
Tamási Zsolt. Nem vállalja az önkormányzati képviselői megbízást
Fotó: Haáz Vince
Nem vállalja a marosvásárhelyi önkormányzati képviselői tisztséget Tamási Zsolt, a II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Gimnázium igazgatója, aki soron következik az önkormányzati listán, és elfoglalhatná a Furó Judit lemondását követően megüresedett helyett.
2019. június 13., 14:142019. június 13., 14:14
2019. június 14., 14:502019. június 14., 14:50
Tamási Zsolt, a marosvásárhelyi Római Katolikus Teológiai Gimnázium igazgatója csütörtökön levélben értesített arról, hogy nem vállalja a megbízatást. A dokumentumban észrevételeit is megfogalmazta a marosvásárhelyi választási összefogással kapcsolatosan.

Lemondott marosvásárhelyi tanácsosi tisztségéről Furó Judit, aki három évig az RMDSZ-frakciót erősítette. Az első a listán, aki átveheti a helyét, Tamási Zsolt, a katolikus gimnázium igazgatója.
Az iskolaigazgató emlékeztetett, hogy 2016-ban, a helyhatósági választások előtt
„Nem vagyok politikus, de azt világosan láttam, hogy a közösség szolgálatában vállalni kell azt, amire a közösség bizalmat szavaz.
Volt is egy tiszavirágéletű, összefogás alapján készült lista, amelyen engem a harmadik helyre rangsorolt az RMDSZ Maros Megyei Területi Állandó Tanácsa. Ez a lista változott, és nem volt világos számomra, hogy az összefogás jegyében vagy más érdekek miatt. Ezért vállaltam csak a 13-ik helyet. Mert tudtam, hogy ha a közösségi összefogás hozza az erejét, akkor ennyi tanácsosunk lehetett volna az önkormányzatban. S ezzel a bizalommal nem lett volna szabad nem élni. És azt is tudtam, hogy ha a közösségünk megosztottsága marad, akkor az önkormányzati frakciónk nem a város és közösségünk érdekét képviselő városvezetés árnyékában kényszerpályákra kényszerülhet. Ezzel pedig nem tudtam volna azonosulni.”
A levélben Tamási arról is ír, hogy véleménye szerint a marosvásárhelyi közösség nem tudott teljesen azonosulni a nem összefogáson alapuló tanácsosi listával. Ő kívülről nézte, hogy mit tesznek tanácsosok. Kíváncsi volt, hogy sikerül-e a választási ígéretekhez ragaszkodni, vagy bekövetkezik a kényszerpálya?
Látott egyre meredekebb belső konfliktusokat a szervezeten belül, és látta, hogy hogyan veszíti hitelét a marosvásárhelyi lakosság egy része előtt a városvezetést egyre inkább követő városi szervezeti vezetés.
„Látom azt is, hogy nekünk, marosvásárhelyieknek szükségünk van egy olyan érdekképviseletre, amely értünk, s nem egyes személyekért tesz. S látom azt is, hogy erre most kevés az esély.
Ezért nem tudok azonosulni egy olyan közkatonai szereppel, amikor olyan döntések meghozatalára kényszerülhetnék, amelyre a városi szervezet vezetői a frakciófegyelem alapján kérhetnének, s amelyről tudnám, hogy nem a mi érdekeinket szolgálja. Az irány, amelyet a városi vezetés képvisel, távol áll az én értékrendemtől. Ezért még várok.
– fogalmazott Tamási.
A római katolikus iskola gimnázium igazgatója bizakodó hangnemben zárja levelét. Véleménye szerint nincs más út, csak a marosvásárhelyi RMDSZ szervezet teljes megújítása. „Biztos vagyok benne, hogy van közösségi összefogás, hogy újra kiépül egy olyan csapat, amellyel együtt városunkért, közösségünkért érdemes vállalni a napi politikát, a szolgálatot” – hangoztatja Tamási Zsolt.
A soron következő a városi tanácsosi listán Boros Gyula helyi vállalkozó.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás