
Tamási Zsolt. Nem vállalja az önkormányzati képviselői megbízást
Fotó: Haáz Vince
Nem vállalja a marosvásárhelyi önkormányzati képviselői tisztséget Tamási Zsolt, a II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Gimnázium igazgatója, aki soron következik az önkormányzati listán, és elfoglalhatná a Furó Judit lemondását követően megüresedett helyett.
2019. június 13., 14:142019. június 13., 14:14
2019. június 14., 14:502019. június 14., 14:50
Tamási Zsolt, a marosvásárhelyi Római Katolikus Teológiai Gimnázium igazgatója csütörtökön levélben értesített arról, hogy nem vállalja a megbízatást. A dokumentumban észrevételeit is megfogalmazta a marosvásárhelyi választási összefogással kapcsolatosan.

Lemondott marosvásárhelyi tanácsosi tisztségéről Furó Judit, aki három évig az RMDSZ-frakciót erősítette. Az első a listán, aki átveheti a helyét, Tamási Zsolt, a katolikus gimnázium igazgatója.
Az iskolaigazgató emlékeztetett, hogy 2016-ban, a helyhatósági választások előtt
„Nem vagyok politikus, de azt világosan láttam, hogy a közösség szolgálatában vállalni kell azt, amire a közösség bizalmat szavaz.
Volt is egy tiszavirágéletű, összefogás alapján készült lista, amelyen engem a harmadik helyre rangsorolt az RMDSZ Maros Megyei Területi Állandó Tanácsa. Ez a lista változott, és nem volt világos számomra, hogy az összefogás jegyében vagy más érdekek miatt. Ezért vállaltam csak a 13-ik helyet. Mert tudtam, hogy ha a közösségi összefogás hozza az erejét, akkor ennyi tanácsosunk lehetett volna az önkormányzatban. S ezzel a bizalommal nem lett volna szabad nem élni. És azt is tudtam, hogy ha a közösségünk megosztottsága marad, akkor az önkormányzati frakciónk nem a város és közösségünk érdekét képviselő városvezetés árnyékában kényszerpályákra kényszerülhet. Ezzel pedig nem tudtam volna azonosulni.”
A levélben Tamási arról is ír, hogy véleménye szerint a marosvásárhelyi közösség nem tudott teljesen azonosulni a nem összefogáson alapuló tanácsosi listával. Ő kívülről nézte, hogy mit tesznek tanácsosok. Kíváncsi volt, hogy sikerül-e a választási ígéretekhez ragaszkodni, vagy bekövetkezik a kényszerpálya?
Látott egyre meredekebb belső konfliktusokat a szervezeten belül, és látta, hogy hogyan veszíti hitelét a marosvásárhelyi lakosság egy része előtt a városvezetést egyre inkább követő városi szervezeti vezetés.
„Látom azt is, hogy nekünk, marosvásárhelyieknek szükségünk van egy olyan érdekképviseletre, amely értünk, s nem egyes személyekért tesz. S látom azt is, hogy erre most kevés az esély.
Ezért nem tudok azonosulni egy olyan közkatonai szereppel, amikor olyan döntések meghozatalára kényszerülhetnék, amelyre a városi szervezet vezetői a frakciófegyelem alapján kérhetnének, s amelyről tudnám, hogy nem a mi érdekeinket szolgálja. Az irány, amelyet a városi vezetés képvisel, távol áll az én értékrendemtől. Ezért még várok.
– fogalmazott Tamási.
A római katolikus iskola gimnázium igazgatója bizakodó hangnemben zárja levelét. Véleménye szerint nincs más út, csak a marosvásárhelyi RMDSZ szervezet teljes megújítása. „Biztos vagyok benne, hogy van közösségi összefogás, hogy újra kiépül egy olyan csapat, amellyel együtt városunkért, közösségünkért érdemes vállalni a napi politikát, a szolgálatot” – hangoztatja Tamási Zsolt.
A soron következő a városi tanácsosi listán Boros Gyula helyi vállalkozó.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
1 hozzászólás