
Nem egyszerű a visszarendeződés. A kórházakban még mindig vannak koronavírusos betegek is
Fotó: Veres Nándor
A járványügyi intézkedések megszűntek ugyan, a kórházakban azonban nem tudnak visszatérni egyik napról a másikra a megszokott munkarendbe. Egyelőre nem engedélyezett a beteglátogatás, mindenhol erősen ajánlják a maszkviselést, és továbbra is fogadják és kezelik a koronavírusos betegeket is. Jó hír, hogy Marosvásárhelyen felszámolják az orvosi egyetem sportcsarnokában felszerelt intenzív terápiás kórházat.
2022. március 11., 09:002022. március 11., 09:00
2022. március 11., 11:172022. március 11., 11:17
Egyik napról a másikra letehettük a maszkot és az oltási igazolványokat sem kérik az vásárláskor, színházakban, koncerteken. Az egészségügyi intézményekben azonban nem ilyen egyszerű az áttérés a két évvel ezelőtti munkarendre.
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban, mint Kiss Edit sajtószóvivő elmondta, egyelőre várják a minisztériumtól a hivatalos értesítést, hogy milyen módon történjen a betegellátás, illetve a visszarendeződés. Mint kiemelte,
A Székelyudvarhelyi Városi Kórházban továbbra is vannak koronavírussal fertőzött páciensek, az intenzív terápiás osztályon is, így nagy változásokat egyelőre nem történnek – tájékoztatott Zörgő Noémi sajtószóvivő. „A fertőzés nem tűnt el, a kórházban az egészségügyi maszk viselete továbbra is erősen ajánlott és csak a nagyon súlyos állapotban levő páciensek látogatását engedjük meg.
Lassan, ahogy a kórházban kezelt fertőzöttek száma csökken, elkezdődik a munka átszervezése, hiszen az az érdekünk, hogy minél több betegeket tudjunk fogadni és kezelni – részletezte a szóvivő.
A gyergyószentmiklósi kórházban is még mindig kezelnek koronavírusos betegeket. Fülöp Enikő kórházigazgató szerint legalább még két hétig lesznek ilyen pácienseik. Mint elmondta,
„Lassúbb lesz a visszarendeződés, mint a civil társadalomban, de meg fog történni. A változásokról, a beteglátogatás lehetővé tételéről a következőben fogunk dönteni” – fejtette ki az igazgató.
Bár a koronavírussal fertőzött személyek száma folyamatosan csökken a Maros Megyei Klinikai Kórházban is, egyelőre nem születtek jelentős változások a betegellátásban. Mint Gáll Boglárka sajtószóvivő elmondta,
Azonban a fertőző betegségeket kezelő klinikán, de máshol is, megtartották a kialakított rendszereket, a be- és kijárási protokollt, hiszen nem tudni, hogy meddig lesznek kórházi ellátásra szoruló fertőzöttek.
Csaknem két éves működés után, hiszen 2020 április végén nyitották meg, felszámolják a marosvásárhelyi orvosi egyetem sportcsarnokában berendezett ideiglenes intenzív terápiás egységet. Itt az elmúlt két év során csaknem 700, súlyos állapotban levő koronavírusos beteget kezeltek, többnyire más megyékből. 2020-ban 269 pácienst szállítottak ide, 2021-ben 344-et, míg idén 86-ot. Azok, akiket csak ide alkalmaztak, kérhetik, hogy maradjanak továbbra is az egészségügyi rendszerben, és ezután a Marosvásárhelyi Sürgősségi Klinikai Kórháznál dolgozhatnak.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
1 hozzászólás