Hirdetés
Hirdetés

A városháza ajtajába tette le a polgármesternek címzett szemetet

•  Fotó: Claudiu Maior Facebook-oldala

Fotó: Claudiu Maior Facebook-oldala

Két szemeteszsákkal vonult a marosvásárhelyi városháza elé a volt városvezető bizalmasa, Claudiu Maior, aki jelenleg helyi tanácsos. Az ajtóban hagyta a hulladékot, azt üzenve, hogy a városvezetőnek hozta ajándékba, és a következő napokon is így tesz, amíg nem lesz tiszta a város. A helyi rendőrség hétfőn délelőtt már postázta is a büntetést.

Simon Virág

2022. november 14., 12:452022. november 14., 12:45

2022. november 14., 17:122022. november 14., 17:12

Vasárnap késő délután a közösségi oldalán tette közé Claudiu Maior, a Népi Mozgalom Párt marosvásárhelyi tanácsosa, hogy két zsáknyi szemetet vitt ajándékba Soós Zoltánnak. Mint kifejtette, elsősorban így tiltakozik amiatt, hogy az elmúlt napokban az új szolgáltató nem vitte el a tömbháznegyedekből a háztartási hulladékot, szemetesen és bűzösen hagyva Marosvásárhelyt.

korábban írtuk

Halmokban áll a szemét Marosvásárhelyen
Halmokban áll a szemét Marosvásárhelyen

Hétvégén sem oldódott meg az egy hete tartó szemétgond Marosvásárhelyen és a környező településeken. Bár szombaton is dolgoztak a szemétszállítók, még mindig vannak tárolók, ahol halomban áll a szemét.

Másodsorban azért vitte az „ajándékot”, mert korábban a városmenedzser (egy nyelvbotlás miatt) azt mondta, hogy a városházán szemetet gyűjtenek (colectionam). Maior azzal fenyegetőzött, hogy

amíg a hulladékelszállítás nem rendeződik, addig minden nap két zsák szemetet ajándékoz a városvezetőnek, hogy gyarapítsa gyűjteményét.

A városháza válasza hétfőn reggel érkezett. A helyi rendőrségért felelő Portik Vilmos elmondta: az illegális szemétlerakást mind a törvény, mind a városi tanács határozata bünteti. A szabályok pedig mindenkire vonatkoznak.

korábban írtuk

Nem vitték el a szemetet, de a városházán nem is tehetnek róla
Nem vitték el a szemetet, de a városházán nem is tehetnek róla

A megyei önkormányzat társulása, és nem a város választotta ki azt a szolgáltatót, amely hétfőtől Marosvásárhelyen a hulladék elszállításáért felel – mondta el Kacsó Sándor városmenedzser. Hétfőn több helyen nem ürítették ki a szemeteseket.

„A helyi rendőrség vezetőjével folytatott egyeztetésen arról tájékoztattak, hogy Claudiu Maior városi tanácsos kolléga nevére bírságot állítottak ki, amiért vasárnap este háztartási szemetet helyezett el a polgármesteri hivatal bejáratánál. A cselekményt követően kiállított jegyzőkönyvről lévén szó, az értesítést postai úton juttatják el a nevezett úriemberhez. Arra szeretném felhívni minden marosvásárhelyi polgár figyelmét, hogy a 302-es számú tanácshatározat értelmében a hulladéknak a nem kijelölt helyeken való elhelyezése 1000 és 2000 lej közötti összeggel büntetendő. A helyi rendőrséget arra kértem, hogy

Idézet
fokozott erőkkel legyenek jelen a lakónegyedekben, és minden ehhez hasonló esetben a törvény kellő szigorával lépjenek fel.”

Portik Vilmos arról is beszámolt, hogy a helyi rendőrség a múlt héten csaknem száz esetben szabott ki pénzbeli bírságot a szemételszállítást végző vállalatra. Ezenkívül folyamatosan jegyzőkönyvezi és jelenti az állapotokat az illetékes intézményekhez, ideértve az Ecolect Maros Fejlesztési Társulást is, amelynek kizárólagos jogköre a megkötött hulladékgazdálkodási szerződés felbontása.

