
Fotó: Gergely Imre
A gyergyószentmiklósi római katolikus, örmény, református és unitárius, valamint a baptista közösségek összefogásával most először szervezték meg a FeltöltŐ Keresztény Zenei Fesztivált. Bizonyosodott, nagy igény van erre, több ezren fordultak meg, töltődtek fel a szombati eseményen. Vasárnap ökumenikus istentiszteletre várják a gyergyóiakat.
2019. május 18., 21:202019. május 18., 21:20
2019. május 18., 21:332019. május 18., 21:33
Egész szombat délelőtt zuhogott Gyergyószentmiklóson, nagyon megnehezítve a fesztivál előkészületein dolgozó önkéntesek dolgát, és az első koncerteket is végig verte az eső. Ennek ellenére senki sem volt kedvetlen. A szervezők tették a dolgukat, igyekeztek mindent megtenni, hogy a fellépők és a közönség számára is minden szükséges körülményt megteremtsenek egy sikeres fesztiválhoz. És a közönséget sem kergette el a kellemetlen időjárás: a színpad előtt a legnagyobb zápor idején is több százan követték a fellépőket az esernyők alatt. Később azonban már az időjárás is a FeltöltŐ mellé állt, elállt az eső, és a közönség több ezresre nőtt. A kiosztott karszalagok számából következtetve
Folyamatos volt látogatottság az imasátorban, és a „sörözz a papoddal” program is népszerű volt. Itt egy – szigorúan alkoholmentes – ital mellett beszélgethettek el a hívek saját felekezetük lelkipásztorával, vagy éppen valamelyik másik egyház papjával.
„A zenén, imán, tanúságtevéseken keresztül ezt szeretnénk elérni: találkozni Jézussal. A FeltöltŐ fesztivállal kiléptünk a templom falain kívül, hogy azok is meghallhassák Jézus Krisztus hangját, akik valami miatt nem akarnak belépni a templomba. A fesztivál neve visszafele olvasva is fontos üzenetet hordoz: Ő tölt fel” – fogalmazott az esemény megnyitóján Keresztes Zoltán plébános.
Nagy Zoltán polgármester pedig arra mutatott rá, hogy a gyergyószentmiklósi vallási közösségek egy magot vetettek el, amelyből a jövőben fog nagyra nőni a FeltöltŐ, és amelyre nagy szükség van abban az Európában, amelyből a keresztény szellemiség kiszorulóban van, ahol egyre több templomot zárnak be, és iskola faláról veszik le a keresztet.
A fesztivál sikere, a sok önkéntes munkája máris megadta a folytatás igényét. A főszervező, Kántor Boglárka a színpadon jelentette be:
Amint érdeklődésünkre elmondta, meglepte őket, hogy a számos vendég mellett ilyen sok gyergyói vett részt az eseményen, annak ellenére is, hogy órákig az esőben kellett hallgatniuk a zenét.
A FeltőltŐ szombati napja a Gyergyószentmiklóson működő felekezet összes lelkészének részvételével zajló közös imával és Pintér Béla koncertjével zárul. Vasárnap 12 órára ökumenikus istentiszteletre hívják az embereket. Itt az egységet képviselve együtt imádkozik minden felekezet helyi vezetője, a zenei szolgálatot pedig a Pacsirta ificsoport (Szent Miklós plébánia), a baptista gyülekezet zenekara, a Glory zenekar (Szent István plébánia), valamint unitárius és református fiatalok végzik majd közösen.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!