Nincs két éve annak, hogy György Kinga arról álmodozott, egyszer majd fitneszmodell versenyzőként állhat a színpadon. Bár néha maga is alig hiszi, a gyergyóremetei születésű lánynak röpke másfél év alatt, kemény edzésprogrammal sikerült valóra váltani álmát. Miről is szól a fitnesz modellkedés, hogyan lehet e sportágban eredményeket elérni és nem utolsósorban elégedett-e tökéletesnek mondható alakjával? – többek között erről kérdeztük a 25 éves György Kingát.
2013. november 27., 18:312013. november 27., 18:31
– Középiskolai tanulmányaimat Csíkszeredában végeztem a Márton Áron Gimnáziumban matematika-informatika szakon, ezt követően Bukarestben, a Román-Amerikai Egyetem külkereskedelmi szakán tanultam tovább. A bukaresti egyetemi éveket követően visszatértem Csíkszeredába, itt találtam munkát egy könyvelőcégnél. Szabadidőmben sporttal foglalkozom, egyébként könyvelő vagyok. A sport tulajdonképpen akkor jelent meg az életemben, amikor hazajöttem Bukarestből, előtte – a gyerekkori versenytáncot leszámítva – egyáltalán nem sportoltam. Lehet, untam is magam, de mivel egész nap ülőmunkát végeztem, fájt a hátam, ezért döntöttem el, hogy sportolni fogok. Kedvem volt elmenni edzőterembe, az interneten fedeztem fel, hogy vannak fitnesz modell versenyek. Tetszett, amit láttam, hogy a lányoknak milyen szépen kidolgozott testük van, és éreztem, hogy én is szeretnék ilyennel foglalkozni. Az volt az álmom, hogy legalább egyszer eljuthassak egy ilyen versenyre. Nem gondoltam, hogy ez ilyen hamar sikerül. Edzeni kezdtem, és az első versenyem majdnem egy évre rá össze is jött. Szentendrén vettem részt a Bodysport Kupán, ahová igen érdekesen jutottam el, hiszen nem is készültem rá, de a véletlen összehozta. Egy kolozsvári testépítő és fitneszmodell versenyen, ahová csak nézőként mentem, kapcsolatba kerültem a verseny fitnesz modell kategóriájának szentendrei győztesével. Mikor elmeséltem neki, hogy tulajdonképpen én mit is szeretnék, milyen álmom van, meghívott a Bodysport Kupára. Mivel ez volt az első versenyem, a Tehetségkutató Kupán indulhattam, ahol hatodik helyezést értem el. Idén voltam még két versenyen: Dézsen a Pro Nutrition Grand Prix nemzetközi versenyen, ahol nyolcadik helyezést értem el a 166 cm alatti fitnesz modell kategóriában, októberben pedig részt vettem a budapesti Fitparádén, ahol nagy örömömre negyedik lettem.
– Két éve sincs annak, hogy erről álmodozott.
– Néha magam sem hiszem. Igaz, rengeteget kell dolgozni ezért. De nemcsak az edzésről szól ez a sportág, nagyon fontos, hogyan étkezünk. Lehet, hogy első hallásra soknak tűnik, de én például napi hat alkalommal étkezem egy előre kidolgozott program alapján. Sokat olvasok erről is, nagyon oda kell figyelni arra, hogy mit eszünk meg. Az elért eredményben hetven százalékot tesz ki az étkezésre való odafigyelés, harminc százalék az edzés. Én heti öt alkalommal edzek, alkalmanként két-két és fél órát. Most már edző nélkül dolgoztam, de az induláskor, hogy helyesen megtanuljam a gyakorlatokat – ami nagyon fontos, máskülönben sok rosszat tehetünk magunknak – Nagy Hunor volt az edzőm.
– A környezete, a kollégák, barátok, szülők mit szólnak mindehhez?
