
Szombaton nem igényelték iskolai alkalmazottak az oltást Nyárádszeredában. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Kampányt indított a nyárádszeredai polgármesteri hivatal a Facebook-oldalán, arra biztatva a pedagógusokat, iskolai alkalmazottakat, hogy oltassák be magukat.
2021. november 08., 12:142021. november 08., 12:14
A városháza pénteki közleményében kiemelik, hogy Nyárádszeredában gyermekcentrikus oktatást szeretnének, és ehhez kérik a tanügyi alkalmazottak felelősségteljes hozzáállását: oltassák be magukat szombaton.
Mint közölték, a Bocskai István Elméleti Líceumban 54,76 százalékos, a Deák Farkas Általános Iskolában pedig 43,9 százalékos az átoltottság.
A városvezetés felhívása egyelőre nem volt sikeres, mert szombaton a nyárádszeredai oltóközpontban mindössze öt személy igényelte a vakcinát, ráadásul egyikük sem volt oktatási alkalmazott.

Maros megyében a 186 oktatási intézményből 36-ban nincs meg a hétfői tantermi iskolakezdés feltétele, vagyis az, hogy az alkalmazottak legalább 60 százaléka legyen beoltott.

Hétfőtől újraindul a jelenléti oktatás azokban a tanintézetekben, amelyekben az alkalmazottak – tanárok és kisegítő személyzet – átoltottsági aránya meghaladja a hatvan százalékot. A határérték alatti oktatási intézményekben online folytatódik az oktatás.
A védelmi minisztériumot szombaton arról értesítették, hogy drónmaradványokat találtak a Tulcea megyei Văcăreni község melletti farm térségében. Ez már a második drón, amelyet az éjszakai orosz támadást követően Románia területén lezuhant.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Meglepő eredményre jutottak azok a szakemberek, akik a mesterséges intelligencia segítségével kielemezték a közösségi háló néhány kommentszekcióját. Kiderült, hogy a hozzászólások hány százaléka sértő és durva.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
szóljon hozzá!