Több mint egymillió forint értékű adománnyal érkeztek a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénához a Magyar Református Szeretetszolgálat munkatársai. Az átadás alkalmával Korodi Attila polgármester a folyamatban levő egyeztetésekről is beszámolt.
2021. január 09., 17:072021. január 09., 17:07
2021. január 09., 17:102021. január 09., 17:10
Fotó: Pinti Attila
Több mint egymillió forint értékű adománnyal érkeztek a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénához a Magyar Református Szeretetszolgálat munkatársai. Az átadás alkalmával Korodi Attila polgármester a folyamatban levő egyeztetésekről is beszámolt.
2021. január 09., 17:072021. január 09., 17:07
2021. január 09., 17:102021. január 09., 17:10
Fotó: Pinti Attila
„Amint értesültünk a sajnálatos tűzesetről, felvettük a kapcsolatot a főkonzullal és a városvezetéssel, egyeztettünk a szükséges dolgokról, és amint módunkban állt, eljöttünk a határon túli testvéreinkhez” – fogalmazott Juhász Márton, a Magyar Református Szeretetszolgálat ügyvezető igazgatója az adomány átadása előtt. Mint részletezte, elsősorban tartós élelmiszert hoztak – a több mint kétszázötven ember nagyjából tíznapos ellátását biztosítva ezzel –, továbbá tisztálkodási szereket, nyolcezer védőmaszkot, tanszereket, gyermekruhákat és játékokat is tartalmaznak a csomagok.
Fotó: Pinti Attila
Az adomány átadásakor jelen volt Tóth László, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetője is, aki megjegyezte, jóllehet, hogy ebben a helyzetben a felelősség a várost, Hargita megyét és az ország szociális intézményeit illeti, ellenben jól jön az ilyen gyors és kötetlen segítség.
– fogalmazott a főkonzul.
Fotó: Pinti Attila
Korodi Attila csíkszeredai városvezető az adomány kapcsán megjegyezte, a bürokratikus rendszerek közepette sokkal hatékonyabbak a civil felajánlások. „Magyarországról több megkeresés is volt a napokban segítségnyújtás terén. Ennek nagyon örülünk, ugyanakkor a következő időszakban megpróbáljuk ezeket úgy rendszerezni, hogy ne csak rövid távon, hanem a több hónapos tevékenységbe, ellátásba is beilleszkedjenek” – fogalmazott, megköszönve a felajánlást.
Fotó: Pinti Attila
A polgármester hozzátette, szombaton megérkezett a helyszínre a roma közösség parlamenti képviselője is. „A mostani krízishelyzet folytatásaként arról egyeztettünk, hogy integráló, úgynevezett
– vetítette előre a terveket. Szombaton egyébként lelkisegély-programokat tartottak a felnőtt károsultak számára, a kisebbeknek pedig gyerekprogramot szerveztek. Korodi abbéli aggodalmát fejezte ki, hogy
Fotó: Pinti Attila
„Még mindig szükség van jó minőségű szálláshelyekre a károsultak részére. Nem csak a város és a megyei önkormányzat vállát kellene nyomja ez a teher” – utalt Csíkszereda polgármestere a kormányzati intézmények felajánlással kapcsolatos távolmaradására. Kifejtette, arról egyeztettek a szakemberekkel, hogy az így elhelyezett családok folyamatos, heti rendszerességű tanácsadási programon vegyenek majd részt annak érdekében, hogy élni tudjanak az előttük álló lehetőséggel. Korodi jelezte, az adomány érkezésével egyidőben a Maros megyei RMDSZ adománya is befutott, amely szintén tisztítószereket és pelenkákat tartalmazott.
Fotó: Pinti Attila
Sógor Enikő alpolgármester rámutatott, hétfőtől elindul a sportlétesítményben elszállásolt iskolás korú gyerekek oktatása is. „Nagyjából kilencven iskoláskorú gyermek van itt. Közülük ötvennégy a csíksomlyói iskola tanulója, jövő héten be fognak járni a pedagógusaik, de a többieket is be fogjuk kapcsolni az oktatásba. Pszichológusok is fognak jönni, továbbá hirdetést is közzéteszünk, hogy pedagógusokra van szükségünk” – ismertette az alpolgármester, aki szerint fontos, hogy lefoglalják a gyerekeket.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
1 hozzászólás