
Fotó: Csíki Játékszín
Csendes performansszal fejezte ki szolidaritását a Csíki Játékszín társulata szerda délelőtt az országos színházakat, valamint a múzeumokat tömörítő szervezetek nyilatkozataival, amelyeket a kormány költségcsökkentő reform-tervezet ellen fogalmaztak meg, és nyújtottak be a kormánynak.
2023. augusztus 09., 13:242023. augusztus 09., 13:24
2023. augusztus 09., 18:212023. augusztus 09., 18:21
Csíki Játékszín dolgozói 45 perces tiltakozó performanszt tartottak a színház épülete előtt szerdán. A színház homlokzatán óriásplakát hirdette, hogy
amelyeket a kormány augusztus másodikán megjelent költségcsökkentő sürgősségi kormányrendelet-tervezet ellen fogalmaztak meg.
A színészek és a társulat munkatársai feketében, néma csendben fejezték ki tiltakozásukat a kulturális életet ellehetetlenítő reformterv ellen.
A csendes performanszt élőben is közvetítették Facebook-oldalukon. A csíkszeredai színház művészeti vezetője, Vladimir Anton egyébként online aláírásgyűjtést indított az ügyben, a petíciót már több mint 20 ezren írták alá.
A kulturális élet megmentéséért egyébként más intézmények is felszólalt a napokban: kedden pedig szimbolikus tiltakozásként levágták a kulturális eseményeket hirdető óriásplakátokat Csíkszereda központjában, de a székelyudvarhelyi kulturális intézmények vezetői is tiltakozásukat fejezték ki a kormány tervezete ellen.

Közel ötezren írták alá eddig azt a petíciót, amelyet Vladimir Anton rendező, a Csíki Játékszín művészeti vezetője kezdeményezett Állítsátok meg a kultúra elpusztítását! címmel. A napokban közzétett sürgősségikormányrendelet-tervezet ellen tiltakoznak.

Mintegy szimbolikus tiltakozásként levágták a kulturális eseményeket hirdető óriásplakátokat Csíkszereda központjában a kormány sürgősségi rendelet-tervezetét kifogásolva kedd délután.

Döbbenettel értesültek, és tiltakoznak a Székelyudvarhely Megyei Jogú Város fenntartásában működő kulturális intézmények vezetői a kormány által nyilvánosságra hozott gazdasági megszorításokat tartalmazó kormányhatározat-tervezetről.
Egy újabb meghatározó sorozat ér véget idén, a Stranger Things-élményt azonban a hosszú kihagyás után a lehető leghosszabbra húzzák a készítők. Kedvcsinálónkban a sorozat impaktját és jelentőségét járjuk körbe az ötödik évad első epizódjai előtt.
Két ember megsérült vasárnap, miután egy aszfalton keletkezett méretes gödörbe estek Petrozsényben. Mindkettejüket kórházba vitték, a területet pedig lezárták a hatóságok.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság vasárnap üdvözölte a 2025/190-es számú törvény kihirdetését, amely megerősíti a fogyasztói jogok, illetve a kereskedőknek a nem megfelelő termékek kicserélésére vonatkozó felelősségének jogi keretét.
Havazás és ónos eső nehezíti a közlekedést Szeben megyében, az utak csúszósak lehetnek, ezért téli gumiabroncsok használata szükséges – figyelmeztet a Szeben megyei rendőrség.
A napokban a Brassó és Bukarest között közlekedőknek jó tudniuk, hogy egy Prahova megyei vasúti átjáró javítása miatt az 1-es számú országút egy szakaszán forgalomkorlátozásra számíthatnak. Esetenként kerülniük is kell.
Súlyosan ittasan vezető, 43 éves, Maros megyei férfit fülelt le a rendőrség a Fehér megyei Küküllőváron. A sofőr a leállításakor megtagadta a szondáztatást.
A vasúti rendőrség munkatársai tíz bűncselekményt állapítottak meg és 325 bírságot szabtak ki, összesen mintegy 105 ezer lej értékben a november 18–19-én végrehajtott művelet során.
Összecsíptek a poloskák egy fiatal nőt egy vonatjárat hálókocsijában, a csípések pedig – az édesanya beszámolója alapján – feldagadtak, így egészségügyi ellátásra volt szükség.
Több helyen okoz fennakadást a hó a Magyarországon, kamionok, személygépkocsik és buszok továbbhaladását is segíteniük kellett a tűzoltóknak szombat este. Eközben Románia nyugati és északkeleti részére hidegebb hajnal köszöntött be, mint a többi régióba.
Ön tudta, hogy a magyar szőlőnedű ötvennyolcféle adalékanyaggal „javítható”? A keceli Benyák Zoltán bioborász és bortörténész szerencsére csak egyet használ, és szerinte akár Székelyföld is lehet még kisebbfajta borhatalom. De a lényeg a táj!
1 hozzászólás