
Fotó: Haáz Vince
A Maros megyei önkormányzat által létrehozott Ecolect Közösségi Társulás, és nem a város választotta ki azt a szolgáltatót, amely hétfőtől Marosvásárhelyen a háztartási és szelektív hulladék elszállításáért felel – mondta el hétfőn tartott sajtótájékoztatóján Kacsó Sándor városmenedzser. Napok óta elégedetlenek a városlakók amiatt, hogy hogyan osztották ki a kukákat, miként tájékoztatták őket. Hétfőn több helyen nem ürítették ki a szemeteseket.
2022. november 07., 18:072022. november 07., 18:07
Marosvásárhelyen lassan két éve gond van a hulladékgazdálkodással. Jelenleg a város tisztán tartásáért és a háztartási hulladék elszállításáért is ugyanaz a cég, a kolozsvári Brantner felel. Az utcai takarításra a város kötött szerződést a céggel, a háztartási és szelektív hulladékok begyűjtésére pedig az Ecolect Közösségi Társulás. Ez utóbbi szerződés hétvégén lépett érvénybe, így november 7-től biztosítja a szolgáltatását a Brantner.
Az elmúlt napokban elkezdték kiosztani a szelektív hulladéktárolókat, és ez is számos elégedetlenséget szült.
Fotó: Haáz Vince
A marosvásárhelyi városmenedzser, Kacsó Sándor ezért is tartotta fontosnak, hogy hétfőn tájékoztassa a sajtót a kialakult helyzetről. Az illetékes többször elmondta, hogy
„A szerződés értelmében nekünk, a városnak a tájékoztatás a feladatunk. Azért nem kezdtük ezt el korábban, mert nem lehetett tudni, hogy a Brantner teljesíti-e a szerződésben vállaltakat, képes-e elegendő autót, kukát, embert felsorakoztatni és elkezdheti-e a szolgáltatást. A hétvégén derült ki, hogy igen, és máris megkezdi a munkát” – ismertette.
Fotó: Haáz Vince
A Székelyhon kérdésére Kacsó Sándor elmondta, hogy a szolgáltatással kapcsolatos panaszokat a városvezetésnek és a lakóknak is az Ecolect Közösségi Társulásnak kell jelezniük, illetve a Brantner cégnek a szórólapokon megadott telefonszámon. Arra kérte a városlakókat, hogy kövessék a városháza honlapját, ott megtudhatnak mindent arról, hogy melyik nap melyik kukát viszik el, és abba milyen szemetet lehet, illetve nem szabad kitenni. A városmenedzser elmondta,
A napokban a tömbházakhoz is új kukákat helyeznek el, ezekre is oda kell majd figyelniük a lakóknak.
Azt is megkérdeztük, hogy mit lehet tudni az őszi nagytakarításról, eddig ugyanis a városvezetés azt mondta, hogy meg kell várni a háztartási hulladékok elszállításával megbízott cég indulását, és csak azután derül ki, hogy mikor és hogyan lesz megszervezve az őszi nagytakarítás. Kacsó Sándor nem tudott pontos választ adni, hogy mikortól, de azt mondta,
de erről a napokban tájékoztatni fogják a lakosságot. Azt is elmondta, hogy a Raktár utca 24. szám alatt kihelyeztek egy konténert, ahová hétfőtől szombatig 8 és 18 óra között lehet vinni az elektromos és elektronikai hulladékokat.
Fotó: Haáz Vince
Megkérdeztük, hogy mi történik az utcai takarítással, hiszen a Dózsa György utcán, a központ közelében is poros, koszos, eldobott szeméttel és levelekkel borított a járda. Kacsó Sándor elmondta, hogy folyamatosan ellenőrzik a cég munkáját, az elkövetkező napokban kiértékelik a szolgáltatást és eldől, hogy mi lesz a város következő lépése.
ha nem, más intézkedést foganatosítanak.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
2 hozzászólás