
Fotó: Veres Nándor
A járványhelyzet okozta bizonytalanság miatt idén nem hirdet bérleteket a Csíki Játékszín, a tavalyi évadban elmaradt bérletes előadásokat azonban pótolni fogják. Az új évadra hét bemutatót tervez a színház.
2020. szeptember 23., 16:362020. szeptember 23., 16:36
A jelenlegi színházi évad elmaradt nagyszínpadi előadásainak pótlásáról és a 2020/21-es évad tervezett előadásairól tartott sajtótájékoztatót szerdán a Csíki Játékszín, amely megújult arculatát is bemutatta.
Mint Kányádi Szilárd igazgató rámutatott, a járványhelyzet miatt egy ideig a tevékenységük szüneteltetésére kényszerültek, így a bérletes nézőik nem tekinthették meg az összes olyan produkciót, amelyre jogosultak voltak. Ezért a 2019/2020-as évadra megvásárolt bérletek az új évad két előadására is érvényesek lesznek. A bérletes nézőket két csoportra osztják, és telefonon felveszik a kapcsolatot minden érintettel, hogy egyeztessenek az időpontokról. Erre azért van szükség, mivel
A járványhelyzet okozta bizonytalanság miatt továbbá az új évadban nem árusítanak bérleteket. Azon nézők viszont, akik továbbra is mecénásai, támogatói szeretnének lenni a színháznak, mecénási- és támogatói kártyát vásárolhatnak. A mecénás kártya 500 lej fölötti értéket jelent, amellyel a színház valamennyi előadása megtekinthető. A támogatói kártya 250 és 500 lej közötti értéket fed, és három tetszőlegesen választott produkcióra váltható be.
Fotó: Veres Nándor
Az új évadra hét bemutatót tervez a színház. Az elsőt október másodikán tartják, amikor Kárpáti Péter Pájinkás János című drámáját tekinthetik meg a nézők Barabás Árpád rendezésében. Ezt követően, október 9-én a Mikó-vár udvarán már játszott III. Richárd című királydráma beltéri, összetettebb változatát láthatja a közönség, amely eltér a kültéri előadástól. Ezekre az előadásokra lesznek érvényesek a tavalyi bérletek, a produkciók a következő hónapok során egymást váltogatva kerülnek majd műsorra. A fennmaradó helyek függvényében jegyek is válthatók lesznek mindkét előadásra.
Fotó: Veres Nándor
Az évad harmadik bemutatója egy gyerekelőadás lesz: Muszty Bea és Dobay András szerzőpáros mesemusicaljét, A Kék Csodatortát láthatják a kisebbek Visky Andrej rendezésében. Az idei szilveszteri előadás Eisemann Mihály és Szilágyi László Én és a kisöcsém című operettje lesz, amelyet Kányádi Szilárd rendezésében mutat be színház. Ezt követően ősbemutatóval folytatódik az évad: egy újabb közösségi színházi előadás készül Mit szól a szomszéd? címmel. Az előadás szerzője Dálnoky Réka és az alkotócsapat, rendezője Bartalis Gabriella. Hatodik bemutatóként Zakariás Zalán rendezésében Georges Feydeau, a francia bohózatíró egyik legismertebb vígjátéka, a Bolha a fülbe lesz látható. Az évad végül egy nagyszabású produkcióval zárul: Dés László – Nemes István – Böhm György – Korcsmáros György – Horváth Péter Valahol Európában című közismert musicaljét, amely Radványi Géza és Balázs Béla filmje alapján készült, Somogyi Szilárd jegyzi rendezőként.
Fotó: Veres Nándor
Az előadások ismertetését követően a színház megújult arculatát is bemutatták. A „rebranding”, azaz újramárkázás során az összes arculati elemüket módosították, tehát egyebek mellett
Emellett dolgoznak a weboldaluk megújításán is, ezt várhatóan október elején láthatja majd a közönség. Az új arculat elkészítésére László Hajnalka grafikust kérte fel a színház.
A találkozó végén a városban nemrég szárnyra kelt híresztelésre is rákérdeztünk, amely szerint Kányádi Szilárd távozni készül a színház éléről. Az igazgató ezzel kapcsolatosan annyit mondott: „lépéssorozatok” történtek az intézményen belül, de egyelőre nem hivatalos az erre vonatkozó döntés, így a későbbiekben fog majd beszámolni a részletekről.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!