A fogyatékkal élők világnapja tiszteletére Csíkszeredában immár hagyományos módon szerveznek adventi vásárt, amelyen a különböző fogyatékkal élő személyek által készített ajándéktárgyakat lehet vásárolni.
2011. december 05., 17:332011. december 05., 17:33
2011. december 05., 18:562011. december 05., 18:56
Az immár hetedik alkalommal megszervezett jótékonysági vásárnak idén a Nagy István Művészeti Szakközépiskola adott otthont, ezúttal a megye területéről 18 szervezet hozta el fiataljait és az általuk készített ötletesebbnél ötletesebb ajándéktárgyakat. Volt saját készítésű karácsonyi üdvözlőlap, karácsonyfadísz, gyertya, adventi koszorú; fogyatékosok érkeztek többek között Szentegyházáról, Tölgyesről, Gyergyószentmiklósról, Csíkszeredából, Székelykeresztúrról.
A hétfői jótékonysági vásárt a Hargita Megyei Mozgássérültek Szervezete, a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság, valamint a Gyulafehérvári Caritas Tanácsadó Iroda Fogyatékkal Élőknek szervezte.
„Jó alkalom ez a vásár arra, hogy a fogyatékkal élő emberek is megmutassák, mit tudnak. Jó alkalom ugyanakkor arra is, hogy az ide betérő vásárlók kapcsolatba lépjenek az ajándéktárgyakat készítőkkel, így pedig jobban megbecsülik a megvásárolt tárgyakat. Sőt a fogyatékkal élők érzik az elismerést, és ez számukra igen fontos” – emelte ki a jótékonysági vásár fontosságát Incze Zsuzsa, a Hargita Megyei Mozgássérültek Egyesületének gyógypedagógusa.
A háromnapos eseménysorozaton néptáncosok, gazdálkodók, helyi lakosok és városi látogatók találkoznak, hogy együtt elevenítsék fel a régi idők kaszáló hangulatát.
Helikopterrel jött Székelyföldre pénteken Ion Țiriac, Románia legismertebb sport- és üzletembere, aki jégpályákat nézett meg, valamint az utánpótlás-jégkorongról is tárgyalt. Úgy tudjuk, hogy Zsögödben Lénárd András üzletemberrel is találkozott.
Fakivágásra készülnek Csíkszeredában, Hargita Megye Tanácsának székelye körül, az érintett szakaszon útlezárásra kell számítani július 14-én, hétfőn.
Tizenöt éve indult útjára a Kaszáló Kaláka, amely idén is háromnapos eseménysorozattal várja a kézi kaszálás, a népi hagyományok, a közösségi lét és az értékőrző szórakozás iránt érdeklődőket Csíkszentkirályra.
Az utolsó csomagokat is elpakolta kedden a Városi Művelődési Házból a Hargita Székely Néptáncszínház, ezzel befejeződött az együttes költözése. Csíkszeredában több intézmény is ideiglenes helyszínen folytatja a középületek felújítási munkálatai miatt.
Közös táncban csúcsosodott ki az Ezer Székely Leány Napja szombaton a csíksomlyói nyeregben. A rendezvényre a nagy hőség ellenére is sokan kilátogattak, ki gyalog, ki lovas szekérrel, ki népviseletben, ki anélkül.
Az elmúlt harminc év szakmai munkásságát ismerte el Csíkszereda önkormányzata András Mihálynak, a Hargita Székely Néptáncszínház vezetőjének. A Pro Urbe díjat szombaton adták át a csíksomlyói nyeregben.
Folyamatban van a szerkezetépítés a csíkszentkirályi tanuszodánál, amelynek alapozását tavaly ősszel kezdte el a kivitelező. A munkával jól haladnak, így tarthatónak tűnik a határidő, amelynek értelmében idén el kell készülnie a létesítménynek.
Elkezdődött szombaton reggel az Ezer Székely Leány Napja a találkozó első állomása a csíkszeredai Szabadság téren zajlott, ahol szép számban gyűltek össze a székely népviseletbe öltözött leányok és legények.
Szombaton ismét székelyruhás fiatalok serege népesíti be Csíkszerda főterét, illetve a somlyói nyerget. Az Ezer Székely Leány Napját először 1931. június 7-én tartották meg ugyanitt – nézzük, miként vezették fel, értékelték a korabeli sajtóban.
szóljon hozzá!