthatnak az itt edzőtáborozó sportolókra, csapatokra.
Harmadik napja, hogy nem találják a Maroshévízen, a Maros folyóban eltűnt férfit. A hatóságok egy drónt is bevetettek a kereséshez, eredménytelenül. A keresőakciót szerdán is folytatják.
Jubileumi kiadásához érkezett Székelyföld legnagyobb teljesítménytúrája: az Erdélyi Kárpát-Egyesület Gyergyószéki Osztálya tizedik alkalommal szervezi meg a gyalogos és kerékpáros túrát a Kancsendzöngán eltűnt hegymászó, Erőss Zsolt emlékére.
Áramszünetre kell számítani Gyergyószentmiklóson két utcában kedden, a reggeli és délutáni órákban is.
Különleges esemény zajlott le a gyergyószentmiklósi kórházban. A budapesti székhelyű Plüsskommandó Alapítvány több mint egymillió forint értékű, koraszülöttek és újszülöttek számára készült speciális textíliákat adományozott az intézménynek.
Gyergyószentmiklós Önkormányzata tájékoztatja a lakosságot, hogy a május 12–14. időszakban, naponta 10 és 14 óra között vehetik át a jogosultak a fűtéstámogatásokat – közismert nevükön a „fapénzt” és a „butéliapénzt”.
szóljon hozzá!