Több mint egymillió forint értékű adománnyal érkeztek a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénához a Magyar Református Szeretetszolgálat munkatársai. Az átadás alkalmával Korodi Attila polgármester a folyamatban levő egyeztetésekről is beszámolt.
2021. január 09., 17:072021. január 09., 17:07
2021. január 09., 17:102021. január 09., 17:10
Fotó: Pinti Attila
Több mint egymillió forint értékű adománnyal érkeztek a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénához a Magyar Református Szeretetszolgálat munkatársai. Az átadás alkalmával Korodi Attila polgármester a folyamatban levő egyeztetésekről is beszámolt.
2021. január 09., 17:072021. január 09., 17:07
2021. január 09., 17:102021. január 09., 17:10
Fotó: Pinti Attila
„Amint értesültünk a sajnálatos tűzesetről, felvettük a kapcsolatot a főkonzullal és a városvezetéssel, egyeztettünk a szükséges dolgokról, és amint módunkban állt, eljöttünk a határon túli testvéreinkhez” – fogalmazott Juhász Márton, a Magyar Református Szeretetszolgálat ügyvezető igazgatója az adomány átadása előtt. Mint részletezte, elsősorban tartós élelmiszert hoztak – a több mint kétszázötven ember nagyjából tíznapos ellátását biztosítva ezzel –, továbbá tisztálkodási szereket, nyolcezer védőmaszkot, tanszereket, gyermekruhákat és játékokat is tartalmaznak a csomagok.
Fotó: Pinti Attila
Az adomány átadásakor jelen volt Tóth László, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetője is, aki megjegyezte, jóllehet, hogy ebben a helyzetben a felelősség a várost, Hargita megyét és az ország szociális intézményeit illeti, ellenben jól jön az ilyen gyors és kötetlen segítség.
– fogalmazott a főkonzul.
Fotó: Pinti Attila
Korodi Attila csíkszeredai városvezető az adomány kapcsán megjegyezte, a bürokratikus rendszerek közepette sokkal hatékonyabbak a civil felajánlások. „Magyarországról több megkeresés is volt a napokban segítségnyújtás terén. Ennek nagyon örülünk, ugyanakkor a következő időszakban megpróbáljuk ezeket úgy rendszerezni, hogy ne csak rövid távon, hanem a több hónapos tevékenységbe, ellátásba is beilleszkedjenek” – fogalmazott, megköszönve a felajánlást.
Fotó: Pinti Attila
A polgármester hozzátette, szombaton megérkezett a helyszínre a roma közösség parlamenti képviselője is. „A mostani krízishelyzet folytatásaként arról egyeztettünk, hogy integráló, úgynevezett
– vetítette előre a terveket. Szombaton egyébként lelkisegély-programokat tartottak a felnőtt károsultak számára, a kisebbeknek pedig gyerekprogramot szerveztek. Korodi abbéli aggodalmát fejezte ki, hogy
Fotó: Pinti Attila
„Még mindig szükség van jó minőségű szálláshelyekre a károsultak részére. Nem csak a város és a megyei önkormányzat vállát kellene nyomja ez a teher” – utalt Csíkszereda polgármestere a kormányzati intézmények felajánlással kapcsolatos távolmaradására. Kifejtette, arról egyeztettek a szakemberekkel, hogy az így elhelyezett családok folyamatos, heti rendszerességű tanácsadási programon vegyenek majd részt annak érdekében, hogy élni tudjanak az előttük álló lehetőséggel. Korodi jelezte, az adomány érkezésével egyidőben a Maros megyei RMDSZ adománya is befutott, amely szintén tisztítószereket és pelenkákat tartalmazott.
Fotó: Pinti Attila
Sógor Enikő alpolgármester rámutatott, hétfőtől elindul a sportlétesítményben elszállásolt iskolás korú gyerekek oktatása is. „Nagyjából kilencven iskoláskorú gyermek van itt. Közülük ötvennégy a csíksomlyói iskola tanulója, jövő héten be fognak járni a pedagógusaik, de a többieket is be fogjuk kapcsolni az oktatásba. Pszichológusok is fognak jönni, továbbá hirdetést is közzéteszünk, hogy pedagógusokra van szükségünk” – ismertette az alpolgármester, aki szerint fontos, hogy lefoglalják a gyerekeket.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
1 hozzászólás