
Fotó: Marcel Ciolacu/Facebook
Köszönetet mondott vasárnap Marcel Ciolacu miniszterelnök a crevediai robbanás utáni beavatkozásban részt vett tűzoltóknak, egészségügyi dolgozóknak és rendvédelmi szerveknek. A kormányfő szerint a kórházak „példásan” kezelték a helyzetet az éjszaka folyamán. Emellett kilátásba helyezte a vétkesek felelősségre vonását.
2023. augusztus 27., 13:062023. augusztus 27., 13:06
„Köszönetet mondunk az orvosoknak, az ápolóknak, mindenkinek, aki tegnap este (vasárnapra virradóra, szerk. megj.) részt vett a mentésben.
– fogalmazott Ciolacu a robbanás után felállított belügyminisztériumi válságstábhoz való érkezésekor, az Agerpres beszámolója szerint.

Robbanás történt szombat este egy autógáz-töltőállomásnál a Dâmboviţa megyei Crevedia településen. Az első információk szerint öt személy megsérült.
Marcel Ciolacu hozzátette, sokan a Colectiv-tragédiával állítják párhuzamba az esetet, de meglátása szerint
Az autógáz-töltőállomás engedély nélküli működésével kapcsolatban a miniszterelnök azt mondta, az ügyészségi vizsgálat folyamatban van, és a vétkeseket felelősségre fogják vonni.

A belügyminisztérium vasárnap hajnalban kiadott közleménye szerint 58 sérültje van a Dâmboviţa megyei Crevedia egyik autógáz-töltőállomásánál történt robbanásoknak. A töltőállomást működtető cégnek semmiféle működési engedélye nem volt.
A Dâmboviţa megyei robbanásokat követő beavatkozás során minden érvényben levő eljárást betartottak a belügyi szervek – jelentette ki vasárnap Cătălin Predoiu belügyminiszter.

Semmiféle működési engedélye nem volt annak a crevediai cégnek, amelynél a szombati robbanások történtek – közölte vasárnap Raed Arafat.
A tárcavezető azt mondta, az akció parancsnoka és a helyszíni műveletirányító is az ilyen esetekre érvényes procedúra alapján járt el.
– tette hozzá.
A belügyminisztérium korábbi tájékoztatása szerint 58 sérültje van a Dâmboviţa megyei Crevedia autógáz-töltőállomásánál történt robbanásoknak. A sérültek közül 43-an belügyi alkalmazottak: 39 tűzoltó, két rendőr és két csendőr.
Boldog ünnepet kívánt Nicușor Dan államfő szombaton mindazoknak, akik kifütyülték a román fejedelemségek egyesülésének ünnepe alkalmából Focșani-on tartott rendezvényen.
Az országos földfizikai intézet (INCDFP) szakemberei a Richter-skála szerinti 3-asról 3,2-esre módosították a szombat délben Vrancea megyében történt földrengés erősségét.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 11 óra 51 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A temesvári szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) is vizsgálódik a csenei gyilkosság ügyében, miután az ebben érintett 13 éves gyermek szervezetében drogot mutattak ki.
A Szociáldemokrata Pártnak (PSD) magának kell döntenie arról, hogy kormányon marad vagy kilép a koalícióból – nyilatkozta péntek este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Közvitára bocsátotta pénteken az oktatási minisztérium a 2026–2027-es tanév rendjének tervezetét, amely szerint az új iskolai év 2026. szeptember 7-én kezdődik, és 2027. június 18-áig tart.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A gázárplafon áprilisi kivezetése még nem biztos, de a jelenleg folyó elemzés eredményei alapján a következő két héten belül döntés várható ez ügyben – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan.
Lavina következett be pénteken Beszterce-Naszód megyében, az Óradnát (Rodna) Radnaborberekkel (Valea Vinului) összekötő, a Radnai-havasok Nemzeti Parkba vezető községi út közelében – tájékoztattak a helyi hatóságok.
Nem tudja még érdemben tárgyalni a Marosvásárhelyi Ítélőtábla azoknak a fellebbezéseknek a tárgyalását, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.