– Eleinte nem tetszett a szüleimnek, hogy ilyen versenyekre járok, meg egyáltalán ezzel az egész fitneszmodellkedéssel nem voltak kibékülve. Nem örültek neki, hogy ezzel kezdtem foglalkozni, de aztán fokozatosan elfogadták, és úgy érzem, most már ők is büszkék az eredményeimre. Megszokták és néha büszkén eldicsekszik a környezetükben élőknek is, hogy mit csinálok. Általában az emberek csodálkoznak rajtam. A napokban tartottam meg az első személyi edzésemet is, és a lányok nagyon csodálkoztak, hogy milyen izmos vagyok, milyen jó az alakom. Nekem ez már nem tűnik fel.
– És a férfiak?
– Vegyes a visszajelzés. Vannak olyanok, akiknek egyáltalán nem tetszik, hogy egy lány ennyire izmos, a nagy többségnek viszont igen. Legalább is ezt szűröm le a visszajelzésekből, ha a versenyfotókat megnézik.
– Egyáltalán mit is jelent az, hogy valaki fitneszmodell versenyző?
– Ebben a sportágban több kategória létezik, bár Romániában még nem nagyon tudják szétválasztani. Magyarországon viszont most már nagyon el van terjedve ez a sportág, itt a lányokat is több kategóriába tudják osztani. Mind a lányoknál, mind a fiúknál vannak a testépítők, a sportmodellek, akik már izmosabbak a fitneszmodelleknél, és a fitneszmodellek. A fitnesz modellek esetében az a lényeg, hogy vékonyak, de látható kell legyen, hogy a testükön dolgoztak. Nekem is mondták már azt, hogy mehetnék sportmodell kategóriába, mert már izmosabb vagyok. Lehet, majd jövőre megpróbálkozom abban a kategóriában is, lássuk, ott hogyan teljesítek.
– Hogyan kell felkészülni egy versenyre. Egyáltalán, költséges sport?
– Költséges. Maga a felkészülés, az edzés is pénzbe kerül, fizetni kell a terembérletet, de az étkezés sem egy olcsó dolog, ugyanakkor ott van a benevezési díj, az utazás, a szállás költsége. A versenyre be kell gyakorolni négy alappózt, azt kérik a bírók. Én is két héttel a verseny előtt ezeket gyakorolom. Nem elég, ha jó az alakod, ha nem megfelelő a mozgásod, nincs jó kisugárzásod, nem csinálod jól ezeket a pózokat, akkor lepontoznak. Aztán meg ott van a fürdőruha, ami nem szokványos, ezt külön kell varratni, na ez sem olcsó dolog. Heves szívdobogással bemegyünk a színpadra, és indul a verseny. Szerencsére egymás között jó a hangulat, mindenki kedves, segítőkész.
– Szerintem minden nő kicsit elégedetlen önmagával. Egy fitnesz modell hogy van ezzel?
– Nem látom tökéletesnek magam. Mindig úgy érzem, vastag a combom, pedig sokat dolgozom rajta, de nem vagyok elégedett a fenekemmel sem. Igaz, én másként, a versenyző szemével nézem magam. Másként látom meg a szépet, és másként látom meg a hibákat is.
– Amúgy fontos a tökéletes alak, a jó megjelenés egy nőnél?
– Szerintem minden nő azt szeretné, ha tökéletes lenne az alakja. Van aki pénz, idő, akaraterő hiányában nem tudja tökéletesíteni, tény, hogy ez egy állandó probléma. Ha valaki tanácsot kér, mindig azt javaslom, hogy figyeljen jobban az étkezésre, ne fogyasszon például kenyeret, amit én már egy éve nem fogyasztok. Aztán a sport is nagyon fontos, legalább heti három alkalommal ha valami sportot űz, edz, mozog, akkor már lehet eredményeket elérni, tökéletesíteni, karbantartani az alakot. Nekem például már nem fáj a hátam, hiszen az edzéseknek köszönhetően megerősödött a hátizmom. Ha valakinek ilyen jellegű problémája van, sokat segít a sport, erősíteni kell az izomzatot.
