
Fotó: Haáz Vince
Legalább harmincezer személyt szolgál ki a Maros megyei Erdőszentgyörgy kórháza, amelynek felújított járóbeteg-rendelőit csütörtökön avatták fel. Korszerű laboratórium, röntgengép és szakorvosok várják a helyieket és környékbelieket.
2024. február 29., 18:092024. február 29., 18:09
Maros megyében több településen voltak kisebb méretű kórházak, de az évek során többet bezártak, másoknak egyes részlegeit kellett megszüntetni. Erdőszentgyörgyön is sokszor kérdés volt, hogy hogyan tovább, mi legyen a következő lépés a kórház esetében. Ma már azonban ötvenet meghaladó alkalmazott dolgozik a kórházban, szakorvosok és asszisztensek fogadják a betegeket, ráadásul
A járóbeteg-rendelők mellett 41 ággyal fogadják a betegeket a belgyógyászaton, tüdőgyógyászaton és a krónikus betegségek részlegen.
Az ország egyik legmodernebb röntgengépe
Fotó: Haáz Vince
Csibi Attila Zoltán erdőszentgyörgyi polgármester felidézte, hogy amikor 2012-ben városvezető lett, az egészségügyi szakemberek azt javasolták, hogy zárják be a kórházat, vagy csatolják egy közeli kórház mellé.
– részletezte.
Csibi Attila Zoltán polgármester
Fotó: Haáz Vince
A polgármester elmondta, a kórház egyik épületét 2022-ben vásárolták meg, a kormány tartalékalapjából kaptak erre pénzt, Kelemen Hunor RMDSZ-elnök támogatásával, aki akkor miniszterelnök-helyettes volt. Azt és a mellette lévő, szintén régi épületet az elkövetkezőkben újítják fel, ott belgyógyászat, tüdőgyógyászat és krónikus betegek fogadására alkalmas kórtermek vannak.
Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke eredményként könyvelte el a felújított és kibővített járóbeteg-rendelőt, úgy értékelve, hogy minden fejlesztés fontos, ami a közösségért történik és megkönnyíti az emberek életét. A politikus szerint az egészségügy eddig és ezután is prioritás lesz az RMDSZ számára, és nagyon fontosak, hogy a kis régiókat kiszolgáló egészségügyi intézmények megmaradjanak, fejlődjenek, lehetőséget biztosítva a közösség tagjainak, hogy helyben és gyorsan kapjanak egészségügyi ellátást.
Emlékeztetett, hogy a járóbeteg-rendelő felújítását, kibővítését és felszerelését európai uniós pénzalapokból valósította meg a kórház és a polgármesteri hivatal.
Fotó: Haáz Vince
Kifejtette: az idei európai uniós választásoknál nem szabad elfelejtenünk, hogy az uniós támogatások nélkül nem tudtak volna a települések ilyen jelentős mértékben fejlődni.
Kovács Denisa, az Erdőszentgyörgyi Városi Kórház menedzser elmondta,
A menedzser szerint nagyon fontos, hogy a helybéli és környékbeli betegek helyben tudnak segítséget kapni, vagyis nem kell Szovátára vagy Marosvásárhelyre utazzanak egy laborvizsgálat vagy röntgen miatt.
Kovács Denisza menedzser mutatta be a rendelőket
Fotó: Haáz Vince
Ugyanakkor a belgyógyászati, nőgyógyászati és a kis sebészeti rendelők is keresettek és nagyon fontosak. Az illetékes elmondta, hogy náluk jelenleg nincs hiány szakorvosokból, egészségügyi alkalmazottakból.
Medvék jelenléte miatt riasztották szerda délután a Fenyéd községhez tartozó Küküllőkeményfalva lakóit. Este újabb két településen riasztottak a nagyvad miatt.
Őrizetbe vettek egy tanítónőt, abbeli gyanú miatt, hogy bántalmazott egy tízéves tanulót, aki elszakította az országos felmérés eredményeit tartalmazó dokumentumot.
Az észak-erdélyi autópálya Berettyószéplak és Bisztraterebes közötti szakaszának közel 80 százaléka elkészült, így jó esély van arra, hogy az év végéig megnyissák a forgalom előtt – közölte Facebook-oldalán Cristian Pistol, a CNAIR vezérigazgatója.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter megpróbál megállapodni az Európai Bizottsággal arról, hogy az új közalkalmazotti bértörvény tegye lehetővé a következő években az állami tisztségviselők fizetésének fokozatos emelését.
A parlament alsóháza szerdai ülésén megszavazta az állami vállalatok részvényeinek eladását 2027. december 31-ig megtiltó törvénytervezetet – írja az MTI.
A parajdi sóbánya elárasztása után egy évvel Hargita megye prefektusa, Petres Sándor kijelentette, hogy a történtek gazdasági és társadalmi hatásai továbbra is érzékelhetők.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a Nicușor Dan államfővel folytatott legutóbbi tárgyalásain egy technokrata kormány alakításának lehetősége is felmerült. Szerinte egy ilyen kabinetet nehéz lenne hatékonyan működtetni.
Fokozott figyelemre és óvatosságra inti a lakosságot a bodoki polgármesteri hivatal a község és a Sütei borvíz közötti útszakaszon tartózkodó anyamedve és négy bocsa miatt.
Befejezték szerdán a közösségi faültetést Nyárádszeredában, ahol a volt téglagyár és szeméttelep helyére 15 ezer tölgyfacsemetét ültettek el. A 2,87 hektáros területen kialakított erdő az autópálya felől érkező portól, zajtól is védi majd a környéket.
Felére csökkentett költségvetéssel és időtartammal, de idén is megtartják a városünnepet Kézdivásárhelyen. A Sokadalmon egyetlen anyaországi zenekar lép fel, az is testvérvárosi ajándékként.
szóljon hozzá!