
Alfaluban 90 százalékban elkészült már a közösségi ház
Fotó: Gergely Imre
Számos folyamatban lévő beruházásaik befejezésén dolgoznak ebben az évben Gyergyószék három déli nagyközségében, de új tervekből sincs hiány. Múlt heti cikkünk után (amikor Borszék, Remete, Ditró és Szérhegy volt terítéken) ezúttal Gyergyóújfalu, Gyergyócsomafalva és Gyergyóalfalu polgármestereit kérdeztük.
2022. február 10., 14:152022. február 10., 14:15
2022. február 10., 15:072022. február 10., 15:07
Alfaluban már a tavasszal befejezik két fontos, korábban elkezdett beruházásukat: a művelődési házban a tűzoltóság által megkövetelt biztonsági fémajtó beszerelése van hátra, és 90 százalékban elkészült már a közösségi ház is a Guszti-kertben; májusra ez is átadásra készen lesz. Amint ezekkel megvannak, térrendezés következik a két középület környékén – közölte Gáll Szabolcs polgármester.
Az Anghel Saligny-programból várható összegekből a jelenleg még szilárd burkolattal nem rendelkező községi utakra is aszfalt kerül a későbbiekben. Szintén ebből szeretnék megvalósítani az alfalvi központon is a térrendezést. Amint a szerződés aláírása megtörténik, máris kiírhatják ezt a munkálatot közbeszerzésre, a tervek készen állnak ehhez. Garázst építenek a szippantó kocsinak és a markológépnek, és bíznak benne, hogy még ebben az évben elkészül a sportcsarnok építése, valamint a Guszti-kertben készülő szabadtéri multifunkcionális sportpálya.

Az állami költségvetés korai, még decemberi elfogadásának köszönhetően a megyei és helyi büdzsék is időben elkészülhetnek. Már zajlik a költségvetések összeállítása Gyergyószék településein is, most dőlnek el a 2022-re vonatkozó lényegi kérdések.
Csomafalván várhatóan májusban fejeződik be a községháza épületének felújítása és új eszközökkel való felszerelése. Akkor költözhetnek vissza irodáikba a helyi hivatalnokok. Jelenleg a sportbázis épületében dolgoznak eléggé összezsúfolódva – mondta el Márton László Szilárd polgármester.Sok csomafalvit megbotránkoztat a központi óvoda és napközi jelenlegi állapota. Ez egy ideje már munkatelep, a tanintézmény teljes felújítását a múlt nyáron kellett leállítaniuk, szerződést bontottak a kivitelezővel, és miután a tervet aktualizálták, azon vannak, hogy idén folytathassák a munkát.
Dolgoznak a vízház felújításának és kapacitásnövelésének tervein, majd a szennyvízhálózat gerincvezetékének felújítása és a gázhálózat kiépítése, illetve a gázhálózat bővítése is közeledik. A jégpályát műjégpályává fejlesztik és egy sátortetőt is szeretnének föléje, az energiahatékonyság növelésének érdekében.
Újfalu községben is számos terv van a 2022-es évre, az egyik ezek közül az ivóvízellátás javításának érdekében a fúrt kút kiépítése. Amint Egyed József polgármestertől megtudtuk, továbbra is Gyergyószentmiklósról érkezik a víz a vezetéken, de amikor ott problémák, műszaki meghibásodások történnek, a kútból biztosítják majd a vízellátás zavartalanságát; ezt júniusban szeretnék üzembe helyezni.
A községháza közelében egy telket vásárolt az önkormányzat, ahol parkolót létesítenek, és ugyanitt egy kocsiszín is épül. Amint a polgármester fogalmazott, a közösségi lét élénkítésére is figyelnek: „rendbe szedik” a jégkorongot és a labdarúgást is, a jégpálya alá itt is hűtőcsövek kerülnek, műjég készül, hogy hosszabb ideig lehessen korcsolyázni, jégkorongozni. A tekerőpataki kultúrházat az Országos Befektetési Társaság (CNI) beruházásaként újítanák fel, ehhez várják a szerződés aláírását.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!