
A napközikben, óvodákban 20-22 fokot kell biztosítani. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Egyelőre csak a decemberi fűtésszámlákat kapta kézhez a marosvásárhelyi városháza, így azt már tudják, hogy az év utolsó hónapjában mennyibe került megfelelő hőmérsékletet biztosítani a napközikben, óvodákban és iskolákban. Az igazi tél épp a napokban tombol, az illetékesek szerint az osztálytermekben biztosítani tudják a törvény által előírt hőmérsékleteket.
2023. február 06., 19:042023. február 06., 19:04
A téli hónapokban érkező számlák miatti aggodalom egyelőre nem igazolódott be, legalábbis a marosvásárhelyi oktatási intézmények esetében.
Mint a marosvásárhelyi városháza sajtószóvivője, Borsos Csaba a Székelyhon megkeresésére elmondta, egyelőre a decemberi gázszámlát kapták meg, arról tudnak beszámolni.
A gázszolgáltató által kiszámlázott összeg 1,54 millió lej volt, ami jóval kevesebb, mint egy évvel azelőtt, amikor a decemberi számla 3,23 millió lejre rúgott.
A januári enyhe téli időjárás után a február első napjai már jóval alacsonyabb hőmérsékletekkel érkeztek, hétfőre virradóan Marosvásárhelyen mínusz tíz Celsius-fok alá csökkent a levegő hőmérséklete.
Borsos Csaba sajtószóvivő szerint a tanintézményekben nem lesz gond a melegítéssel,
Az elmúlt években több oktatási intézmény fűtésrendszerét korszerűsítették, új kazánokat szereltek, az épületeket is hőszigetelték, így bíznak abban, hogy nem lesznek meghibásodások, minden oktatási intézményben megfelelő hőmérsékletet tudnak biztosítani az óvodásoknak, iskolásoknak.
Két ember égési sérüléseket szenvedett miután tűz ütött ki kedd este egy tömbházlakásban Sepsiszentgyörgyön. A tűzeset miatt negyven személyt kellett evakuálni a tömbházból.
Hirtelen esett össze egy idős férfi hétfőn Marosvásárhely egyik utcáján, egy önkéntes tűzoltó azonban éppen a helyszínen volt, és azonnal cselekedett, mellkaskompressziókkal hozta vissza az életbe a férfit.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) kedden ismertette az 112-es segélyhívó számra érkező hívások helymeghatározására szolgáló új rendszerét, valamint a hallássérült emberek számára a segélyszolgálat igénybevételét segítő opciót.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes a Digi24 hírtévének nyilatkozva kijelentette, hogy ha a helyzet kiéleződik, az RMDSZ megvizsgálhatja a kormányból való kilépés lehetőségét.
Felülvizsgálja a kulturális minisztérium az előadó-művészeti intézményeknél foglalkoztatottak munkaidő-nyilvántartására vonatkozó kísérleti tervet – ismertette Demeter András miniszter döntését a tárca keddi közleménye.
A legfelsőbb bíróság kéri az alkotmánybíróságtól, hogy forduljon az Európai Unió Bíróságához a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezet ügyében.
Hargita megye 83 tanintézetének több mint 220 kapcsolódó intézménye részesül új bútorzatban, taneszközökben és korszerű digitális felszerelésekben, az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) támogatásából.
Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa tájékoztatást tett közzé a 2026. április 12-én esedékes magyar országgyűlési választásokkal kapcsolatban a külhoni szavazókat érintő határidőkről és tudnivalókról.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden bejelentette, ellenzi a kórházi és a mentőszolgálati egészségügyi személyzet fizetésének 10 százalékos csökkentését.
A nagyszebeni törvényszékről a vajdahunyadira helyezik át az adóhatóság (ANAF) és a Iohannis család közötti per tárgyalását.
szóljon hozzá!