
Nyomát sem lelték a támadó medvének. Archív
Fotó: Erdély Bálint Előd
Egyelőre nem találták meg az abásfalva határában kiskorú fiatalra támadó bocsos anyamedvét a vadászok, akik elriasztani szerették volna a nagyvadat. Ennek ellenére arra kérnek mindenkit, hogy kerüljék el a támadás környékét.
2023. január 30., 14:292023. január 30., 14:29
Több napig gyógyult a székelyudvarhelyi városi kórházban az a tizenhat éves abásfalvi fiatal, akit a lábán és a hátán sebesített meg két hete egy bocsos anyamedve a település határában. Az áldozat a kora délutáni órákban egy ismerősének segített a pásztorkodásban a közeli mezőn, amikor egy bokros részről előtörve rárontott a nagyvad.

„A medve rám ugrott, majd a lábamnál fogva kezdett ráncigálni, mint valami bábut” – elevenítette fel lapunknak a történteket az a 16 éves fiatal, akit vasárnap kora délután támadott meg egy medve Abásfalva határában.
Jakab Attila, Homoródszentmárton község polgármestere, a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület elnöke lapunknak elmondta, a támadást követően a vadászokkal közösen több alkalommal is kimentek a helyszínre, hogy elriasszák onnan a különösen veszélyesnek számító bocsos anyamedvét, ám nem lelték a nyomát.
„Legutóbb a hóban sem találtuk a lábnyomait, így vélhetően távozott onnan a nagyvad, vagy az idő lehűlése miatt elhúzódott valahová.
– mondta Jakab, aki azt tanácsolja mindenkinek, hogy egyelőre kerüljék el a legelő környékét.
Jakab Attila szerint a vadászegyesületnek egyelőre nem kell kérnie a medve kilövésének engedélyezését, hiszen annak bocsai vannak, ráadásul az sem biztos, hogy egy kifejezetten agresszív egyedről lenne szó –
Arra is kitért, hogy folyamatosan ellenőrzés alatt tartják a környéket, és néhány alkalommal el fogják riasztani a nagyvadat, ha az ismét felbukkan. Amennyiben ez nem válik be, csak akkor döntenek a kilövés mellett.
A polgármester érdeklődésünkre azt is közölte, hogy az áldozatot időközben hazaengedték a kórházból, már jobban van.
Jóváhagyta Gyergyószentmiklós önkormányzata a Csíky-kert rendbetétléről szóló finanszírozási szerződést, és döntött a Virág negyed északi részének rendezéséhez szükséges telekkönyvi módosításról is.
A bukaresti nyugdíjpénztárnál és további 29 helyszínen egy nyugdíjcsalással kapcsolatos ügyben szerdán végrehajtott házkutatások nyomán hét személyt őrizetbe vettek, további 13-at hatósági felügyelet alá helyeztek – közölte csütörtökön rendőrség.
Ráduly János néprajzkutatótól, írótól, költőtől, műfordítótól, rovásírás-kutatótól, népmesegyűjtőtől búcsúzik közösségi oldalán Kibéd község önkormányzata.
Sétálni indult Sepsiszentgyörgy főterére, de nem tért vissza az elhelyezési központba az a két lány, akit most a rendőrséggel kerestetnek.
Felújítása után ismét látogatható a gernyeszegi Teleki-kastély, amelyet az elmúlt három évben restauráltak uniós forrásból. A csütörtöki bejáráson Teleki Kálmán gróf mutatta be az épületet, ahol a felújítás során az eredeti értékek megőrzésére törekedtek.
Marosvásárhelyen javában zajlik a városháza által megszervezett ingyenes ivartalanítás. Két rendelőben várják a kutyákat, cicákat.
Az alkotmánybíróság csütörtökön szeptember 23-ára halasztotta Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök július elején benyújtott beadványának tárgyalását.
Száz éve született meg báró Kemény János kezdeményezésére a legendás helikoni íróközösség, az első találkozót 1926 júliusában tartották a Kemény-kastélyban. A jubileum alkalmából háromnapos rendezvénysorozatot szerveznek.
Sztrájkot hirdetnek a kormány gazdasági és szociális politikája ellen a Sanitas szakszervezeti szövetség képviselői.
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
szóljon hozzá!