
Nem egyszerű feladat hegyi terepen építkezni
Fotó: Simon László
Nem csak az eltévedt, bajba került turistákon segítettek az elmúlt hónapokban a gyergyószentmiklósi hegyimentők, hanem igyekeztek javítani is a népszerűbb túra célpontok körülményein.
2023. november 23., 15:492023. november 23., 15:49
Több éve tart az a folyamat, amelynek célja, hogy Gyergyószentmiklós és környéke felkerüljön a turisztikai térképekre, és hogy a térség kedvelt célponttá váljon. E gondolat mentén épült meg a Gyilkos-tónál a Via Ferrata, így készültek függőhidak és a panorámakabinok is a Gyilkos- és a Mária-kőn. Ebben az évben is folytatták ezt a gyergyói önkéntesek, ha kevésbé látványosakat is, de fontos munkát végezve. A Gyilkostó Adventure Egyesület, valamint a Gyergyószentmiklósi Hegyimentő Közszolgálat pályázati kiíráson nyert összegek segítségével
Ez történt a Gyilkos-tó közelében, az egykori kisvasút nyomvonalán, de a Pricske felé vezető ösvénynél is. Ez is a hegyi turizmus adottságait javítja – mutatott rá Simon László, a Gyilkostó Adventure Egyesület vezetője.
Fotó: Simon László
Több száz természetjáró vette igénybe a kabinokat a felállításuk óta eltelt idő alatt, és folyamatosan van rájuk igény, így szükség volt erre a környezet tisztán tartása érdekében. Simon László bízik abban, hogy használóik vigyáznak is a tisztaságra. A turisták nagy többségével eddig sem volt probléma, de azért akadnak rossz tapasztalatok is.
Fotó: Simon László
Vannak még ötleteik, és van még mit javítani a gyergyó-környéki túraútvonalak kapcsán, és amint újabb pénzalapokat találnak ehhez, tovább folytatják a fejlesztéseket – mondta el Simon.
Ugyanakkor a tél közeledtével a téli túrázók számára is tanácsokat fogalmaz meg: aki útnak indul, rendelkezzen megfelelő öltözettel és vigyen magával elegendő élelmiszert, világítóeszközt, és vegye figyelembe azt, hogy korán sötétedik azaz olyan célpontot válasszon, amelyet a sötét beállta előtt teljesíteni is tud. Indulás előtt pedig mindenképpen ajánlott érdeklődni a hegyimentőknél az adott ösvény járhatóságáról.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
szóljon hozzá!