
Nagyon veszélyes lehet a kicsinyeit védő anyamedve megközelítése. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Abásfalva határában elhúzódott, kis bocsokat nevelő anyamedvére bukkantak a vadászok, illetve a község vezetősége a települést körbevevő területek ellenőrzése során. Utóbbit azután szervezték meg, hogy januárban egy tizenhat éves helyi fiatalra támadt egy nagyvad. Szalagokkal kerítették el a veszélyesnek ítélt helyszínt.
2023. február 06., 16:342023. február 06., 16:34
2023. február 06., 16:352023. február 06., 16:35
„Ígéretünkhöz híven folyamatosan ellenőrzés alatt tartottuk az Abásfalvát körülvevő területeket, mióta egy helyi fiatalra támadt a medve a település határában. Noha korábban nem találtunk a nagyvad jelenlétére utaló nyomokat, nemrég
– nyilatkozta lapunknak Jakab Attila, Homoródszentmárton polgármestere, a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász-egyesület elnöke. Mint mondta, nem lehet biztosan tudni, hogy a tizenhat éves fiatalt megtámadó egyedről van-e szó, hiszen
A szakember szerint annyi biztos, hogy roppant veszélyes a kicsinyeit védő nagyvad üregének megközelítése. Éppen ezért a hatóságokkal konzultálva szalagokkal kerítették el a helyszínt, valamint figyelmeztető táblákat is elhelyeztek. Egyelőre
Leghamarabb néhány hónap múlva próbálkozhatnak ezzel a megoldással, addig is arra kérnek mindenkit, hogy vegyék komolyan a figyelmeztetéseket – hangsúlyozta Jakab Attila.

Egyelőre nem találták meg az abásfalva határában kiskorú fiatalra támadó bocsos anyamedvét a vadászok, akik elriasztani szerették volna a nagyvadat. Ennek ellenére arra kérnek mindenkit, hogy kerüljék el a támadás környékét.

„A medve rám ugrott, majd a lábamnál fogva kezdett ráncigálni, mint valami bábut” – elevenítette fel lapunknak a történteket az a 16 éves fiatal, akit vasárnap kora délután támadott meg egy medve Abásfalva határában.
Ön tudta, hogy a magyar szőlőnedű ötvennyolcféle adalékanyaggal „javítható”? A keceli Benyák Zoltán bioborász és bortörténész szerencsére csak egyet használ, és szerinte akár Székelyföld is lehet még kisebbfajta borhatalom. De a lényeg a táj!
A közösségi oldalalakon megosztott videó alapján azonosította a rendőrség azt a sofőrt, aki a forgalommal szembe hajtott az autópályán. Pénzbírságot szabtak ki és felfüggesztették a jogosítványát.
Rajtaütés során találták meg az autóban a nagy kockázatú kábítószert a brassói rendőrök. Két gyanúsítottat tartóztattak le.
Elakadtak autójukkal egy turistacsoport tagjai Brassó megyében, miután a navigációs appot követve egy elszigetelt, nehezen járható, sáros útra tévedtek. Négyen voltak, felnőttek, térerő nélkül, sötétedés előtt, és velük volt egy három hónapos csecsemő.
Az év első tíz hónapjában végzett ellenőrzések és vizsgálatok eredményeként a határőrrendőrség több mint 160, Romániából vagy külföldről ellopott gépjárművet és gépet fedezett fel és foglalt le.
Jelentős mennyiségű csapadékra adott ki szombaton elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Szünetel a kompközlekedés a román–ukrán határ Tulcea megyei szakaszán, a román Isaccea és az ukrán Orlivka határátkelő között a szombatra virradóra ukrán oldalon történt dróntámadások miatt – jelentette szombaton a román parti őrség.
Te hogy reagálnál? Csak ennyit fűznek hozzá ahhoz a megdöbbentő videóhoz, amit az Info Trafic Románia Facebook-oldalon tettek közzé tegnap. A kérdés jogos.
Tűz ütött ki szombaton reggel egy bukaresti tizenegy emeletes tömbház ötödik emeleti lakásában. A tűzeset következtében több mint százötven lakót evakuáltak, illetve hagyták el önként a lakásaikat. Tizenhét embert vittek kórházba.
Az RMDSZ sepsiszentgyörgyi szervezetének péntek esti tisztújító küldöttgyűlésén a szövetség stratégiai igazgatójává kinevezett és az elnöki tisztségből távozó Antal Árpád helyére Miklós Zoltán parlamenti képviselőt választották meg.
szóljon hozzá!