A tavaszi lombtalanítás alkalmából sok olyan száraz gally és lom gyűl össze, amit általában égetéssel tüntetünk el. Szigorúan tilos a nyílt lángot felügyelet nélkül hagyni – hívja fel közleményben a figyelmet a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal Katasztrófa Megelőző Osztálya.
2010. március 26., 11:372010. március 26., 11:37
2010. április 08., 15:292010. április 08., 15:29
Azok a személyek akik nyílt láng használatával igyekeznek száraz mezőgazdasági növényi hulladékot, szemetet, és egyéb éghető anyagot megsemmisíteni kötelesek betartani néhány tűzvédelmi, tűzmegelőzési szabályt.
A tűzgyújtás nem végezhető szeles időben vagy a sötétedés beálltával, az elégetendő hulladékot akkora rakásba kell gyűjteni hogy biztonságosan és álladó ellenőrzés mellett lehessen elvégezni az égetést, az égetendő rakások körül a talajt meg kell tisztítani 5 méter távolságban, felügyelet biztosítása az égetendő anyag teljes elégéséig és a visszamaradt parázs teljes kioltásáig. A teljes elégés után a tűzhelyét bő vízzel le kell locsolni, azért hogy ne maradhasson vissza parázs amit az esetleges szél el tudna hordani más helyre.
A hulladék égetése minimálisan 10 méterre végezhető gyúlékony anyagoktól ( épületek, száraz farakás, szénatartó, fakerítés, stb.) és 40 méterre robbanásveszélyes folyadékoktól és ezek tárolására szolgáló edényektől, gázvezetéktől, gáztartálytól. Az égetés helyszíne közelében fontos gondoskodni a legminimálisabb tűzoltó felszerelésekről (víztartály, lapát, vesszőseprű).
Az égetési műveletet csak tűz engedéllyel szabad végezni amit a polgármesteri hivatal, a helyi tanács által, ennek az okmánynak a kibocsátására felhatalmazott személy adhat ki. A művelet helyes elvégzését az önkéntes katasztrófa védelmi ügyelet munkatársai ellenőrzik – tájékoztat a polgármesteri hivatal.
Ötvenéves hidegrekord dőlt meg Hargita megyében a hétfő reggeli fagybetörés során, és ez nem maradt nyomtalanul a zöldségeskertekben, illetve valószínűleg a kukoricaföldek egy részén sem. Az áprilisi fagyok után a májusiak is károkat okoztak a megyében.
A parajdi sóbányát veszélyeztető vízbefolyás megfékezésére 400 ezer lej gyorstámogatást hagyott jóvá Hargita Megye Tanácsa Parajd község számára keddi rendkívüli ülésén.
Teljes útlezárás lesz érvényben két napon keresztül Székelyudvarhelyen, a Tábor utcában. A munkálatok miatti útzár a tömegközlekedést is érinti.
Egyelőre nem szükséges elárasztani a Sószoros mögötti rétet, mivel egy elterelő meder kihasználásával sikerült csökkenteni a vízbefolyást a sóbányába, a későbbiekben azonban még szükség lehet erre a beavatkozásra.
Friss hóréteg lepte be vasárnap délután a Madarasi Hargitát a szokatlanul hideg időjárás következtében.
Évekig eltart, amíg megépül a bögözi futballpálya öltözője, mivel évente csak egy-egy kisebb összeget különítenek el erre a beruházásra. Az épület falai ugyan már állnak, és a tetőt is megépítenék idén, de csak néhány év múlva fog befejeződni a munka.
Önkénteseket jelentkezését várják homokzsákok rakásához Alsósófalván, ahol a vízügyi hatóságok a rét elárasztása mellett döntöttek a paradji sóbánya megmentése érdekében – számolt be Facebook-oldalán a Sóvidék Televízió.
A Rotary Club Székelyudvarhely pénteken tartotta 22. jótékonysági bálját. A fiatalokat támogató est fővédnöke Molnár Levente volt, aki a „Közjó szolgálatáért” Rotary-díjat is átvehette, amellyel közösségépítő művészi munkáját ismerték el.
Megerősítette a Székelyhonnak az Országos Sóipari Társaság, hogy csak a Korond-patak érintett mederszakaszának a lebetonozásával menthető meg a parajdi sóbánya a beázásoktól. A rengeteg víz kiszivattyúzásán jelenleg is megfeszített erőkkel dolgoznak.
A parajdi vészhelyzeti bizottság (CLSU) 15 napra helyi szintű veszélyhelyzetet hirdetett a parajdi sóbányában történt vízszivárgások miatt.
szóljon hozzá!