
Fotó: Rab Zoltán
Huszonöt fiatal építésznek és az építészethez kapcsolódó vállalkozónak biztosítanak három évig otthont Marosvásárhelyen a csütörtökön átadott IncubCenterben. A létesítmény megálmodói, Gogolák Hrubecz Margit és Gogolák Hrubecz Zsolt célja, hogy megosszák szakmai tudásukat a pályakezdőkkel, de ők is tanuljanak a merész és vállalkozó szellemű fiataloktól.
2022. november 17., 15:552022. november 17., 15:55
2022. november 17., 18:192022. november 17., 18:19
A Gogolák család által létrehozott Multinvest cégnek nem ez az első fenntartható, zöld épülete, marosvásárhelyi központi épületük is a legmodernebb építkezési megoldásokkal készült el.
Gogolák Hrubecz Zsolt a Székelyhonnak elmondta, hogy uniós pénzalapokból, saját alapból és bankkölcsönből épült meg a hatszintes épület. A fiatal építész egy olyan épületet tervezett, amelyben szívesen töltenek el időt, dolgoznak a fiatalok.
– fejtette ki az építész.
Fotó: Rab Zoltán
A társtulajdonos arról is beszélt, hogy az újonnan átadott épület nulla energiás ház, ami ma még értékesebb, mint a tervezés időpontjában. Építése során önként vállalták az angol BREEAM (Building Research Establishment Environmental Methodology) teljesítését, így
Fotó: Rab Zoltán
„Harminc évvel ezelőtt Marosvásárhelyen ezen a területen egy több ezer munkást foglalkoztató gyár volt. Azt szeretnénk, hogy a Dózsa György utca szomszédságában jelenleg átadott, illetve a másik két, most készülő épületünkkel is újra benépesítsük ezt a környéket, csak immár a digitális világhoz, a fenntarthatósághoz, a zöld építkezéshez is kapcsolódó munkahelyeket biztosítsunk” – mondta Gogolák Hrubecz Zsolt, akitől megtudtuk, hogy egy Hilton szálloda és egy egészségügyi központ fog működni az inkubátorház szomszédságában.
Fotó: Rab Zoltán
Gogolák Hrubecz Margit arról beszélt, hogy olyan épületet álmodtak és építettek meg, amelyben össze tudják fogni a szakmát, az építkezési vállalkozókat.
Ő volt az épület projektmenedzsere is, és elmondta, hogy számos nehézségbe ütköztek a 2016-os pályázati megírástól az épület használatba adásáig.
Fotó: Rab Zoltán
„Nincs elég fiatal szakmabeli, Kolozsvár a legjobbakat nem engedi haza, vagy ők egyenesen külföldre mennek. Mi most itt az induló vállalkozások számára biztosítjuk az adminisztrációt, a menedzsmentet, a marketinget és PR-t, a könyvelést, valamint a HR és jogi tanácsadást is, amelyre szükségük van, hogy kizárólag saját vállalkozásuk fejlesztésére összpontosíthassanak. Segítünk lábra állni és lábon is maradni.
– részletezte a terveiket.
Fotó: Rab Zoltán
A megnyitón politikusok és a központi fejlesztési régió képviselői is beszéltek az épület és a beruházás jelentőségétől. Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere azt mondta: örül, hogy mindezt helyi cég hozta létre, mert így sem a vezetői, sem az alkalmazottai nem fognak az első nehézségnél megfutamodni, hanem helyben maradnak és helyben dolgoznak.
Azok a fiatal vállalkozók, akik kipróbálnák magukat a Multinvest cég inkubátorközpontjában, a létesítmény weboldalán kaphatnak bővebb tájékoztatást.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
szóljon hozzá!