Fotó: Kristó Róbert
Újabb hét kamerával bővül a térfigyelő rendszer Csíkszeredában, így a város egyre nagyobb szeletét, főként a központot és a kijáratokat „követhetik” a képrögzítők. A megyeszékhelyen összesen tizennyolcra nőtt az éjjel-nappali üzemmódban működő kamerák száma.
2014. november 20., 18:002014. november 20., 18:00
Nemrég öt kamerát szereltek fel a meglévő tizenegy mellé a megyeszékhelyen. A csíkszeredai térfigyelő rendszer bővítésével „képbe került” a csíkszentléleki kijárat, a taplocai borvízforrás, a dendrológiai park néven ismert terület, illetve a hargitafürdői mofetta környéke is. Legutóbb pedig a Majláth Gusztáv Károly tér és a Petőfi Sándor utca találkozásánál található egyik lámpatestre szereltek fel 360 fokos szögben látó készüléket. A Szabadság tér Kossuth Lajos utcai felére is helyeznek ki kamerát, ennek felszerelése folyamatban van – ismertette Szőke Domokos, Csíkszereda alpolgármestere. A hetedik térfigyelőnek nem lesz állandó helye, ott üzemelik be, ahol éppen munkálatok zajlanak.
65 ezer lej kamerákra
Az alpolgármestertől megtudtuk, az új kamerák beszerzésére és beüzemeltetésére 65 ezer lejt költenek, az újonnan kihelyezett térfigyelők pedig legkésőbb november végére lesznek üzemképesek. Csíkszeredában az első tizenegy kamerát tavaly szerelték fel a város brassói, székelyudvarhelyi, illetve csíktaplocai kijáratához, a Tavasz, valamint a Somlyó utcai cigánytelepekre, továbbá a központi park szélére. Akkor a városi költségvetésből 160 ezer lejt különítettek el a térfigyelő rendszer kiépítésére, ebből az összegből nemcsak a kamerákat vásárolták meg, hanem a rendszer kialakításához szükséges szoftvereket is. A közterületeken működő kamerák felvételeit egyébként egy, a polgármesteri hivatalban elhelyezett számítógép rögzíti, a felvételeket harminc napig tárolják.
A kamerák napi 24 órán át folyamatosan működnek, további előnyük, hogy éjjel is „látnak”, illetve annyira jó minőségű felvételeket készítenek, hogy a képanyagból felismerhetők például az autók rendszámai. „A cél, hogy növeljük a közbiztonságot és hogy segítsük a rendőrség közbiztonságra vonatkozó munkáját” – szögezte le Szőke Domokos.
Tisztázzuk a legelején: a Sepsi OSK kiesése után a román sportsajtónak úgy kellett a titokzatos, egyetlen porcikájában sem román FK Csíkszereda a Superligába, mint egy falat kenyér. De mi, romániai magyarok hol vagyunk ebben a sokismeretlenes egyenletben?
Baleset következtében föld alá szorult deréktól lefelé egy férfi, miközben árkot ásott Csíkszentkirályon.
Továbbra is lesz Csíkszeredában Helyi és hagyományos termékek kiállítása és vásárára, csak más helyszínen: a megyeháza oszlopcsarnoka helyett ezentúl a Szabadság téren és a Promenádon várják a vásárlókat.
A tavalyi megtorpanás után folytatódik a Madéfalvát, Csíkcsicsót és Csíkrákost kiszolgálni hivatott gázhálózat kiépítése, amely idén befejeződik, és következhet az engedélyeztetés. Azt szeretnék, ha jövőben már lehetne használni a földgázt.
Pappá szenteli Gergely József diakónust Kovács Gergely gyulafehérvári érsek július 19-én, szombaton délelőtt 11 órától a csíkszentmártoni plébániatemplomban.
Biciklist sodort el egy autós Csíkszereda központjában szerdán délelőtt, az illető megsérült.
Egy csillagszóró és karácsonyfa – mindössze ennyi kellett, hogy a Kászonújfaluban élő Beáta és Hunor otthona rövid idő alatt leégjen. A tűz után csak kevés dolog maradt ép, köztük az oromkereszt, ami segítőiknek hála nemsokára új házukat védelmezheti.
Mégsem mentek rongálás nélkül haza a bukaresti Dinamo focidrukkerei a hétfői csíkszeredai mérkőzés után, ugyanis székely zászlókat téptek le Mikóújfaluban és autókban is kárt tettek.
Több mint tízezer dugvány díszíti a csíkszeredai városháza előtti virágvázát, miután az utóbbi hetekben a városi kertészet a szerkezetét felújította és beborította növényekkel.
A Csíki Székely Múzeumban nyílt kiállítás a Csíkszeredai Sörgyár történetéről. A tárlat nemcsak a sörgyártás ipartörténetét mutatja be, hanem egy közösség emlékezését és kitartását is ünnepli – ötven év képekben, emberekben, történetekben.
szóljon hozzá!