
Képünk illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
Azonosították, majd őrizetbe vették Budapesten azt a székelyudvarhelyi férfit a rendőrök, aki ellen már tavaly óta nemzetközi elfogatóparancs volt érvényben. A férfit bántalmazás és zaklatás miatt kétéves letöltendő börtönbüntetése ítélte a bíróság, ezt a Románia és Magyarország közötti kétoldalú megállapodások értelmében Magyarországon tölti le.
2023. január 26., 15:402023. január 26., 15:40
2023. január 26., 15:522023. január 26., 15:52
A 41 éves székelyudvarhelyi férfit a Hargita megyei és magyarországi bűnügyi nyomozók közreműködésének köszönhetően sikerült január folyamán azonosítani, majd őrizetbe venni Budapesten – számol be csütörtöki közleményben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A férfit korábban bántalmazás és zaklatás miatt jogerősen kétéves letöltendő börtönbüntetésre ítélte a bíróság, de időközben elhagyta az országot, ezért tavaly óta nemzetközi elfogatóparancs volt érvényben ellene.
A két ország közötti kétoldalú együttműködési megállapodásnak köszönhetően a férfi a börtönbüntetését Magyarországon tölti le.
Újabb 30 nappal meghosszabbította hétfőn a legfelsőbb bíróság Gigi Ștefan és Teodor Niță, a konstancai területi ügyészség két volt ügyészének előzetes letartóztatását.
A rendkívüli hőség miatt országos szinten fokozza az ellenőrzéseket a Munkaügyi Felügyelet, elsősorban azokban az ágazatokban, ahol a munkavállalók a szabadban dolgoznak, és fokozottan ki vannak téve a magas hőmérsékletnek.
Átalakul Sepsiszentgyörgy tömegközlekedése és parkolási rendszere: péntektől három új járatot indítanak. Ráadásul szinte minden buszvonal módosul, bővülnek a buszmegállók, és több ponton változnak a parkolási szabályok is.
A rendkívüli szárazság és a Duna rekordalacsony vízállása miatt kialakult energiaválság következtében több nagy energiaigényű romániai vállalat – köztük az ország két autógyára – ideiglenesen leállította termelését.
Nincs olyan forgatókönyv, amely szerint a lakosság áram nélkül maradna, a háztartási fogyasztás fedezéséhez szükséges hazai termelés stabil – jelentette ki hétfőn Cristian Bușoi energiaügyi államtitkár.
Csütörtök-péntekig tovább melegszik az idő Románia legtöbb régiójában, ahol kánikulára és fokozott hőterhelésre kell számítani, utána azonban fokozatos lehűlés kezdődik, és nő a záporok, zivatarok valószínűsége.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt hétfőn 12 óra 34 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A meteorológiai szolgálat hétfői előrejelzése szerint péntek reggelig az egész országban kánikula és rendkívül magas hőmérsékletek várhatók.
Száznyolcvan kilogramm robbanóanyaggal mozdítottak el egy sziklát a Duna Bala-ágának közelében, hogy vizet tereljenek a csernavodai atomerőművet tápláló Öreg-Duna medrébe – jelentette be hétfőn Radu Miruță.
Vádat emelt a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Ráduly István háromszéki prefektus ellen, miután több mint két és fél évig nyomozott a prefektúra villanyhálózatának felújítása, az épületen végzett munkálatok és egyes föld-visszaszolgáltatási ügyek miatt.
1 hozzászólás