
Fotó: Országos Meteorológiai Szolgálat
Jóval hidegebb reggelre ébredtek hétfőn a székelyudvarhelyiek, mint a csíkszeredaiak.
2023. február 06., 08:572023. február 06., 08:57
2023. február 06., 17:182023. február 06., 17:18
Az Országos Meteorológiai Szolgálat hőtérképe szerint hétfő reggel Csíkszeredában „mindössze” mínusz 8,6 Celsius-fokot mértek, míg
Marosvásárhelyen is didergősen, –11,1 Celsius-fokkal indult a nap, míg Gyergyóalfaluban mínusz 10,8 fok volt a legalacsonyabb érték. Sepsiszentgyörgyön és Kézdivásárhelyen már-már „kellemes” –7,2 és –7,3 Celsius-fokkal kellett megbirkózniuk a lakóknak.
Noha a meteorológiai szolgálat térképén nem jelenik meg, a Csíkszereda és Székelyudvarhely között szinte félúton található Szentegyházán –17,5 fok volt a minimum – írj a szentegyházi meteoállomás Facebook-oldalán.
A csípős hideg még néhány napig kitart, az előrejelzések szerint szerdán és csütörtökön fog „tetőzni”, ezeken a napokon mínusz húsz Celsius-fokos minimumok is lehetnek.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb elsőfokú (sárga jelzésű) szélriasztásokat adott ki az ország felére.
A vasutasok szakszervezeti szövetsége (FNFMCV) szerdán arra figyelmeztetett, hogy a romániai vasúti infrastruktúra tarthatatlan helyzetbe került, miután elakadt a Román Vasúti Infrastruktúra-kezelő Vállalat 2026-os költségvetésének elfogadása.
Ilie Bolojan szerint a villamos energia árának csökkentése alapfeltétele Románia gazdasági talpra állításának, ehhez azonban fel kell gyorsítani az energiatermelési, energiatárolási és hálózatkorszerűsítési beruházásokat.
Megdőlő melegrekordok, példátlan hőhullámok, 30 Celsius-fok fölötti hőmérsékleti értékek: ezek jellemzik most Európa egy részét. Több nagyvárosban is hőségriasztást adtak ki a napokban.
Míg Nyugat-Európát és a Balkán egy részét hőségriasztás sújtja, addig térségünkben még az elviselhető tartományokban mozognak a hőmérsékleti értékek. Májushoz képest azonban ezek is magasak.
Medvék jelenléte miatt riasztották szerda délután a Fenyéd községhez tartozó Küküllőkeményfalva lakóit. Este újabb két településen riasztottak a nagyvad miatt.
Őrizetbe vettek egy tanítónőt, abbeli gyanú miatt, hogy bántalmazott egy tízéves tanulót, aki elszakította az országos felmérés eredményeit tartalmazó dokumentumot.
Az észak-erdélyi autópálya Berettyószéplak és Bisztraterebes közötti szakaszának közel 80 százaléka elkészült, így jó esély van arra, hogy az év végéig megnyissák a forgalom előtt – közölte Facebook-oldalán Cristian Pistol, a CNAIR vezérigazgatója.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter megpróbál megállapodni az Európai Bizottsággal arról, hogy az új közalkalmazotti bértörvény tegye lehetővé a következő években az állami tisztségviselők fizetésének fokozatos emelését.
A parlament alsóháza szerdai ülésén megszavazta az állami vállalatok részvényeinek eladását 2027. december 31-ig megtiltó törvénytervezetet – írja az MTI.
1 hozzászólás