
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ha megtapasztaltam Isten szeretetét, teszek érte, hogy mások is megtapasztalják? Vagy megfutamodok, ellenszegülök, engedetlenkedek, mint a küldetéstől menekülni akaró ószövetségi próféta, Jónás? A választ kinek-kinek magának kell megfogalmaznia – hallottuk a székelyudvarhelyi belvárosi egyházközségek felekezetközi imahetén, hétfő este.
2020. január 27., 21:322020. január 27., 21:32
A katolikus, református és unitárius egyházközségek vasárnap saját templomukban kapcsolódtak bele az Igen emberségesen bántak velünk (Ap. Csel. 28, 2) hívó gondolatú, a Krisztus-hívők egységéért végzett imaláncba. Hétköznapokon a belvárosi lelkipásztorok más-más felekezet templomában hirdetik az Igét.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Hétfőn a ferences templomban Pitó Zsolt református lelkész a napi szentírási szakasz alapján a szolgálni, szólni, imádkozni és bízni szavakat írta a szívekbe. Akkor is tanúságtevőnek lenni, ha olyan élethelyzetben vagyunk, mint egykor Pál apostol, valamint utastársai a Földközi-tengeren: „sem a nap, sem a csillagok nem látszottak több napon át, és erős vihar tombolt, végül elveszett megmenekülésünk minden reménye”.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A népek apostola addig is Isten munkatársa volt, Rómába szintén azért készült, hogy közelebb kerüljön a gyülekezet Mesteréhez. A kétségbeesésben, reményvesztettségben, a hullámok által dobált hajóban is bízott Istennek az angyal által közvetített ígéretében: Ő a „horgony”, a szabadító, és fel fog ragyogni Krisztus világossága.
Az igehirdető lelkész emlékeztetett, hogy világunkban úgy ismétlődnek az események, mint a szentírási utazásban.
A sötétségben odalesznek a tájékozódási pontok. Nő a félelem, a megosztottság, ha nem ragyog fel Krisztus világossága. Az Istent szerető és rá figyelő, benne bízó lélek a megpróbáltatásban is érzi: él, cselekszik, köztünk van Jézus. Ő a hívő ember világossága és vezetője. Amikor szólni, tanúságot tenni kell, akkor ne hallgassunk, és cselekedeteink által ragyogtassuk fel Jézust mint a világ világosságát – szólt az útravaló.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Közösségeinkért, népünkért fogalmaztak imakérelmeket: létmódunkkal tudjuk felragyogtatni Krisztus világosságát, minden nehézségből az Ő fényénél lássuk a kiutat.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Folytatódik az imahét: kedden az unitárius templomban Kovács Csaba Antal testvér, ferences templomigazgató, szerdán a református templomban Antonya Ilona gyakorló unitárius lelkész, csütörtökön a Szent Miklós-templomban Simó Sándor unitárius esperes-lelkész, pénteken az unitárius templomban Ferkő Andor református lelkész és szombaton a református templomban Bajkó Norbert katolikus segédlelkész szolgál. Az imaalkalmak 18 órakor kezdődnek.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az igehirdetőről
Első ízben hallgathatták Pitó Zsolt református lelkipásztort a felekezetközi imahét résztvevői, hiszen szeptember elsejétől szolgál Székelyudvarhelyen. Az apai ágon a szászföldi Nagymoháról, anyai ágon pedig Petekről származó lelkész Kolozsvárott, Nagyszebenben, majd egy évet Hollandiában tanult. Első szolgálati helye Bágy, a második Bögöz volt.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
szóljon hozzá!