
• Forrás: Sárik Péter
Erdélyi lemezbemutató turnéra indult június végén a Sárik Péter Trió és Falusi Mariann, a tizenegy helyszínen fellépő zenekar a hamarosan megjelenő, Jazzkívánságműsor magyarul 2. című legújabb albumát hozta el. Sárik Péter zongoraművésszel, zeneszerzővel beszélgettünk.
2021. július 04., 20:082021. július 04., 20:08
2021. július 04., 20:202021. július 04., 20:20
A június 30-ától július 10-éig tartó erdélyi turnén a zenekar tizenegy helyszínen – Nagykároly, Marosvásárhely, Sepsiszentgyörgy, Brassó, Nagyszeben, Kovászna, Kézdivásárhely, Székelyudvarhely, Csíkszereda, Barót és Gyergyóremete – fordul(t) meg.
„A Jazzkívánságműsor magyarul programunk hamarosan megjelenő új lemezét mutatjuk most be, ami annyira új, hogy az erdélyi közönség hallhatja legelőször” – mesélte a Székelyhonnak Sárik Péter, a zenekar alapítója. A repertoárban szerepelnek többek között olyan ismert előadók dalai, mint Kovács Kati, Demjén Ferenc, Katona Klári, Presser Gábor, Somló Tamás, R-GO, valamint Bagossy Brothers Company-szerzemények is, amelyeket dzsesszes feldolgozásban hallhat a közönség.
A daloknak Falusi Mariann énekes „ad hangot”, akivel még 2008-ban volt az első fellépésük New Yorkban. Azóta rengeteg műsoruk volt együtt, valamint két lemezük is született. Immár harmadik alkalommal járnak közös erdélyi turnén – először duóban léptek fel, majd 2018-ban a Jazzkívánságműsor magyarul első lemezével, most pedig a másodikkal látogatnak el – többek között – Székelyföldre.
• Videó: Sárik Péter Trió & Falusi Mariann
– részletezte erdélyi fellépéseivel kapcsolatosan Sárik, aki a mostani koncertek kapcsán azt is megemlítette, úgy látja, nagyon megviselte az embereket a vírushelyzet, a bezártság, a normális élet hiánya. Elmondása szerint nem csak a művészeket törte meg ez az időszak, de a közönségen is látszik a járvány hatása.
• Forrás: Sárik Péter
„Nagyon kell most a zene, az együttlét, a közös élmény, ami újra feltölti a szíveket, a lelkeket. És ezt a feltöltést mi el is végezzük a koncerteken. Látom a boldog arcokat a fellépések végén, látom a könnyeket a szomorú dalok alatt, sok minden kiszakad az emberekből”. Sárik szerint
„Marosvásárhelyen hét ráadásszámot adtunk, szó szerint nem akartak leengedni a színpadról. Csodálatos ekkora kihagyás után újra érezni ezt a szeretetet” – lelkesedett.
A világjárvány értelemszerűen a fellépések számára is jelentős hatással volt – kis megszakítással 14 hónapos leállást kellett „túlélni”. Mint részletezte, míg 2019-ben száztíz koncertje volt, a Triónak is majd’ kilencven, ezzel szemben 2020-ban összesen nyolc.
„Minket, korábban rengeteget fellépő művészeket még inkább sokkolt a leállás. Próbáltuk a lehető leghasznosabban eltölteni a kényszerszünetet, először is kipihentük magunkat, aztán pedig két új lemezt is késztettünk” – részletezte. Az egyik, amivel most turnéznak nálunk, a másik pedig Bartók Béla operájának, A kékszakállú herceg várának dzsesszes újraértelmezése.
„Így most, hogy újra lehet koncertezni, vadonatúj programokkal állhatunk a közönség elé. Fontos, hogy ezek igazi, a közönséggel együtt éneklős örömkoncertek, és a dzsessz csak hab a tortán, szóval bátran ajánljuk azoknak is, akik még soha nem voltak dzsesszkoncerten, mert ez az is, meg nem is” – zárta a beszélgetést.
A Jazzkívánságműsor magyarul 2. további programja
Július 5.: Kovászna (Városi Művelődési Ház szabadtéri színpada, 18:00 óra)
július 6.: Kézdivásárhely (Vigadó, 19:00)
július 7.: Székelyudvarhely (Városi Park, 19:00)
július 8.: Csíkszereda (Ólommadár udvara, 19:00)
július 9.: Barót (Művelődési Ház, 19:00)
július 10.: Gyergyóremete (Balás Gábor Művelődési Ház előtti tér, 20:00)
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!