– Mikor lesz a következő verseny?
– Tavaszi versenyeken nem szoktam részt venni, inkább a nyári vagy őszi időszakban versenyzek. Még nincs is körvonalazódva a jövő évi versenynaptár, majd ha ez meglesz, akkor döntöm el, hogy mire tudok felkészülni, mi éri meg anyagilag, nyeremény szempontjából.
– Milyennek látja az életét úgy tíz, tizenöt év múlva?
– Mindenképpen szeretnék családot, két gyereket. Szeretnék továbbra is a sport világában élni, eljutni egy Európa-bajnokságra, még jobb eredményeket elérni. Természetesen szeretném fejleszteni magam, és nagyon örülnék, ha majd idővel én is készíthetnék fel versenyzőket. Végre úgy érzem, hogy valamiben elértem egy jó eredményt, hiszen eddig semmiben sem voltam eredményes. Nagyon örülök, hogy megtaláltam az utamat, és ezen szeretnék továbbhaladni. Végül is mindenki azt keresi magában, hogy miben jó, csak nem mindenkinek sikerül megtalálni.
Egyetlen orvosság létezik a szélsőjobboldal előretörése ellen, éspedig az, ha elmegy a magyarság szavazni annak jelöltje ellen. Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere kampányzáró beszélgetésre hívta csütörtökön a sajtó képviselőit.
Évek óta terítéken van Csíkszeredában a parkolóház-építés ügye. Most a város egy megvalósíthatósági tanulmány elkészíttetését tervezi, hogy kiderüljön, lehet-e saját beruházásként létrehozni és működtetni egy ilyen létesítményt.
Pünkösd előtt, június 2–6. közötti fognak dolgozni a Hargita megyei Lóvész és Gyimesfelsőlok megállók közötti vasúti szakaszon, és a munkálatok miatt Csíkszeredát is érintő vonatjáratok menetrendje fog módosulni.
Szabó János festőművész munkáit állítják ki szülővárosában, Csíkszeredában, a Lázár-házban május 15-én, csütörtökön.
Divat és változás címmel nyílik kiállítás szerdán Csíkszeredában, a Mikó-várban, a tárlat a Kiscelli Múzeum közreműködésével jön létre.
Állás- és pályabörze, szakmai tanácsadás, kerekasztal-beszélgetés – egynapos pályaválasztási börzét szervez május 23-án Csíkszeredában a Hargita Megyei Munkaerő-elhelyező és Szakképző Ügynökség, valamint Hargita Megye Fejlesztési Ügynöksége.
A munkát befejezték, most a beüzemeléshez szükséges engedélyeztetés zajlik a Gyimesközéplokon és Gyimesfelsőlokon épült víz- és szennyvízhálózatok esetében. A működtetést szeretnék a több község által létrehozandó cégre bízni, de vannak kérdőjelek.
Noha a várakozással ellentétben nem volt akkora igény a lakótelepi kerékpártárolókra Csíkszeredában, hogy a helyek beteljenek, a városvezetés elégedett ezek működésével. Mivel más lakóövezetekből is igényelték, újabb tárolókat fognak telepíteni.
Borbáth Erzsébet több mint három évtizeden át alakította a gyerekek életét és a közösséget, amelyhez tartozott. Neve összefonódik a csíkszeredai József Attila-iskola alapításával, valamint a moldvai csángó gyermekek csíkszeredai magyar nyelvű oktatásával.
Napokon át a jövő művészeié lesz a csíkszeredai színpad. A Művészeti Egyetemek Fesztiválja (UNSCENE) ötödik kiadásának sajtótájékoztatóján nemcsak a programokról beszéltek, hanem mélyebb gondolatokra is „vetemedtek”.
szóljon hozzá!