
Képünk illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
Azonosították, majd őrizetbe vették Budapesten azt a székelyudvarhelyi férfit a rendőrök, aki ellen már tavaly óta nemzetközi elfogatóparancs volt érvényben. A férfit bántalmazás és zaklatás miatt kétéves letöltendő börtönbüntetése ítélte a bíróság, ezt a Románia és Magyarország közötti kétoldalú megállapodások értelmében Magyarországon tölti le.
2023. január 26., 15:402023. január 26., 15:40
2023. január 26., 15:522023. január 26., 15:52
A 41 éves székelyudvarhelyi férfit a Hargita megyei és magyarországi bűnügyi nyomozók közreműködésének köszönhetően sikerült január folyamán azonosítani, majd őrizetbe venni Budapesten – számol be csütörtöki közleményben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A férfit korábban bántalmazás és zaklatás miatt jogerősen kétéves letöltendő börtönbüntetésre ítélte a bíróság, de időközben elhagyta az országot, ezért tavaly óta nemzetközi elfogatóparancs volt érvényben ellene.
A két ország közötti kétoldalú együttműködési megállapodásnak köszönhetően a férfi a börtönbüntetését Magyarországon tölti le.
Jóváhagyta a kormány kedd esti ülésén 6850 álláshely betöltését az állami egészségügyi rendszerben – közölte az egészségügyi minisztérium.
A betegellátás nem szenvedi meg az általános sztrájkot, és arra is lehetőség van, hogy sürgősségi esetben ott, ahol szükséges, a sztrájkoló dolgozó kilépjen a tiltakozásból és visszatérjen a munkába – mondta a Székelyhonnak a Sanitas képviselője.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt kedden 17 órakor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Szerdán is folytatódik az általános sztrájk az egészségügyben – jelentette be a Sanitas Szakszervezeti Szövetség elnöke, Iulian Pope kedden, miután az új bértörvényről egyeztettek az egészségügyi minisztériumban.
Tűz ütött ki egy gazdasági épületben és egy raktárban Csíkszentsimon községben kedden, ahol fennállt annak a veszélye, hogy átterjed a tűz két lakóházra is. Többen megsérültek.
Közlekedési baleset történt kedd délután a 12A jelzésű országúton, Csíkszereda és Delne között: egy motorkerékpár és egy személygépkocsi ütközött össze. A motorost kórházba szállították.
2026 első félévében a Kovászna Megyei Prefektúrához összesen 131 beadvány érkezett, sok esetben többtucatnyi ember kérelmét tolmácsolva. Legtöbbször sikerült ezekre megoldást találni – tudtuk meg Ráduly István prefektus keddi sajtótájékoztatóján.
Az Európai Unió bekérette Oroszország brüsszeli ügyvivőjét, miután a múlt héten orosz drónok hatoltak be Románia légterébe – számolt be kedden a dpa.
Zátonyra futott a Dunán hétfő éjszaka egy svájci zászló alatt közlekedő üdülőhajó a Mehedinți megyei Salcia térségében. A fedélzeten 186 utas és 52 fős személyzet tartózkodott.
Lángoló fafeldolgozó műhelyhez riasztották kedden délben a tűzoltókat Csíkszentsimonba.
1 hozzászólás