
A Kossuth Lajos utcában szükség van változtatásokra a sűrű forgalom miatt. Archív
Fotó: Veres Nándor
Nem támogatható a csíkszeredai Kossuth Lajos utcába tervezett okos forgalomirányító eszközök beszerzése a fenntartható mobilitási terv beruházásainak részeként. A városvezetés így ezek költségeire az országos helyreállítási terv támogatását venné igénybe.
2021. november 02., 19:492021. november 02., 19:49
A csíkszeredai Kossuth Lajos utca teljesen kimarad a város fenntartható mobilitási tervének megvalósítását célzó, soron következő beruházásokból, amelyek így
A Kossuth utcába korábban elképzelt átépítést, amelynek során 2271 méter hosszúságú buszsáv is létesült volna a meglévő parkolóhelyek egy részének felszámolásával, a városközpontra szóló övezeti rendezési terv (PUZ) hiánya hiúsította meg, amelyet a területi építési felügyelőség rótt fel a városvezetésnek. Ezt követően

A város központi részére vonatkozó rendezési terv hiánya miatt kerülhet holtvágányra a Csíkszereda két fontos utcájának átépítését, a felüljáró híd, és az autóbusz-állomás korszerűsítését, illetve új autóbuszok beszerzését célzó mobilitási terv.
Helyette okos jelzőlámpák beszerzését tervezték a pályázat támogatásával, és olyan kijelzőkét is, amelyek az autóvezetőknek adnak információkat a gyorsabb áthaladást biztosító útvonalakról, az üres parkolóhelyekről. Volt javaslat arra is, hogy a gyalogátjárókat gombnyomásos jelzőlámpákkal lássák el, ezáltal folyamatosabbá téve az autós forgalmat bizonyos idősávokban. De

Két fontos csíkszeredai beruházás, a távolsági autóbusz-állomás átépítése és a vasúti felüljáró híd újjáépítése is nemsokára elérhető közelségbe kerül. A munkálatokat néhány hónap múlva elkezdik, jelenleg a közbeszerzési eljárások zajlanak.
Azóta kiderült, egyelőre ez sem járható út. Mint Korodi Attila polgármester kérdésünkre elmondta:
Ezért a Kossuth Lajos utca nem lesz része a mobilitási terv megvalósítását célzó projektnek.
Ha meg azt látjuk, hogy gyorsabban van erre szükség, korábban is megtesszük, mert a költségeket tekintve nem akkora tétel, hogy ez problémát jelentsen” – magyarázta a városvezető.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.
A Déli- és a Keleti-Kárpátokra, Munténiára, Dobrudzsára és Moldvára érvényes fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több folyó is kiléphet a medréből az esőzések következtében szombaton és vasárnap. Székelyföldi folyók is érintettek.
Maros megye területén narancssárga kódjelzésű riasztást adtak ki záporokra, zivatarokra vonatkozóan, helyenként jégesőre is számítani lehet. Hasonló riasztás van érvényben Csíkszékre is.
Az önkéntes tűzoltók körzeti és megyei versenyén is elsők lettek a szentegyházi önkéntes tűzoltók – adta hírül az alakulat és a városvezetés.
Meghalt egy 34 éves Szeben megyei férfi szombat reggel, vélhetően medvetámadás áldozata lett Prod falu közelében – közölte a katasztrófavédelmi felügyelőség.
Egyetlen autó volt az érintettje annak a balesetnek, mely szombaton délben történt Gyergyóalfalu borzonti kijáratánál, a 13B országúton.
Az ország területének jelentős részére érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Bocsos anyamedve támadt egy középkorú férfire pénteken este a Felsőboldogfalvához tartozó Ocfalván; a sérültet kórházba kellett szállítani – tudta meg a Székelyhon. Az áldozat a portájától nem messze végzett mezőgazdasági munkát, amikor az eset történt.
szóljon hozzá!