
Sok munkálat vár a kézdiszentléleki tanácsra
Fotó: Szabó Barbara
„Jövőre sok pénz kell” – összegezte Balogh Tibor kézdiszentléleki polgármester, amikor arra kértük, avasson be a községben zajló beruházásokba. Mindemellett a Háromszéken évek múlva áthaladó autópálya tervezett nyomvonaláról is kérdeztük.
2024. november 28., 10:272024. november 28., 10:27
Dokumentáció terén jól haladnak a szennyvízcsatorna kiépítésével, tavasszal már a látványos munka is elkezdődhet.
A pályázatra csak a megvalósíthatósági tanulmányt kérték, miután elnyertük, volt két évünk elkészíteni a technikai tervet is. Ez már rendelkezésünkre áll, az engedélyeztetéseket nagyjából begyűjtöttük, a Kovászna Megyei Tanácstól várjuk még az építkezési engedélyt. Ezt már csak a közbeszerzés, a licitre való kiírás követi. Bízom benne, hogy a tényleges munka megkezdődhet a tavasszal” – magyarázta az elöljáró.
– tette hozzá a polgármester.
Vannak a faluban olyan utak, amelyeket nemrég modernizáltak, és még tart a jótállási időszak, de az elöljáró szerint nincs mit tenni, muszáj lesz ezeket feltörni.
– magyarázta Balogh Tibor.
Mind mondta, miután lefektették a vezetéket, folytatják az aszfaltozást, első körben a Perkőre vezető úton.
Balogh Tibor polgármester optimista a kanalizálást illetően
Fotó: Szabó Barbara
„Mindemellett folytatódik a kiskászoni iskola építése is. Volt egy kis szünet, mivel az első kivitelező visszamondta a szerződést, ezért kénytelenek voltunk új versenytárgyalást hirdetni az év elején, de most már jó ütemben haladunk, reményeim szerint tavasszal már átadhatjuk a diákoknak” – tájékoztatott a polgármester.
„A Vár-patakán tönkrement híd javítására akkor kaptunk kétmillió lejt. Aztán kiderült, hogy nem a miénk az útszakasz. Azt hittük, az erdészeté, majd kiderült, hogy a környezetvédelmi minisztérium tulajdona. Hat év telt el, amíg sikerült telekkönyveztetni, és most már dolgozhatnánk.
Szeretnénk még valami forrást bevonni, mert ez egy község esetében hatalmas összeg. Sok munka van tehát kilátásban, és sok pénzre is lesz szükségünk” – summázott Balogh Tibor.
A Háromszéken majdan áthaladó autópálya tervezett útvonala már sok feszültséget okozott a megyében tevékenykedő gazdák körében.
A polgármestert arról is kérdeztük, mennyire bosszantja ez a gazdákat.
„Összehívtam az érintetteket, megbeszéltük. Szerettük volna, ha a nyomvonal-terv változik, Kovászna vagy a Fortyogó felé haladna el, hogy minél kevesebb mezőgazdasági területet érintsen, de ez nem jött össze.
– húzta alá az elöljáró.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
Június 1-jétől 6,5 százalékkal nő a Romgaz alkalmazottainak fizetése. Az erről szóló memorandumot pénteki ülésén hagyta jóvá a kormány.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
szóljon hozzá!