
Fotó: László Ildikó
A székelyudvarhelyi Dr. Palló Imre Művészeti Líceum diákja volt az épületomlásban hétfőn elhunyt diák. Tegnap még a karácsonyi koncertekre készültek, ma már nem találják a szavakat a történtekre – írják az iskola közösségi oldalán.
2023. december 19., 12:372023. december 19., 12:37
2023. december 20., 12:532023. december 20., 12:53
Bejegyzést tett közzé Facebook-oldalán a székelyudvarhelyi Dr. Palló Imre Művészeti Líceum kedden délben, amelyben elhunyt diákjukat gyászolják.
Ilyen tragédiának nem szabadott volna megtörténnie – írják a bejegyzésben. „Egy fiatal élet, tele álmokkal, romba dőlt. Iskolánk diákja volt, így még fájdalmasabban érinti közösségünket, diákjainkat, de a várost is ez a felfoghatatlan hír.
Mint tudatják, a művészeti iskola koncertjei a hétről elmaradnak, helyette a gyász és imádság lép fel. Kedden 18 órától a karácsonyi kiállítás megnyitójának idejében emlékeznek meg elhunyt diákjukról, egy-egy szál virággal róva le kegyeletüket.
Osztálytárs szavait idézve, „olyan embert veszítettünk el, aki felszólalásával képes volt az egész osztály arcára mosolyt csalni”.
– zárják a bejegyzést.

Összedőlt a Tamási Áron Gimnázium kollégiumának egyik épületrésze hétfő délután. Több gyerek a romok alá szorult, azonban sikerült kimenteni őket. Az egyik fiút már nem lehetett újjáéleszteni.

Egymás után érkeztek kedd délelőtt a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium és a város többi iskoláinak osztályközösségei a hétfőn összeomlott kollégium elé, hogy néma gyertyagyújtással leróják kegyeletüket az elhunyt diáktársuk előtt.

A Székelyudvarhelyen történt hétfői tragédia miatt elmaradnak az idei karácsonyi vásár színpadi műsorai, továbbá az óévbúcsúztató városközponti program és tűzijáték is.
Heves vita bontakozott ki a gyimesbükki Rákóczi-vár felújítása körül, miután Dan Tanasă AUR-os parlamenti képviselő bírálni kezdte a beruházást, illetve annak állami finanszírozását
A Cristian Mungiu rendezésében készült Fjord című, Norvégiában játszódó filmnek ítélte szombat este az Arany Pálmát a zsűri a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.
Felemelő és feltöltő az az összetartozás és szeretet, ami csak itt tapasztalható meg – vélik a zarándokok, akiket arról kérdeztünk, miért látogatnak évről évre a Nagy- és Kissomlyó-hegy közötti nyeregbe, a Hármashalom-oltárhoz pünkösdkor.
Az összmagyarság ünnepe, tízezrek találkozási pontja, „hazatérés” és még sorolhatnánk a csíksomlyói búcsú jelzőit. Újabb fotós összeállításunkban ezúttal a csíksomlyói búcsú arcait mutatjuk, akiken megakadt a fotósaink szeme és lencséje.
A búcsújárás elengedhetetlen kellékei a feszületek, zászlók, egyházi jelképek, amik tájékozódási pontként is szolgálnak a több százezres tömegben. Fotósaink képein mutatjuk az idei búcsú legszembetűnőbbjeit.
Az idei pünkösdszombaton is kegyes, sőt „túl kegyes” volt az időjárás a zarándokhoz, akik tűző napsütésben, nyárias melegben vehettek részt a búcsús szentmisén, Csíksomlyón. Fotókon mutatjuk.
Közösen csaknem 160 személynek nyújtottak orvosi ellátást a Hargita megyei mentőszolgálat és a tűzoltóság csapatai a csíksomlyói nyeregben. Ebben az évben kevesebb zarándok szorult segítségre, és ebben bizonyára a kedvező időjárás is közrejátszott.
A magyar, a székely és az ősi, a székelység megpróbáltatásaiban vigaszt nyújtó himnusz eléneklésével ért véget az idei csíksomlyói pünkösdi búcsú. A hegynyereg több százezer magyar zarándok hangját visszhangozta.
Újabb magyarellenes provokációval jelentkezett a csíksomlyói pünkösdi búcsú napján Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja (Calea Neamului) nevű román nacionalista szervezet elnöke.
A hithez, a családhoz és az örök keresztény értékekhez való hűség megőrzésére buzdította a zarándokokat Székely János, szombathelyi megyés püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke, a Csíksomlyói búcsú idei szónoka.