
Fotó: Gergely Imre
A gyergyószentmiklósi római katolikus, örmény, református és unitárius, valamint a baptista közösségek összefogásával most először szervezték meg a FeltöltŐ Keresztény Zenei Fesztivált. Bizonyosodott, nagy igény van erre, több ezren fordultak meg, töltődtek fel a szombati eseményen. Vasárnap ökumenikus istentiszteletre várják a gyergyóiakat.
2019. május 18., 21:202019. május 18., 21:20
2019. május 18., 21:332019. május 18., 21:33
Egész szombat délelőtt zuhogott Gyergyószentmiklóson, nagyon megnehezítve a fesztivál előkészületein dolgozó önkéntesek dolgát, és az első koncerteket is végig verte az eső. Ennek ellenére senki sem volt kedvetlen. A szervezők tették a dolgukat, igyekeztek mindent megtenni, hogy a fellépők és a közönség számára is minden szükséges körülményt megteremtsenek egy sikeres fesztiválhoz. És a közönséget sem kergette el a kellemetlen időjárás: a színpad előtt a legnagyobb zápor idején is több százan követték a fellépőket az esernyők alatt. Később azonban már az időjárás is a FeltöltŐ mellé állt, elállt az eső, és a közönség több ezresre nőtt. A kiosztott karszalagok számából következtetve
Folyamatos volt látogatottság az imasátorban, és a „sörözz a papoddal” program is népszerű volt. Itt egy – szigorúan alkoholmentes – ital mellett beszélgethettek el a hívek saját felekezetük lelkipásztorával, vagy éppen valamelyik másik egyház papjával.
„A zenén, imán, tanúságtevéseken keresztül ezt szeretnénk elérni: találkozni Jézussal. A FeltöltŐ fesztivállal kiléptünk a templom falain kívül, hogy azok is meghallhassák Jézus Krisztus hangját, akik valami miatt nem akarnak belépni a templomba. A fesztivál neve visszafele olvasva is fontos üzenetet hordoz: Ő tölt fel” – fogalmazott az esemény megnyitóján Keresztes Zoltán plébános.
Nagy Zoltán polgármester pedig arra mutatott rá, hogy a gyergyószentmiklósi vallási közösségek egy magot vetettek el, amelyből a jövőben fog nagyra nőni a FeltöltŐ, és amelyre nagy szükség van abban az Európában, amelyből a keresztény szellemiség kiszorulóban van, ahol egyre több templomot zárnak be, és iskola faláról veszik le a keresztet.
A fesztivál sikere, a sok önkéntes munkája máris megadta a folytatás igényét. A főszervező, Kántor Boglárka a színpadon jelentette be:
Amint érdeklődésünkre elmondta, meglepte őket, hogy a számos vendég mellett ilyen sok gyergyói vett részt az eseményen, annak ellenére is, hogy órákig az esőben kellett hallgatniuk a zenét.
A FeltőltŐ szombati napja a Gyergyószentmiklóson működő felekezet összes lelkészének részvételével zajló közös imával és Pintér Béla koncertjével zárul. Vasárnap 12 órára ökumenikus istentiszteletre hívják az embereket. Itt az egységet képviselve együtt imádkozik minden felekezet helyi vezetője, a zenei szolgálatot pedig a Pacsirta ificsoport (Szent Miklós plébánia), a baptista gyülekezet zenekara, a Glory zenekar (Szent István plébánia), valamint unitárius és református fiatalok végzik majd közösen.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
szóljon hozzá!