A tavaszi lombtalanítás alkalmából sok olyan száraz gally és lom gyűl össze, amit általában égetéssel tüntetünk el. Szigorúan tilos a nyílt lángot felügyelet nélkül hagyni – hívja fel közleményben a figyelmet a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal Katasztrófa Megelőző Osztálya.
2010. március 26., 11:372010. március 26., 11:37
2010. április 08., 15:292010. április 08., 15:29
Azok a személyek akik nyílt láng használatával igyekeznek száraz mezőgazdasági növényi hulladékot, szemetet, és egyéb éghető anyagot megsemmisíteni kötelesek betartani néhány tűzvédelmi, tűzmegelőzési szabályt.
A tűzgyújtás nem végezhető szeles időben vagy a sötétedés beálltával, az elégetendő hulladékot akkora rakásba kell gyűjteni hogy biztonságosan és álladó ellenőrzés mellett lehessen elvégezni az égetést, az égetendő rakások körül a talajt meg kell tisztítani 5 méter távolságban, felügyelet biztosítása az égetendő anyag teljes elégéséig és a visszamaradt parázs teljes kioltásáig. A teljes elégés után a tűzhelyét bő vízzel le kell locsolni, azért hogy ne maradhasson vissza parázs amit az esetleges szél el tudna hordani más helyre.
A hulladék égetése minimálisan 10 méterre végezhető gyúlékony anyagoktól ( épületek, száraz farakás, szénatartó, fakerítés, stb.) és 40 méterre robbanásveszélyes folyadékoktól és ezek tárolására szolgáló edényektől, gázvezetéktől, gáztartálytól. Az égetés helyszíne közelében fontos gondoskodni a legminimálisabb tűzoltó felszerelésekről (víztartály, lapát, vesszőseprű).
Az égetési műveletet csak tűz engedéllyel szabad végezni amit a polgármesteri hivatal, a helyi tanács által, ennek az okmánynak a kibocsátására felhatalmazott személy adhat ki. A művelet helyes elvégzését az önkéntes katasztrófa védelmi ügyelet munkatársai ellenőrzik – tájékoztat a polgármesteri hivatal.
Két autó ütközött Fenyéden vasárnap délután. A balesetben hárman sérültek meg, egyiküket helikopterrel szállították el a marosvásárhelyi kórházba.
Megnyílt a Szentegyháza Gyöngye jogutóda, a Termál Liget strand, miután a helyi önkormányzat peres úton visszaszerezte a létesítményt.
A vízzel feltelt és részben már beszakadt sóbánya kockázatelemzését, illetve egy új bánya megnyitásáig tartó támogatásrendszer kidolgozását követelték a tüntetők szombaton Parajdon. A tömeg a kultúrháztól indulva vonult a Salrom székhelyéig.
Kórházba szállították pénteken délután azt a férfit, aki motoros balesetet szenvedett Korond és Farkaslaka között.
A Korond-patak ideiglenes elterelését biztosító vezetékrendszer építésének legnehezebb részéhez értek a parajdi sóbányánál. A kivitelezőnek most különösen precízen kell dolgoznia egy kanyar miatt. A munkálatok befejezése legalább tíz napot késik.
A villanypásztor és az őrzőkutyák sem állították meg a jól megtermett hím medvét, amely öt juhot ölt meg az elmúlt két hétben egy ivói gazdaságban. Többször elkergették a hatóságok a problémás példányt, mégis visszatért, így végül ki kellett lőni.
Egyenként félmillió forintos – 6400 lejes – támogatást kapnak a Salrom és a Sal Sind alkalmazottai, valamint a beszakadt bányafödémnél kialakított veszélyzónából kiköltöztetett családok – jelentette be szerdán Parajdon az Ökumenikus Segélyszervezet.
Nem veszélyes vagy előreláthatatlan és nem számottevő – ezekkel a jelzőkkel illetik Parajdon a bányakörüli változásokat és méréseket. Azt viszont hangsúlyozzák, hogy már többen hegesztik a nagy fekete csöveket.
Egy ígéretét legalább be tudta tartani a Salrom vezetősége, hiszen szerdán megnyílt a sósvizű strand Parajdon. Néhány turista rögtön ki is használta a lehetőséget: volt, aki napozott, mások a medencében lubickoltak.
Számos alkalommal besétált az Árvátfalván lévő házak közé egy fiatal hím medve, amely egyszer gyereket is megijesztett a településen. Ezt a példányt fogták be csapdájukkal a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület vadőrei.
szóljon hozzá!