Hirdetés

Mint korábban beszámoltunk róla, november 5-től új cég végzi a háztartási és szelektív hulladék elszállítását Marosvásárhelyről és a peremtelepülésekről, ám egyelőre nem tudta elvégezni a szerződésben vállaltakat. Késéssel vagy egyáltalán nem vitte el a szemetet sem a tömbháznegyedekből, sem a magánházaktól. Emiatt kivizsgálást kezdeményezett Maros megye prefektusa, panaszkodnak a polgármesterek és elégedetlenek a lakók. A szerződést a Brantner céggel a megyei tanácshoz tartozó Ecolect fejlesztési társulás kötötte meg és annak betartását is ő felügyeli.

korábban írtuk

Így szállt be a helyi rendőrség a marosvásárhelyi „szemétügybe”
Így szállt be a helyi rendőrség a marosvásárhelyi „szemétügybe”

Mivel számos panasz érkezett, ellenőrizték és több ízben is megbírságolták az új köztisztasági szolgáltatót Marosvásárhelyen – értesített közleményében a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. július 20., hétfő

Egy kis lépés tőlünk, nagy változás az egész közösség számára

Az ingyenes ivartalanítási programnak köszönhetően eddig már több mint 60 kutyát és macskát ivartalanítottak Marosvásárhelyen.

Egy kis lépés tőlünk, nagy változás az egész közösség számára
Hirdetés
2026. július 20., hétfő

Andy Burnham az Egyesült Királyság új miniszterelnöke

Andy Burnham, Manchester volt polgármestere az Egyesült Királyság új miniszterelnöke, miután III. Károly király hétfőn megbízta az új brit kormány megalakításával.

Andy Burnham az Egyesült Királyság új miniszterelnöke
2026. július 20., hétfő

Lehűléssel indul a hét második fele, de hamar visszatér a kánikula Erdélybe

Változékony időjárásra kell készülni a következő két hétben Erdélyben: a hét eleji kellemes nyári időt átmeneti lehűlés váltja fel, majd a hétvégétől ismét melegedés kezdődik. Közben szinte minden nap számítani lehet záporokra és zivatarokra.

Lehűléssel indul a hét második fele, de hamar visszatér a kánikula Erdélybe
2026. július 20., hétfő

Floridai bíróság elé áll Andrew és Tristan Tate

Andrew Tate és testvére, Tristan Tate hétfőn várhatóan egy floridai bíróság elé állnak, miközben a brit rendőrség kiadatásukat kéri egy szexuális bűncselekményekkel kapcsolatos nyomozás keretében – jelentette a dpa.

Floridai bíróság elé áll Andrew és Tristan Tate
Hirdetés
2026. július 20., hétfő

Befejeződött az egészségügyi szakszervezet által szervezett figyelmeztető sztrájk

Véget ért az egészségügyi dolgozók hétfői kétórás figyelmeztető sztrájkja, amelyet a Sanitas Szakszervezeti Szövetség szervezett a közalkalmazotti bértörvény elleni tiltakozásul.

Befejeződött az egészségügyi szakszervezet által szervezett figyelmeztető sztrájk
2026. július 20., hétfő

Két ittas sofőrt kapcsoltak le Hargita megyében, egyikük jogosítványa sem volt megfelelő

Két közlekedési bűncselekmény miatt indított büntetőeljárást az elmúlt napokban a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság. Egy sofőr ittasan és a szükséges jogosítvány nélkül vezetett járműszerelvényt, egy másik alkohol befolyása alatt ült kormány mögé.

Két ittas sofőrt kapcsoltak le Hargita megyében, egyikük jogosítványa sem volt megfelelő
2026. július 20., hétfő

Hétfőn és kedden sem szabadulunk a viharos időjárástól

Felhőszakadásokra és viharokra figyelmeztető előrejelzéseket adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A riasztások a székelyföldi megyékre is érvényesek.

Hétfőn és kedden sem szabadulunk a viharos időjárástól
Hirdetés
2026. július 20., hétfő

Tizenhat megyében pusztítottak a hétvégi viharok

A hétvégén 16 megye 31 településén és Bukarestben avatkoztak be a tűzoltók a viharkárok felszámolására.

Tizenhat megyében pusztítottak a hétvégi viharok
2026. július 20., hétfő

Kilenctől tizenegy óráig sztrájkolnak az egészségügyben

Kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak hétfőn az állami egészségügyi dolgozók a közalkalmazotti bértörvény miatt. A munkabeszüntetés 9-től és 11 óráig tart.

Kilenctől tizenegy óráig sztrájkolnak az egészségügyben
2026. július 20., hétfő

Dokumentumokat bekészíteni: 10 órától indul a roncsautóprogram

A magánszemélyek hétfő reggeltől igényelhetnek állami támogatást új gépkocsi vásárlására a 2026-os roncsautóprogram keretében.

Dokumentumokat bekészíteni: 10 órától indul a roncsautóprogram
Hirdetés