
Fotó: Gergely Imre
Miután hétfőn mindössze három képviselő támogatta a Gyergyószentmiklós költségvetés-tervezetét, többük véleménye megváltozott az elmúlt napokban, annak ellenére, hogy ugyanaz a javaslat került eléjük. A pénteki tanácsülésen meglett a kilenc szavazat, elfogadták a város idei költségvetését.
2024. március 08., 15:222024. március 08., 15:22
2024. március 08., 17:302024. március 08., 17:30
A péntek délelőttre összehívott újabb rendkívüli tanácsülést ugyan ismét online formában hívták össze, de most jóval többen voltak jelen a tanácsteremben, mint hétfőn és a megjelent képviselők

Mindössze három képviselő támogatta a Csergő Tibor polgármester által előterjesztett költségvetés-tervezetet a hétfői tanácsülésen. A testület többi tagja tartózkodott az online összehívott szavazáson.

A gyergyószentmiklósi költségvetés elkészítésének többhetes késlekedésén is látszik az az inkompetencia, ahogyan a város az elmúlt négy évben vezetve volt – hangzott el az EMSZ helyi szervezetének csütörtöki sajtótájékoztatóján.

Mielőtt még a helyi képviselő-testületnek bemutatta volna, sajtótájékoztatón ismertette Gyergyószentmiklósi idei költségvetés-tervezetét Csergő Tibor polgármester. A testület hétfőn ül össze, hogy erről döntsön.
Csergő hosszan ismertette újra mindazt, amit már korábban ismertetett a testületnek, illetve a sajtónak is. Az egyedüli változás technikai jellegű volt, a lényeget nem érintette. Megjegyezte ugyanakkor hogy
A tervezethez az RMDSZ frakció nyújtott volna be módosító javaslatot, és amint Kulcsár László, önkormányzati képviselő elmondta:
Mint azonban Selyem Hideg Norbert főjegyző közölte, a javaslat formai okok miatt nem volt megfelelő, így ez végül nem került be a végleges tervezetbe.
Fotó: Gergely Imre
Málnási Huba, az EMSZ frakcióvezetője ismét felhozta nagyon magasnak tűnő, és
ugyanakkor a roma iskolához szükséges kamerarendszer, a mentőállomás garázsainak kérdését, valamint a könyvtár által kifizetendő szoftwer díjának témáját is. A polgármester, illetve Fülöp Katalin gazdasági igazgató válaszaiban elhangzott, hogy
A mentőállomáshoz az Országos Beruházási Társaság (CNI) válaszát várják, a könyvtár pedig 22,4 százalékkal több pénzt kap idénre, mint amit 2023-ban felhasznált így mindenre jut pénze – hangzott el.
Erős Levente, az RMDSZ frakcióvezetője szerint a költségvetésbe csak az kerülhetett be, amit a polgármester akart, amit pedig nem akart azt nem. Ebben a tekintetben
Hozzátette, hogy ha egy képviselő ha meg akarja érteni a költségvetés tervezetet akkor gondolatolvasó kell legyen, hogy kitalálja, mit rejtett el a polgármester a számok mögé, és jósolni is kell tudnia, hiszen nem tudhatja, hogy amit ma megszavaznak, az miként fog változni.
Az ülésvezető Kémenes László EMSZ-s képviselő felszólította az RMDSZ-es tanácsosokat, hogy
Erre erősített rá Málnási Huba, EMSZ-es képviselő, ezt a felszólalást pedig a szavazás követte.
Az RMDSZ többi – személyesen, vagy online szavazó – képviselője tartózkodással szavazott.
Fotó: Gergely Imre
Az Erdélyi Magyar Szövetség gyergyószentmiklósi szervezete közleményt adott ki a költségvetés megszavazása kapcsán, amiben azt írják, hogy az EMSZ megszavazta a költségvetést, hogy tudjon haladni a város.
– olvasható az állásfoglalásban.
A közleményben többek között leírják, hogy sikerként értékelik, hogy kérésükre Csergő Tibor, az RMDSZ polgármestere, végre személyesen részt vett az ülésen, és választ adott az általuk megfogalmazott kérdésekre, továbbá, hogy
„Elfogadtuk a költségvetést, mert minden fenntartásunk ellenére az EMSZ tanácsosainak – ahogy eddig is – nem a magán és pártpolitikai érdekek, hanem Gyergyószentmiklós az első” – olvasható a közleményben.
Vincze Csilla, a Városi könyvtár igazgatója késve érkezett a tanácsülésre, így csak utóbb, írásban tudott reagálni az általa vezetett intézménnyel kapcsolatban elhangzottakra.
Mint fogalmazott, a könyvtár a tavaly megvalósított költségvetéshez képest valóban többet kap idén, viszont az nem tekinthető reálisnak, mivel
Ugyanakkor megnőtt a béralap, mivel most teljes a személyzet és 5 százalékos fizetésemelés is volt. Azonban működési költségekre és dologi kiadásokra csupán 87 ezer lej hagyott jóvá az önkormányzat, amihez 18 ezer lej önrészt vállaltunk.
– írja Vincze Csilla.
A román-francia kapcsolatok nem szokványos kétoldalú kapcsolatok; hosszú közös történelmünk és nagyon stabil jövőnk van – jelentette ki Nicușor Dan az Emmanuel Macron francia elnökkel tartott találkozója utáni párizsi sajtótájékoztatóján.
Megvan az Analóg november kihívás székelyföldi nyertes iskolája is, amely egy tízezer lej értékű pihenő- és olvasósarkot nyert, ahol a diákokat babzsákok, könyvek és társasjátékok várják majd.
Emmanuel Macron kedden fogadta az Élysée-palotában a Franciaországban munkalátogatáson tartózkodó Nicușor Dant.
A korrupcióellenes ügyészség (DNA) kedden bíróság elé állította az országos adóhatóság (ANAF) bukaresti igazgatóságának csalásellenes felügyelőjét, akit októberben tetten értek, amint 3000 lej csúszópénzt fogadott el egy cégvezetőtől.
Mindkét irányban lezárták a forgalmat kedden a 7-es országúton Călimănești nagyszebeni kijáratánál egy LPG-t szállító tartálykocsinál észlelt gázszivárgás miatt. A környék lakóit Ro-Alert üzenetben figyelmeztették a robbanásveszélyre.
Kilencen jelentkeztek a marosvásárhelyi városháza által kiírt pályázatra, amelynek témája Sütő András szobrának elkészítése. A szobor román párjának, a Constantin Romanu Vivut ábrázoló alkotás elkészítésére hárman jelentkeztek.
Marosvásárhely, Kecskeméttel közösen, bejutott a Magyarország Ifjúsági Fővárosa 2026 címért folyó verseny döntőjébe, amit szerdán szerveznek meg. A Maros megyei település mellett szavazni lehet három Hargita megyeire is.
A bukaresti első kerületi bíróság kedden elutasította Călin Georgescu ügyvédeinek összes kérelmét és jogi kifogását, és elrendelte annak a büntetőpernek az alapfokú tárgyalását, amelyben a volt elnökjelöltet legionárius propagandával vádolják.
A PSD-s törvényhozók nem fogják megszavazni a Bolojan-kabinet elleni bizalmatlansági indítványt – biztosított kedden a párt elnöke.
A romániai háztartások 89,1 százaléka rendelkezik jelenleg internet-hozzáféréssel; ez 0,5 százalékponttal több a 2024-ben jegyzett aránynál – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett adataiból.
szóljon hozzá!