Fotó: Kristó Róbert
A távfűtés és melegvíz-szolgáltatás megvonása után most ivóvíz nélkül is maradhatnak egy csíkszeredai tömbház egyik lépcsőházának lakói.
2014. november 14., 10:332014. november 14., 10:33
Nem új keletű problémáról van szó, az adósságok évek óta halmozódnak a Gyermek sétány 4-es tömbházának B lépcsőházában. Ezt támasztja alá az is, hogy a távhőszolgáltató Goscom Rt. felé fennálló, összesen 81 ezer lejes tartozásból 37 ezer lej a késedelmi kamat. A szolgáltató emiatt már korábban kénytelen volt lépni, és idén áprilistól megszüntette a távfűtést a lépcsőházban. Bíró Hajnalkától, a Goscom Rt szóvivőjétől megtudtuk, a fűtést ősszel el sem indították, júniustól pedig meleg vizet sem adnak a lépcsőház 30 lakása számára. A szolgáltató az adósságok behajtása érdekében pert indított az érintett lakástulajdonosi egyesület ellen, az első tárgyalásra november folyamán kerül sor.
Nem működő tulajdonosi egyesület
Bonyolítja a helyzetet, hogy a lépcsőház lakóit képviselő Fortuna lakástulajdonosi egyesület papíron létezik ugyan, de a gyakorlatban nem működik. Ezt Ştefan Butnaru korábbi elnök közölte kérdésünkre. Mint elmondta, ő 2013 decemberéig az ügyintézői tisztséget töltötte be, de azóta az egyesület működésképtelen. „Próbáltuk újraalakítani, de senki nem akart semmilyen tisztséget vállalni, így nem lehetett” – részletezte, hozzátéve, ebben a helyzetben azt sem lehet tudni, hogy a szolgáltató által indított per ki ellen is folyik. A működésképtelenség az oka annak is, hogy a Goscom által az adósságok rendezése érdekében kezdeményezett megbeszélésen a lakókat senki nem képviselte.
A hideg vizet is elzárhatják
A lépcsőházban járva tartozásokról, közös költségekről kifüggesztett listát nem találtunk, de ott volt a regionális víz- és csatornaszolgáltató Harvíz Rt. hirdetménye, amely azonnali fizetésre szólítja fel a lakókat a 2200 lej értékű, 45 napnál régebbi adósság miatt. Ellenkező esetben november 17-től a vízszolgáltatás megszüntetését helyezték kilátásba. Több szomszéddal beszéltünk, szerintük a 30 lakóból 10 rendszeres fizető, sokan viszont évek óta gyűjtik az adósságokat. A távfűtés és melegvíz-szolgáltatás megszüntetése miatt a legtöbben elektromos árammal működő fűtőpaneleket, bojlereket szereltek lakásaikba, van, aki a földgázt használja fűtésre. Hogy mi lesz, ha a vízszolgáltatás megszűnik, azt nem tudták megmondani, remélik, hogy erre nem kerül sor.
Tisztázzuk a legelején: a Sepsi OSK kiesése után a román sportsajtónak úgy kellett a titokzatos, egyetlen porcikájában sem román FK Csíkszereda a Superligába, mint egy falat kenyér. De mi, romániai magyarok hol vagyunk ebben a sokismeretlenes egyenletben?
Baleset következtében föld alá szorult deréktól lefelé egy férfi, miközben árkot ásott Csíkszentkirályon.
Továbbra is lesz Csíkszeredában Helyi és hagyományos termékek kiállítása és vásárára, csak más helyszínen: a megyeháza oszlopcsarnoka helyett ezentúl a Szabadság téren és a Promenádon várják a vásárlókat.
A tavalyi megtorpanás után folytatódik a Madéfalvát, Csíkcsicsót és Csíkrákost kiszolgálni hivatott gázhálózat kiépítése, amely idén befejeződik, és következhet az engedélyeztetés. Azt szeretnék, ha jövőben már lehetne használni a földgázt.
Pappá szenteli Gergely József diakónust Kovács Gergely gyulafehérvári érsek július 19-én, szombaton délelőtt 11 órától a csíkszentmártoni plébániatemplomban.
Biciklist sodort el egy autós Csíkszereda központjában szerdán délelőtt, az illető megsérült.
Egy csillagszóró és karácsonyfa – mindössze ennyi kellett, hogy a Kászonújfaluban élő Beáta és Hunor otthona rövid idő alatt leégjen. A tűz után csak kevés dolog maradt ép, köztük az oromkereszt, ami segítőiknek hála nemsokára új házukat védelmezheti.
Mégsem mentek rongálás nélkül haza a bukaresti Dinamo focidrukkerei a hétfői csíkszeredai mérkőzés után, ugyanis székely zászlókat téptek le Mikóújfaluban és autókban is kárt tettek.
Több mint tízezer dugvány díszíti a csíkszeredai városháza előtti virágvázát, miután az utóbbi hetekben a városi kertészet a szerkezetét felújította és beborította növényekkel.
A Csíki Székely Múzeumban nyílt kiállítás a Csíkszeredai Sörgyár történetéről. A tárlat nemcsak a sörgyártás ipartörténetét mutatja be, hanem egy közösség emlékezését és kitartását is ünnepli – ötven év képekben, emberekben, történetekben.
szóljon hozzá!