
Fotó: Veres Nándor
A járványhelyzet okozta bizonytalanság miatt idén nem hirdet bérleteket a Csíki Játékszín, a tavalyi évadban elmaradt bérletes előadásokat azonban pótolni fogják. Az új évadra hét bemutatót tervez a színház.
2020. szeptember 23., 16:362020. szeptember 23., 16:36
A jelenlegi színházi évad elmaradt nagyszínpadi előadásainak pótlásáról és a 2020/21-es évad tervezett előadásairól tartott sajtótájékoztatót szerdán a Csíki Játékszín, amely megújult arculatát is bemutatta.
Mint Kányádi Szilárd igazgató rámutatott, a járványhelyzet miatt egy ideig a tevékenységük szüneteltetésére kényszerültek, így a bérletes nézőik nem tekinthették meg az összes olyan produkciót, amelyre jogosultak voltak. Ezért a 2019/2020-as évadra megvásárolt bérletek az új évad két előadására is érvényesek lesznek. A bérletes nézőket két csoportra osztják, és telefonon felveszik a kapcsolatot minden érintettel, hogy egyeztessenek az időpontokról. Erre azért van szükség, mivel
A járványhelyzet okozta bizonytalanság miatt továbbá az új évadban nem árusítanak bérleteket. Azon nézők viszont, akik továbbra is mecénásai, támogatói szeretnének lenni a színháznak, mecénási- és támogatói kártyát vásárolhatnak. A mecénás kártya 500 lej fölötti értéket jelent, amellyel a színház valamennyi előadása megtekinthető. A támogatói kártya 250 és 500 lej közötti értéket fed, és három tetszőlegesen választott produkcióra váltható be.
Fotó: Veres Nándor
Az új évadra hét bemutatót tervez a színház. Az elsőt október másodikán tartják, amikor Kárpáti Péter Pájinkás János című drámáját tekinthetik meg a nézők Barabás Árpád rendezésében. Ezt követően, október 9-én a Mikó-vár udvarán már játszott III. Richárd című királydráma beltéri, összetettebb változatát láthatja a közönség, amely eltér a kültéri előadástól. Ezekre az előadásokra lesznek érvényesek a tavalyi bérletek, a produkciók a következő hónapok során egymást váltogatva kerülnek majd műsorra. A fennmaradó helyek függvényében jegyek is válthatók lesznek mindkét előadásra.
Fotó: Veres Nándor
Az évad harmadik bemutatója egy gyerekelőadás lesz: Muszty Bea és Dobay András szerzőpáros mesemusicaljét, A Kék Csodatortát láthatják a kisebbek Visky Andrej rendezésében. Az idei szilveszteri előadás Eisemann Mihály és Szilágyi László Én és a kisöcsém című operettje lesz, amelyet Kányádi Szilárd rendezésében mutat be színház. Ezt követően ősbemutatóval folytatódik az évad: egy újabb közösségi színházi előadás készül Mit szól a szomszéd? címmel. Az előadás szerzője Dálnoky Réka és az alkotócsapat, rendezője Bartalis Gabriella. Hatodik bemutatóként Zakariás Zalán rendezésében Georges Feydeau, a francia bohózatíró egyik legismertebb vígjátéka, a Bolha a fülbe lesz látható. Az évad végül egy nagyszabású produkcióval zárul: Dés László – Nemes István – Böhm György – Korcsmáros György – Horváth Péter Valahol Európában című közismert musicaljét, amely Radványi Géza és Balázs Béla filmje alapján készült, Somogyi Szilárd jegyzi rendezőként.
Fotó: Veres Nándor
Az előadások ismertetését követően a színház megújult arculatát is bemutatták. A „rebranding”, azaz újramárkázás során az összes arculati elemüket módosították, tehát egyebek mellett
Emellett dolgoznak a weboldaluk megújításán is, ezt várhatóan október elején láthatja majd a közönség. Az új arculat elkészítésére László Hajnalka grafikust kérte fel a színház.
A találkozó végén a városban nemrég szárnyra kelt híresztelésre is rákérdeztünk, amely szerint Kányádi Szilárd távozni készül a színház éléről. Az igazgató ezzel kapcsolatosan annyit mondott: „lépéssorozatok” történtek az intézményen belül, de egyelőre nem hivatalos az erre vonatkozó döntés, így a későbbiekben fog majd beszámolni a részletekről.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!