
Fotó: Gergely Imre
A gyergyószentmiklósi római katolikus, örmény, református és unitárius, valamint a baptista közösségek összefogásával most először szervezték meg a FeltöltŐ Keresztény Zenei Fesztivált. Bizonyosodott, nagy igény van erre, több ezren fordultak meg, töltődtek fel a szombati eseményen. Vasárnap ökumenikus istentiszteletre várják a gyergyóiakat.
2019. május 18., 21:202019. május 18., 21:20
2019. május 18., 21:332019. május 18., 21:33
Egész szombat délelőtt zuhogott Gyergyószentmiklóson, nagyon megnehezítve a fesztivál előkészületein dolgozó önkéntesek dolgát, és az első koncerteket is végig verte az eső. Ennek ellenére senki sem volt kedvetlen. A szervezők tették a dolgukat, igyekeztek mindent megtenni, hogy a fellépők és a közönség számára is minden szükséges körülményt megteremtsenek egy sikeres fesztiválhoz. És a közönséget sem kergette el a kellemetlen időjárás: a színpad előtt a legnagyobb zápor idején is több százan követték a fellépőket az esernyők alatt. Később azonban már az időjárás is a FeltöltŐ mellé állt, elállt az eső, és a közönség több ezresre nőtt. A kiosztott karszalagok számából következtetve
Folyamatos volt látogatottság az imasátorban, és a „sörözz a papoddal” program is népszerű volt. Itt egy – szigorúan alkoholmentes – ital mellett beszélgethettek el a hívek saját felekezetük lelkipásztorával, vagy éppen valamelyik másik egyház papjával.
„A zenén, imán, tanúságtevéseken keresztül ezt szeretnénk elérni: találkozni Jézussal. A FeltöltŐ fesztivállal kiléptünk a templom falain kívül, hogy azok is meghallhassák Jézus Krisztus hangját, akik valami miatt nem akarnak belépni a templomba. A fesztivál neve visszafele olvasva is fontos üzenetet hordoz: Ő tölt fel” – fogalmazott az esemény megnyitóján Keresztes Zoltán plébános.
Nagy Zoltán polgármester pedig arra mutatott rá, hogy a gyergyószentmiklósi vallási közösségek egy magot vetettek el, amelyből a jövőben fog nagyra nőni a FeltöltŐ, és amelyre nagy szükség van abban az Európában, amelyből a keresztény szellemiség kiszorulóban van, ahol egyre több templomot zárnak be, és iskola faláról veszik le a keresztet.
A fesztivál sikere, a sok önkéntes munkája máris megadta a folytatás igényét. A főszervező, Kántor Boglárka a színpadon jelentette be:
Amint érdeklődésünkre elmondta, meglepte őket, hogy a számos vendég mellett ilyen sok gyergyói vett részt az eseményen, annak ellenére is, hogy órákig az esőben kellett hallgatniuk a zenét.
A FeltőltŐ szombati napja a Gyergyószentmiklóson működő felekezet összes lelkészének részvételével zajló közös imával és Pintér Béla koncertjével zárul. Vasárnap 12 órára ökumenikus istentiszteletre hívják az embereket. Itt az egységet képviselve együtt imádkozik minden felekezet helyi vezetője, a zenei szolgálatot pedig a Pacsirta ificsoport (Szent Miklós plébánia), a baptista gyülekezet zenekara, a Glory zenekar (Szent István plébánia), valamint unitárius és református fiatalok végzik majd közösen.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!