
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ha megtapasztaltam Isten szeretetét, teszek érte, hogy mások is megtapasztalják? Vagy megfutamodok, ellenszegülök, engedetlenkedek, mint a küldetéstől menekülni akaró ószövetségi próféta, Jónás? A választ kinek-kinek magának kell megfogalmaznia – hallottuk a székelyudvarhelyi belvárosi egyházközségek felekezetközi imahetén, hétfő este.
2020. január 27., 21:322020. január 27., 21:32
A katolikus, református és unitárius egyházközségek vasárnap saját templomukban kapcsolódtak bele az Igen emberségesen bántak velünk (Ap. Csel. 28, 2) hívó gondolatú, a Krisztus-hívők egységéért végzett imaláncba. Hétköznapokon a belvárosi lelkipásztorok más-más felekezet templomában hirdetik az Igét.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Hétfőn a ferences templomban Pitó Zsolt református lelkész a napi szentírási szakasz alapján a szolgálni, szólni, imádkozni és bízni szavakat írta a szívekbe. Akkor is tanúságtevőnek lenni, ha olyan élethelyzetben vagyunk, mint egykor Pál apostol, valamint utastársai a Földközi-tengeren: „sem a nap, sem a csillagok nem látszottak több napon át, és erős vihar tombolt, végül elveszett megmenekülésünk minden reménye”.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A népek apostola addig is Isten munkatársa volt, Rómába szintén azért készült, hogy közelebb kerüljön a gyülekezet Mesteréhez. A kétségbeesésben, reményvesztettségben, a hullámok által dobált hajóban is bízott Istennek az angyal által közvetített ígéretében: Ő a „horgony”, a szabadító, és fel fog ragyogni Krisztus világossága.
Az igehirdető lelkész emlékeztetett, hogy világunkban úgy ismétlődnek az események, mint a szentírási utazásban.
A sötétségben odalesznek a tájékozódási pontok. Nő a félelem, a megosztottság, ha nem ragyog fel Krisztus világossága. Az Istent szerető és rá figyelő, benne bízó lélek a megpróbáltatásban is érzi: él, cselekszik, köztünk van Jézus. Ő a hívő ember világossága és vezetője. Amikor szólni, tanúságot tenni kell, akkor ne hallgassunk, és cselekedeteink által ragyogtassuk fel Jézust mint a világ világosságát – szólt az útravaló.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Közösségeinkért, népünkért fogalmaztak imakérelmeket: létmódunkkal tudjuk felragyogtatni Krisztus világosságát, minden nehézségből az Ő fényénél lássuk a kiutat.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Folytatódik az imahét: kedden az unitárius templomban Kovács Csaba Antal testvér, ferences templomigazgató, szerdán a református templomban Antonya Ilona gyakorló unitárius lelkész, csütörtökön a Szent Miklós-templomban Simó Sándor unitárius esperes-lelkész, pénteken az unitárius templomban Ferkő Andor református lelkész és szombaton a református templomban Bajkó Norbert katolikus segédlelkész szolgál. Az imaalkalmak 18 órakor kezdődnek.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az igehirdetőről
Első ízben hallgathatták Pitó Zsolt református lelkipásztort a felekezetközi imahét résztvevői, hiszen szeptember elsejétől szolgál Székelyudvarhelyen. Az apai ágon a szászföldi Nagymoháról, anyai ágon pedig Petekről származó lelkész Kolozsvárott, Nagyszebenben, majd egy évet Hollandiában tanult. Első szolgálati helye Bágy, a második Bögöz volt.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vállalja a kormányzást és Sorin Grindeanut javasolja miniszterelnöknek.
A múlt évben 9399 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 13,6 százalékkal nagyobb mint 2024.ben; a kiadások átlagösszege 8037 lej volt, ami a jövedelem 85,5 százalékát jelentette.
szóljon hozzá!