
Így néz ki jelenleg az épület, amelyet fel fognak újítani és ki fognak bővíteni
Fotó: Erdőszentgyörgyi önkormányzat
Új, digitális röntgengép beszerzésére, a járóbeteg-rendelő kibővítésére, felújítására lesz lehetőség Erdőszentgyörgyön, ahol a kórház és a polgármesteri hivatal uniós pénzalapokat hívott le. A polgármester és a kórház menedzsere egyöntetűen megerősítette: a hétmillió lejes beruházás olyan előrelépést jelent, amely nemcsak az erdőszentgyörgyieknek, de a környékbeli községek lakóinak is javára válik.
2019. november 19., 22:202019. november 19., 22:20
Csibi Attila Zoltán, Erdőszentgyörgy polgármestere és Simion Creţu, a Központi Fejlesztési Régió igazgatója hétfőn aláírták azt a támogatási szerződést, amely alapján több mint 7 millió lejből korszerűsítik és bővítik a járóbeteg-rendelőt az Erdőszentgyörgyi Városi Kórházban. A beruházás teljes értékéből mindössze 2 százalék az önrész, ami a város költségvetését terheli.
A város polgármestere megkeresésünkre elmondta, rég dédelgetett álmuk, hogy a kórházukat modernizálhassák, és annak szolgáltatásait bővítsék. „Ezt megvalósítani saját forrásból szinte lehetetlen, de a Regionális Operatív Programnak köszönhetően lehetőségünk nyílt pályázni, így
A jelenlegi kórház épülete több helyen is felújításra szorul, néhány orvosi eszköz elévült, vagy teljesen hiányzik. Ezt fogjuk a pályázatból pótolni. Nagy segítséget jelent majd ez a helybélieknek és a környékbelieknek is, különösen az időseknek és a kisgyermekes családoknak” – magyarázta a beruházás fontosságát a polgármester.
Érdeklődésünkre Kánya Botond, a városi kórház menedzsere elmondta, a kórházhoz tartozó, külön épületben levő járóbeteg-rendelőben jelenleg radiológia, belgyógyászat és kissebészet működik.
„Nagy öröm számunkra, hogy sikerült ezt az uniós pályázatot megnyernünk, s ezáltal nemcsak a teljes épület lesz korszerű és bővül ki, hanem az eszközök is a legmodernebbek lesznek. Példaként említem, hogy a radiológián most is van röntgengép és használják is, de a pályázatnak köszönhetően egy 1,6 millió lejes digitális gép beszerzésére lesz lehetőségünk, ami a legkorszerűbb jelenleg. Az is jó hír, hogy
Az épület bővítésének köszönhetően új járóbeteg-rendelők megnyitására is lehetőségünk adódik, szóba került a diabetológia vagy a pszichiátriai szakrendelés, de végső döntés erről még nem született. Mindenképp figyelembe vesszük az igényeket és azt, hogy milyen szakorvosokat tudunk idevonzani” – sorolta derűlátóan a kórház menedzsere.
A beruházásról
A beruházás során a tetőszerkezetet felújítják, ugyanakkor egy emeletet is építenek. A tervek szerint az alsó szinten élelmiszerraktárak, konyha, öltözők és kazánház lesz, a földszinten várótermek, röntgen, orvosi laboratórium, orvosi rendelők, míg az emeleten szintén orvosi rendelők, öltözők, leletek feldolgozására alkalmas laboratóriumok kapnak helyet. Az új járóbeteg részleg az erdőszentgyörgyi és a vonzáskörzetében levő hét község lakóit, körülbelül 30 ezer embert fog ellátni. Jó és fontos hír az is, hogy az építési munkálatok alatt nem zár be a kórház, hanem időszakosan átköltöztetik a szakrendelőket az intézmény más pontjaira, ahol épp nem zajlanak munkálatok.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!