
Továbbra sem csitulnak a kedélyek a Márton Áron Főgimnáziumban a ballagás dátuma kapcsán kialakult konfliktus nyomán
Fotó: Pinti Attila
Nem akarta karba tett kézzel nézni, ezért jelentésben fogalmazta meg kifogásait a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium igazgatójának, Varga Lászlónak tevékenységével és hozzáállásával kapcsolatban az iskola vezetőtanácsának három tagja. A dokumentumot eljuttatták Hargita Megye Tanfelügyelőségéhez, a csíkszeredai városházához és a csíkszeredai önkormányzat tanügyi bizottságához.
2023. február 10., 13:072023. február 10., 13:07
2023. február 10., 14:032023. február 10., 14:03
A csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium igazgatójának, Varga Lászlónak tevékenységét és
egy, a Hargita Megyei Tanfelügyelőséghez, a csíkszeredai városházához és a csíkszeredai önkormányzat tanügyi bizottságához hétfőn eljuttatott jelentésben.
A dokumentumot az iskola három vezetőtanácsának tagja: Szőke Domokos önkormányzati képviselő, Dósa Eszter, a városháza alkalmazottja és Orbán Tímea önkormányzati képviselő írta alá.

Keresztbe húzhatja több iskola ballagási ünnepségi terveit a tavaly év végén megjelent egyik kormányrendelet. Sok helyen a végzősök utolsó tanítási napjára, azaz június 2-ára tervezték a kicsengetést, azonban ezt a napot munkaszüneti nappá nyilvánították.
„Tájékoztatjuk, hogy Varga László, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium igazgatója tevékenysége során nem tartotta tiszteletben az iskola belső rendszabályzatát és az iskolai közösség alapelveit (azt, hogy az iskolai élet főszereplői a tanulók; a közös érdekek felismerését; a felelős hozzáállást mindhárom fél részéről egyenlő módon; valamint az iskolai demokrácia betartását)” – fogalmaztak a jelentésben. Hozzátették:
Mint írják, az iskola vezetőjének hozzáállása miatt az iskolában káros légkör alakult ki, amely rossz hatással lesz a tanintézet teljesítményére, és ilyen feltételek mellett nem tudnak majd ezért felelősséget vállalni, mint ahogy azt a 2021-ből származó 5145-ös számú miniszteri rendelet előírja.

Sokkolta a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium szülői bizottságát, ahogyan az iskola igazgatója eljárt a ballagás időpontja ügyében. Az igazgatónak címzett levélben úgy fogalmaztak: a tanintézet vezetője önkényesen döntött a kicsengetés időpontjáról.
A jelentést több dokumentumra alapozták, többek között figyelembe vették a Márton Áron Főgimnázium végzős diákjainak január 12-i kérését, amelyet az iskola vezetésének címeztek, a szülői bizottság január 13-i kérését, amelyet az iskola vezetőtanácsához címeztek, illetve a végzős tanulók szavazását a ballagás dátumával kapcsolatban, amely során
Ugyanakkor Korodi Attilának, Csíkszereda polgármesterének a vezetőtanácsi tagoknak címzett átiratát is alapul vették, akárcsak az iskola vezetőtanácsának gyűlésén elhangzottakat. A szóban forgó január 16-i gyűlés egyébként hat óránál többet tartott. A dokumentum megfogalmazása szerint
Továbbá a jelentéshez hozzátették a tanintézet belső rendszabályzatának vonatkozó bekezdését is, és különböző jogszabályok idevágó részeit is.
„A tanintézet igazgatójának tevékenységével kapcsolatos szabálytalanságokról, tapasztalatokról, vezetőtanácsi tagként kötelességünk az érintett intézményeket hivatalosan, írásban is értesíteni, hiszen eddig erről csak szóbeszédből, médiából értesülhettek.
– osztotta meg észrevételeit megkeresésünkre Szőke Domokos, az iskola vezetőtanácsának egyik tagja, önkormányzati képviselő. A jelentést hétfőn küldték el a Hargita Megyei Tanfelügyelőséghez, a csíkszeredai városházához Sógor Enikő alpolgármesternek címezve, illetve a csíkszeredai önkormányzat tanügyi bizottságához.
Megkérdeztük Demeter Leventét, a Hargita Megyei Tanfelügyelőség vezetőjét is, hogy ilyen esetekben mi az eljárás. A főtanfelügyelő érdeklődésünkre megerősítette, hogy valóban kaptak egy tájékoztatást a Márton Áron Főgimnázium igazgatójának tevékenységével kapcsolatban, amelyet – megfogalmazása szerint – néhány szülő nyújtott be.
– magyarázta a főtanfelügyelő.
A Székelyhon szintén szerette volna meghallgatni a másik felet is, azonban Varga László igazgatót nem tudtuk elérni. Korábban azt nyilatkozta a ballagás dátuma körül kialakult konfliktus kapcsán, hogy részéről lezártnak tekinti az ügyet.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök vasárnap benyújtotta a parlamentnek kormánya programját és a miniszterjelöltek névsorát.
Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel. Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint a felmérőt 2956 vizsgaközpontban szervezik meg.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
8 hozzászólás