
A Kossuth Lajos utcában szükség van változtatásokra a sűrű forgalom miatt. Archív
Fotó: Veres Nándor
Nem támogatható a csíkszeredai Kossuth Lajos utcába tervezett okos forgalomirányító eszközök beszerzése a fenntartható mobilitási terv beruházásainak részeként. A városvezetés így ezek költségeire az országos helyreállítási terv támogatását venné igénybe.
2021. november 02., 19:492021. november 02., 19:49
A csíkszeredai Kossuth Lajos utca teljesen kimarad a város fenntartható mobilitási tervének megvalósítását célzó, soron következő beruházásokból, amelyek így
A Kossuth utcába korábban elképzelt átépítést, amelynek során 2271 méter hosszúságú buszsáv is létesült volna a meglévő parkolóhelyek egy részének felszámolásával, a városközpontra szóló övezeti rendezési terv (PUZ) hiánya hiúsította meg, amelyet a területi építési felügyelőség rótt fel a városvezetésnek. Ezt követően

A város központi részére vonatkozó rendezési terv hiánya miatt kerülhet holtvágányra a Csíkszereda két fontos utcájának átépítését, a felüljáró híd, és az autóbusz-állomás korszerűsítését, illetve új autóbuszok beszerzését célzó mobilitási terv.
Helyette okos jelzőlámpák beszerzését tervezték a pályázat támogatásával, és olyan kijelzőkét is, amelyek az autóvezetőknek adnak információkat a gyorsabb áthaladást biztosító útvonalakról, az üres parkolóhelyekről. Volt javaslat arra is, hogy a gyalogátjárókat gombnyomásos jelzőlámpákkal lássák el, ezáltal folyamatosabbá téve az autós forgalmat bizonyos idősávokban. De

Két fontos csíkszeredai beruházás, a távolsági autóbusz-állomás átépítése és a vasúti felüljáró híd újjáépítése is nemsokára elérhető közelségbe kerül. A munkálatokat néhány hónap múlva elkezdik, jelenleg a közbeszerzési eljárások zajlanak.
Azóta kiderült, egyelőre ez sem járható út. Mint Korodi Attila polgármester kérdésünkre elmondta:
Ezért a Kossuth Lajos utca nem lesz része a mobilitási terv megvalósítását célzó projektnek.
Ha meg azt látjuk, hogy gyorsabban van erre szükség, korábban is megtesszük, mert a költségeket tekintve nem akkora tétel, hogy ez problémát jelentsen” – magyarázta a városvezető.
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerint legkésőbb egy hét múlva tisztségbe iktatják az új kormányt.
Tizenegy jogosítványt és tizenegy forgalmi engedélyt is bevontak a rendőrök a a vasárnapi razzia során, összesen pedig 243 bírságot szabtak különböző okok miatt.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Megállapodott Orbán Viktorral az idei tusványosi részvételről Németh Zsolt – jelentette be a politikus egy közéleti podcastben. A szervezők emellett a jelenlegi magyar kormány több tagját is meghívnák Tusnádfürdőre.
Nicușor Dan államfő aláírta vasárnap az Adrian-Ioan Veștea miniszterelnökké jelöléséről szóló rendeletet – közölte az elnöki hivatal.
A Maros megyei tűzoltóknak vasárnap délután több helyszínen is be kellett avatkozniuk ez esőzések okozta károk elhárításáért. Délután ötkor a beavatkozások még folyamatban voltak.
Tovább gyűrűzik a vita Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése körül. Miközben a PNL egyik európai parlamenti képviselője a politikus kizárását követeli, az AUR előre hozott választásokat sürget, az RMDSZ pedig még mérlegeli álláspontját.
Adrian Veștea szerint miniszterelnökké jelölése nem a PNL megosztását szolgálja, hanem lehetőséget ad arra, hogy a liberálisok folytassák a reformokat és bizonyítsák: készek felelősséget vállalni Románia stabilitásáért.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
szóljon hozzá!